Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Sobota 22. 2. 2020 meniny má Etela

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Osobnosti
4
Dominik Vetrák
ncentkova
9. jún 2015, 18:22
Čas čítania: 5:33

Johnny Depp, filmový chameleón a nezabudnuteľný pirát dnes oslavuje 52. narodeniny

52. narodeniny dnes oslavuje Johnny Depp, ktorý prišiel do mesta anjelov so snom preraziť v hudbe a dnes patrí medzi najuznavánejších a najpokornejších hercov.

Dominik Vetrák
ncentkova
9. jún 2015, 18:22
Čas čítania: 5:33
Johnny Depp, filmový chameleón a nezabudnuteľný pirát dnes oslavuje 52. narodeniny
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
4
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Dnes sa zameriame na kariéru (dnešným dňom) už 52-ročného Johna Christophera Deppa II. Tento, dnes uznávaný a výrazný herec, sa nenarodil do žiadnej rodiny filmárov, svoj status si tvrdo vybojoval. Otec John Christopher senior pracoval ako mestský inžinier a mama Elizabeth Sue Wells bola čašníčkou. Najbližšie mal vždy ku svojmu starému otcovi Pawpawovi, s ktorým trávil veľa čašu počas prazdnín. Príjemné spomienky boli čoskoro zatienené tými zlými a po smrti Pawpawa sa rodina presťahovala na Floridu, kde sa tamojší spôsob života odrazil na Deppovom správaní. Svoju zvedavosť prejavoval najmä voči histórií, avšak záujem o štúdium mu chýbal. Len ako 12-ročný začal fajčiť, piť alkohol a nevyhol sa ani iným drogám. Nie je tajomstvom, že sa mu zapáčil rock'n'roll hneď po tom, ako stratil panictvo, a to už v 13. S 25-dolárovou gitarou od mamy a ukradnutou knihou s akordmi sa na ňu sám naučil hrať. Z rodinnej garáže sa čoskoro ozývali pesničky od The Beatles či Chucka Berryho, čo Deppa nabudilo natoľko, že sa rozhodol skoncovať so školou a naplno sa venovať svojej jedinej vášni. Novo-založená skupina The Kids ašpirovala na hviezdnu kariéru, a s týmto zámerom sa presťahovali do Los Angeles očakavajúc úspech, ktorý nikdy neprišiel.

 

S dvadsiatkou prišlo jeho prvé manželstvo s vizážistkou Lori Anne Allision. Ako mladý pár sa nevyhli finančným problémom a Johnny musel dokonca predávať perá cez telefón. Na pokraji zúfalstva ho Lori predstavila jej známemu Nicolasovi Cageovi (áno, bez neho by Deppa pravdepodobne nikto nepoznal), ktorý ho presvedčil ísť na kasting do nadchádzajúceho filmu od Wesa Cravena. No a mladý talent, motivovaný slušným zárobkom, prijal úlohu svalnatého frajera v krvavom horori A Nightmare On Elm Street. Herectvo ho nadchlo až po tínedžerskej komédii Private Resort, po ktorej sa rozhodol zapísať na filmovú školu The Loft. To sa ukázalo byť správnou voľbou, keďže sa mu podarilo dostať rolu v oscarovom filme of Olivera Stonea, Platoon. Po menších fiaskách, ako napr. seriál Hotel, sa predviedol ako policajt Tom Hanson v televíznom programe 21 Jump Street. Depp sa vskutku nedobrovoľne stal miláčikom ženského publika a už v tomto období dostával asi 10 000 listov za mesiac. V zúfalstve vymaniť sa z imidžu “good-boya” prijal ponuku zahrať si skutočného rebela v muzikále Cry-Baby. Johnny v ňom s nagelovanými vlasmi tancuje, spieva a bojuje o srdce slušnej dievčiny Allison. Hlas mu síce prepožičal spevák James Intveld, no jeho výstup, ako napríklad v tejto scéne, určite stojí za pozretie. Čierne strapaté vlasy, bledá pleť a nožnice namiesto rúk. Reč samozrejme nie je o žiadnom inom filmež o ne Edward Scissorhands, ktorý neponúkol Deppovi len priestor vyjadriť sa len pomocou mimiky a gestikulácie, ale bol najmä začiatkom dlhoročnej a plodnej spolupráce s režisérom Timom Burtonom. 

 

Johnny Depp, filmový chameleón a nezabudnuteľný pirát dnes oslavuje 52. narodeniny

Johnny Depp vo filme Edward Scissorhands (1990)

 

 

Nasledovali filmy ako zvláštny Arizona Dream, sentimentálny Benny & Joon a napokon What's Eating Gilbert Grape? Posledný z nich, je aspoň podľa mojej skromnej mienky, jeden z jeho najlepších počinov vôbec. 

Ako chlapec z malého mestečka sa stará o svojho postihnutého brata, ktorého rovnako excelentne stvárnil Leonardo DiCaprio. Obom hercom tento projekt dodal na vážnosti a zaradil ich medzi mladé talenty Hollywoodu. Mňa najviac zaujali emócie, ktoré sa im podarilo dostať na plátno a spravili tak vcelku jednoduchý príbeh zaujímavým. Už v tomto období sa začal Depp zapisovať do histórie ako filmový “chameleón”. Jeho ďalším projektom bola biografická dráma Ed Wood, kde skvelo vystihol náladu stvárnením zúfalého transvestitu. V romantickej komédii Don Juan DeMarco, ho psychiater, ktorého stvárnil Marlon Brando (mimochodom jeden z hercových idolov), presviedča o tom, že nie je takým skvelým milencom ako si namýšľa. Za zmienku stojí aj snímka Dead Man, v ktorej sa Depp vžil do kože mladého a zvedavého Billa Blakea. Ten pricházda na ďaleký západ, kde sa stretáva so smrťou, v ktorej nachádza pokoj a údiv. Koncom 90. rokov prišla krimi dráma Donnie Brasco s Al Pacinom a rovnako aj jeho prvý režisérsky počin The Brave. Depp je tu domorodým Američanom, ktorý má problémy s alkoholom a zákonom. Aby zaistil svoju rodinu do budúcnosti, rozhodne sa pristúpiť na dohodu s Marlonom Brandom, ktorý ho chce zabiť vo svojom zvrátenom filme.

 

Johnny Depp, filmový chameleón a nezabudnuteľný pirát dnes oslavuje 52. narodeninyJohnny Depp vo filme Dead Man (1995)

Ako americký spisovateľ Hunter S. Thompson si zahral v zvláštnej komédii Fear And Loathing In Las Vegas. Depp sa spriatelil so samotným umelcom a strávil mnoho času v jeho dome, kde spolu pili a strieľali zo zbraní. To mu určite dopomohlo ku skvelému výkonu. A len tak pre zaujímavosť, bol to samotný Thompson kto oholil Deppovi hlavu pre túto úlohu. Po tomto počine sa do jeho filmografie pridali snímky ako The Source, The Ninth Gate, The Astronaut's Wife, The Man Who Cried a Before Night Falls. Na rad prišla aj ďalšia “burtonovka”, tentokrát horor Sleepy Hollow. Nové storočie začal samozrejme pestrofarebne, a to s romantickou snímkou Chocolat, kde predviedol nový prízvuk a drámou Blow, ktorá portrétuje život Georga Junga, muža, ktorý pomohol Pablovi Escobarovi na americký trh s kokaínom. Po mysterióznom thrilleri From Hell sa na chvíľu odmlčal ale jeho comeback bol o to sladší. Disney totižto prišlo v roku 2003 s akčným fantasy Pirates Of The Caribbean: The Curse Of The Black Pearl. Po boku Geoffreyho Rusha, Orlanda Blooma a Keiry Knightley, Depp vyslovene zažiaril. Inšpirovaný gitaristom Keithom Richardsom, Johnny vytvoril postavu Jacka Sparrowa, čím si získal milióny fanúšikov po celom svete. Film je tým, čím je, práve vďaka jeho odvahe priniesť do filmu niečo nové a váhavých producentov čoskoro utíšil nomináciou na cenu Akadémie. Je teda samozrejmosťou, že nemohol chýbať ani v pokračovaniach Dead Man's Chest, At World's End, On Stranger Tides a v roku 2017 sa na plátno vráti v Pirates Of The Caribbean: Dead Men Tell No Tales. A nezabudnite si vychutnať jeho legendárny príchod v prvej časti.

 

Johnny Depp, filmový chameleón a nezabudnuteľný pirát dnes oslavuje 52. narodeniny

Geoffrey Rush, Keira Knightley a Johnny Depp vo filme Pirates Of The Caribbean: At World's End (2007)

 

Po tomto mega úspechu prišli projekty ako Once Upon A Time In Mexico, Secret Window, Finding Neverland a The Libertine. V roku 2005 znova spojil sily s Timom Burtonom a vznikla ďalšia zvláštna snímka Charlie And The Chocolate Factory. Film má tak trochu psycho nádych aj napriek tomu, že je určený pre deti. Tak či tak, rola Willyho Wonku zaistila Deppovi nomináciu na Zlatý Glóbus. S herečkou Helenou Bonham Carter sa znova stretol na pľaci pre filmy ako Corpse Bride, Alice in Wonderland a Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street. V poslednom z nich je pomstychtivým holičom, ktorý sa vracia z Austrálie do Anglicka, kde sa znova začne venovať svojmu pôvodnému zamestaniu. Vďaka tejto úlohe sa v roku 2008 Johnny Depp konečne dočkal svojho prvého Zlatého Glóbusu. Ako poctu zosnulému Hunterovi Thompsonovi prijal Johnny Depp ponuku na film The Rum Diary, ktorý bol založený na jeho práci. V Public Enemies si vyskúšal aký trpký bol pád podvodníka Johna Dillingera, ktorého prenasledovala FBI. V posledných rokoch ste ho mali možnosť vidieť vo filmoch ako Dark Shadows s Michelle Pfeiffer, The Lone Ranger s Armiem Hammerom, Transcendence s Morganom Freemanom a Into the Woods s Meryl Streep. Tento rok sa trochu pošmykol pri komédii Mortedecai ale je viac než isté, že to zachráni svojimi nadchadzajúcimi projektmi ako Black Mass (trailer si môžete pozrieť tu), London Fields a Yoga Hosers, v ktorom si zahrá aj jeho dcéra.

 

Johnny Depp, filmový chameleón a nezabudnuteľný pirát dnes oslavuje 52. narodeniny

Johnny Depp a Helena Bonham Carter vo filme Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)

 

Deppovou prvou manželkou bola už spomínaná Lori Anne Allision, s ktorou sa však rozviedol len po dvoch rokoch. Neskôr bol zasnúbený s herečkami ako Jennifer Grey, Sherilyn Fenn a Winona Ryder. Po dlhšom vzťahu s modelkou Kate Moss sa presunul k francúzskej herečke Vanesse Paradis, s ktorou sa stretol počas natáčania filmu The Ninth Gate. S ňou má dnes dve deti, dcéru Lily-Rose Melody Depp a syna Johna Jacka Chritophera Deppa III. Depp sa s Paradis po 14 rokoch rozišiel a dnes je ženatý s herečkou Amber Heard. Jeho život je už pokojnejší, no v roku 1996 zničil hotelovú izbu a policajtom tvrdil, že to spravil pásavec. Svoju reputáciu si však napravil svojimi dobročinnými skutkami, mnohokrát finančne prispel do nemocníc a je známy aj tým, že necháva bohaté prepitné. Herec, ktorého odhadovaná hodnota majetku je 400 miliónov dolárov, urobil v živote všetko preto aby sa vyhol sláve (dokonca si kúpil aj vlastný ostrov.. ehm, ja viem) a jeho pokora je obdivuhodná. Hercovi prajeme všetko len to najlepšie a veľa ďalších, úspešných filmov. Nakoniec ešte pár slov od samotného Johnnyho Deppa:

 

"Ľudia neplačú lebo sú slabí, ale preto, lebo boli silní príliš dlho."

 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
3
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.