Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
5. marca 2022, 16:08
Čas čítania 0:35
Jakub Paulík

Ukrajinského vyjednávača podozrievali z vlastizrady. Pri zatýkaní ho zastrelili

Ukrajinského vyjednávača podozrievali z vlastizrady. Pri zatýkaní ho zastrelili
Zdroj: TASR/AP
NEWS RUSKO-UKRAJINSKÝ KONFLIKT VOJNA NA UKRAJINE
Uložiť Uložené

Jeden z členov delegácie z prvých mierových rokovaní Ukrajiny a Ruska je po smrti.

Denis Kirejev bol jedným z ukrajinských vyjednávačov, ktorí komunikovali s ruskou stranou na prvých mierových rokovaniach z 28. februára. Ukrainskaja pravda informovala, že ho ukrajinská civilná kontrarozviedka SBU pri pokuse o zatknutie zastrelila.

Kirejeva podozrievala z vlastizrady. Ako sa dostal do delegácie vyjednávačov a z čoho ho podozrievali momentálne nie je známe. V minulosti pôsobil vo finančnom sektore. Na fotografii sedí pri stole ako posledný.

Denis Kirejev.
Denis Kirejev. Zdroj: TASR/AP

Vladimir Putin na prvom rokovaní cez svojich delegátov požadoval uznanie polostrova Krymu, zaistenie neutrality Ukrajiny a jej „demilitarizáciu a denacifikáciu“. Počas druhého kola rokovaní sa Ukrajina s Ruskom dohodli na vytvorení humanitárnych koridorov, cez ktoré by civilisti odišli z bombardovaných miest do bezpečia.

S nimi mali začať v dvoch oblastiach v priebehu dnešného dňa. Zástupca starostu mesta Mariupol Serhij Orlov však Rusko obvinil z porušenia evakuačného prímeria. Podľa jeho tvrdenia ruskí vojaci naďalej pokračovali v ostreľovaní mesta, a tak nemohli evakuovať obyvateľov.

Domov
Zdieľať
Diskusia