V minulosti na jeho protestoch pálili slovenské štátne symboly a v roku 2006 bol na päť rokov vyhostený zo Slovenska.
Extrémistický poslanec maďarského parlamentu László Toroczkai na Twitteri zaželal Poľsku pri príležitosti piatkových osláv Dňa nezávislosti, aby sa onedlho znova stretli na spoločnej hranici. Na tweet upozornil reportér Denníka N Tomáš Forró.
„Pridal ešte aj fotku spred 2. svetovej vojny, ktorá vznikla po násilnom zabratí Zakarpatia (vtedy československé územie, dnes Ukrajina) Maďarskom. Poliak a Maďar si na nej podávajú ruky pri našom hraničnom kameni tesne po lúpeži československého územia,“ píše Forró.
Reakcie Poliakov na seba nenechali dlho čakať. „Poľsko rešpektuje územnú celistvosť našich susedov. Dúfam, že Maďarsko nikdy nenapadne svojich susedov,“ reagoval na kontroverzný status poľský podnikateľ Marek Tatała. Pridali sa k nemu aj ďalší. „Uprednostňujeme radšej Slovákov. Majú lepšie jedlo, nápoje aj pesničky,“ napísal iný Poliak.
V minulosti pálil slovenské štátne symboly a bol vyhostený zo Slovenska
Toroczkai je poslanec maďarského parlamentu a zakladateľ strany Hnutie naša vlasť (Mi Hazánk Mozgalom). V minulosti bol predsedom revizionistického a nacionalistického Mládežníckeho hnutia 64 žúp. Bol taktiež organizátorom protislovenskej demonštrácie v Budapešti, kde v roku 2006 pálili slovenské štátne symboly či portréty vtedajšieho predsedu SNS Jána Slotu. Dôvodom protestu bol prípad Hedvigy Malinovej.
V tom istom roku ho na päť rokov vyhostili zo Slovenska po tom, čo chcel zorganizovať protest proti národnostným incidentom na Slovensku. Protest však slovenská polícia zakázala. Toroczkaia zadržala na parkovisku pred ministerstvom vnútra v Bratislave, dali mu pokutu a vyhostili ho zo Slovenska. Toroczkai sa v minulosti volal Tóth, no meno si zmenil, keďže pôvodne bolo slovo „tóth“ maďarské označenie pre Slovákov.
Deň nezávislosti je v Poľsku oslavou opätovného nadobudnutia zvrchovanosti krajiny po prvej svetovej vojne po 123 rokoch, počas ktorých bolo Poľsko pod zahraničnou nadvládou.
Spomienkové podujatia sa v piatok konali po celej krajine vrátane slávnosti pri hrobe neznámeho vojaka vo Varšave, na ktorom sa zúčastnil poľský prezident Andrzej Duda spolu s litovským prezidentom Gitanasom Nausédom.
Vo Varšave pri príležitosti Dňa nezávislosti v piatok pochodovali tisíce ľudí. Tento pochod organizujú nacionalistické skupiny a v posledných rokoch býval poznačený prejavmi násilia. Tohtoročný pochod sa konal pod heslami „Poľsko ako národný štát“ a „Silný národ. Veľké Poľsko“.