Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
1. apríla 2022, 17:52
Čas čítania 0:48
Viktor Kniš

Extrémistovi Magátovi našli doma množstvo materiálov s nacistickou symbolikou. Hitlera označoval za mierotvorcu

NEWS EXTRÉMISTI
Uložiť Uložené

Magát sa preslávil aj výrokom na Facebooku, keď gratuloval k nedožitým narodeninám fašistického vodcu Adolfa Hitlera.

Vo švajčiarskej nehnuteľnosti, kde má nahlásený trvalý pobyt obvinený Marián Magát, zaistili väčšie množstvo extrémistických materiálov s nacistickou symbolikou, ako aj nelegálne držanú strelnú zbraň, informuje polícia na sociálnej sieti. Magát je bývalý kandidát na poslanca za extrémistickú stranu ĽSNS, na kandidátke dostal miesto 88.

Číslo 88 je medzi neonacistami šifra odkazujúca na ôsme písmeno abecedy. Skratka HH symbolizuje nacistický pozdrav Heil, Hitler! Do Národnej rady sa neprekrúžkoval. 

Domovú prehliadku vykonali v utorok na základe medzinárodnej právnej pomoci. 


Z extrémizmu obvinený Marián Magát je väzobne stíhaný. Zadržali ho v januári 2022 pre podozrenie zo spáchania 37 skutkov. Okrem iného ide podľa prokuratúry o založenie, podporu a propagáciu hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd, výrobu extrémistického materiálu či popieranie a schvaľovanie holokaustu, zločinov politických režimov a zločinov proti ľudskosti.

Trestných činov sa údajne dopustil v rokoch 2017 až 2021.

Magát sa preslávil aj výrokom na Facebooku, keď gratuloval k nedožitým narodeninám fašistického vodcu Adolfa Hitlera. „Dnes pred 124 rokmi sa narodil Adolf Hitler. Okrem toho, že zastával funkciu ríšskeho kancelára, to bol aj mierotvorca, skvelý ekonóm, rečník a človek so srdcom na správnom mieste. Kto niekedy čítal jeho prejavy, chápe, že to bol úžasný človek. Česť jeho pamiatke,“ vyhlásil Magát.

Domov
Zdieľať
Diskusia