Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
19. apríla 2021, 8:00
Čas čítania 8:56
Adam Novosad

Týmito 5 spôsobmi dnes mladí ľudia zarábajú peniaze na internete. Kryptomeny násobia aj ničia vklady, Onlyfans nemôže chýbať

Týmito 5 spôsobmi dnes mladí ľudia zarábajú peniaze na internete. Kryptomeny násobia aj ničia vklady, Onlyfans nemôže chýbať
Zdroj: Wikimedia Commons
ZAUJÍMAVOSTI
Uložiť Uložené

Internet je dnes miestom s nekonečnými príležitosťami, ako zarábať peniaze, a mladá generácia si to uvedomila už dávno.

Internet kedysi odomkol nový svet plný príležitostí, o ktorom nikto nemal ani tušenia. Vďaka internetu a sociálnym sieťam sa dnes naprieč svetom točia nespočetné miliardy dolárov, z čoho vyplynulo množstvo možností, ako si na internete privyrobiť.

Zaručené návody, tipy a triky z rôznych nebezpečne vyzerajúcich webových stránok dnes už vyšli z módy, rovnako ako preklikávanie reklám za pár centov či zaručené ponuky na privyrobenie si prostredníctvom multilevel marketingu zabaleného do pozlátky solídnych spoločností. 

Odporúčané
Conor McGregor z UFC v kryptomenách? Miliónový youtuber Mr. Beast investuje do euforického NFT trendu a ethereum rastie do výšin Conor McGregor z UFC v kryptomenách? Miliónový youtuber Mr. Beast investuje do euforického NFT trendu a ethereum rastie do výšin 22. apríla 2021, 20:24

Internet dnes poskytuje každému s počítačom, mobilom a pripojením širokú škálu, na čo sa dá zamerať. V januári sociálne siete aj titulky svetoznámych médií ovládla vojna na burze, v ktorej hrali hlavnú úlohu akcie spoločnosti Gamestop, ale do popredia sa neustále predierajú kryptomeny na čele s bitcoinom, ktorý od konca minulého roka niekoľkonásobne vzrástol a viac či menej stabilne atakuje hranicu 50- až 60-tisíc dolárov.

V tomto článku si prečítaš:
  • Ako firma Gamestop nechtiac spustila lavínu nových investorov.
  • Ako dnes môžeš investovať do akcií priamo zo svojho mobilu bez ťažkostí.
  • Kde sa mladí ľudia snažia 100-násobne zvýšiť svoju investíciu.
  • Ako decentralizované kryptomeny zmenili vnímanie investovania u mladých.
  • Prečo mladí ľudia čoraz viac zarábajú na portáloch ako Onlyfans.
  • Koľko zarobia Slovenky a Češky na portáli Onlyfans za pridávanie fotiek.
  • Ktoré kryptomeny patria medzi tie najstabilnejšie a najatraktívnejšie.
  • Koľko by si mal peňazí, keby si v roku 2010 investoval do bitcoinu 85 eur.
  • Ako môžeš s trochou šťastia zarobiť peniaze na resellingu tenisiek či oblečenia.
  • Kto zarába tým, že zháňa známym Slovákom drahé, exkluzívne kúsky do šatníkov.
Tento článok je výlučne informatívny a neslúži ako finančné poradenstvo, nikoho nenabáda na to, aby investoval do ktorejkoľvek z uvedených možností a kategórií. 
GameStop
Zdroj: Wikimedia Commons/Reddit

1. Investujú do akcií 

Napriek dobe internetu znie nákup akcií na burze pre väčšinu ľudí ako španielska dedina, v ktorej nemajú šancu vyznať sa. Napriek tomu dnes existuje množstvo spôsobov, ako sa k nákupu akcií dostať z pohodlia svojho domova po pár klikoch.

Ošiaľ spôsobený akciami firmy Gamestop, ktorej skratka znie GME, vyústil do nadmerného záujmu takzvaných retailových investorov o vkladanie peňazí na burzu. Výkon burzy, samozrejme, záleží na všemožných faktoroch – od obchodných výsledkov cez dôveru investorov až po psychológiu –, ale sága Gamestopu bola tentoraz založená na bitke Dávida s Goliášom.

Odporúčané
Na trhu rastie bublina GameStopu. Takto sa na Reddite organizuje odboj proti investičným špekulantom Na trhu rastie bublina GameStopu. Takto sa na Reddite organizuje odboj proti investičným špekulantom 28. januára 2021, 15:30

Oproti sebe sa postavili bežní ľudia, ktorí investujú zo svojich počítačov a mobilov, a veľké hedgeové fondy z amerického Wall Streetu, ktorých pôvodným cieľom bolo zrejme vycicať z firmy Gamestop posledné známky života a nechať ju zbankrotovať. Sila obyčajných ľudí sa však prejavila, a tak hodnota akcií chvíľkovo vystrelila o stovky percent.

Dnes mladí ľudia dokážu nakupovať akcie prostredníctvom aplikácií ako Revolut, kde netreba mať žiadne výraznejšie znalosti investovania, len si treba prehodiť pár eur na investičnú peňaženku a kúpiť si napríklad akcie obľúbenej firmy ako Apple či Tesla. V opačnom prípade si môžeš založiť účet u brokera, čo je poskytovateľ prístupu na burzu, a investovať väčšie množstvo peňazí s nižšími poplatkami.

Z akciového trhu však netreba očakávať zázračné výnosy. Úroky sa priemerne pohybujú pod 10 percentami ročne, a tak síce svoje peniaze necháš zarábať, ale ak nemáš väčší kapitál, zrejme sa na burze milionárom tak skoro nestaneš. Mnohí ľudia však zarobili tisíce, ba státisíce práve na krátkodobých príležitostiach ako v prípade Gamestopu, ktorý v priebehu pár týždňov narástol takmer 30-krát. 

2. Nový IDO boom v kryptomenách

Zrejme najzáhadnejším, ale čoraz populárnejším spôsobom, ako pokúšať šťastie, je zúčastniť sa na úvodnej fáze investovania do nových kryptomenových projektov. Je však potrebné zdôrazniť, že bez základných znalostí kryptomien a fungovania kryptopeňaženiek, ako napríklad Metamask, sa mu radšej vyhni. 

Vo svete kryptomien dnes nové ambiciózne projekty zvyčajne volia cestu IDO, čo je skratka pre Initial DEX Offering. V preklade ide o decentralizovanú platformu, ktorú nekontroluje žiadny vlastník a verejnosti umožňuje uchádzať sa o možnosť investovať do lákavých projektov, ktoré na svoj vývoj potrebujú finančné prostriedky.

Záujem o investovanie je však taký obrovský, že ľudia sa o tieto príležitosti trhajú a projekty po oficiálnom spustení obchodovania na burze následne dokážu vyrásť desať-, päťdesiat- či stonásobne. 
 

Návratnosť investície projektov na platforme Polkastarter k 7. aprílu

kryptomeny
Zdroj: G. Crypto

Kryptomenové projekty v roku 2021 od investorov väčšinou nechcú vyzbierať desiatky miliónov dolárov, ako to bolo pred pár rokmi, ale väčšinou tak 2 či 3 milióny s tým, že okolo 500-tisíc ponúknu na investovanie najmenším investorom, teda bežným ľuďom, na spomínanej IDO platforme. Nemusia byť ani v žiadnom investičnom fonde, len sa na nich musí usmiať šťastie.

Medzi najznámejšie platformy patria Polkastarter a PAID. Desiatky tisíc ľudí sa na nich zväčša uchádzajú o možnosť investovať, ktorú napokon dostane len pár stoviek z nich s najvyššou možnou investovanou sumou 300 či 500 dolárov. Mladí ľudia následne dúfajú, že ak príležitosť investovať dostanú, ich investícia sa ohromne znásobí.

Na platforme Polkstarter môže dostať šancu investovať hocikto, ale svoju šancu zvýšiš, ak si nakúpiš práve mince Polkastarteru. Táto platforma odmeňuje svojich vlastných investorov vyššou šancou dostať sa k vybranej investícii. Bežná verejnosť síce má šancu, ale väčšinou je potrebné začať sledovať jednotlivé projekty na Twitteri, pridať sa do skupiny v aplikácii Telegram a vyplniť registračný formulár. Následne už len dúfaš, že vyberú práve teba. Dostane sa na pár stoviek ľudí, čiže šanca tam vždy je.

V nedávnej minulosti spustené projekty ako Ethernity Chain či práve PAID narástli po uvedení na decentralizovanú burzu kryptomien viac ako 100-krát, minca Superfarm zase 90-krát a Polkamon 68-krát. Samozrejme, tieto násobky nie sú v žiadnom prípade ničím zaručené, ale mladí ľudia v takomto investovaní zjavne vidia potenciál. 

Odporúčané
Jeden Bitcoin za 500-tisíc dolárov? Možné to je, ale stále sa hráme v malom rybníčku, hovorí expert na kryptomeny (Rozhovor) Jeden Bitcoin za 500-tisíc dolárov? Možné to je, ale stále sa hráme v malom rybníčku, hovorí expert na kryptomeny (Rozhovor) 14. decembra 2020, 14:30

Jedným z najlákavejších nadchádzajúcich projektov je aj Standard Protocol, ktorého cieľom je vytvoriť stabilnú algoritmickú mincu pre Polkadot. Stabilné mince si udržiavajú svoju hodnotu v kryptomenovom svete, ktorý môže z hodiny na hodinu vyletieť nahor o 1 500 percent, ale takisto sa prepadnúť aj o 90 percent.

Princípom stabilnej mince je uchovávať hodnotu bežných FIAT peňazí, a tak existujú mince ako tether či USDC, ktoré si udržiavajú hodnotu rovnú 1 doláru. Vďaka tomu sa človek môže vyhnúť prepadu či nárastu trhu, umiestniť svoje peniaze z jednotlivých mincí do stabilných mincí a uchovať si hodnotu v dolároch namiesto toho, aby mu skákala nahor či nadol.

Standard Protocol
Zdroj: Standard Protocol

Algoritmická stabilná minca ako standard protocol v sebe mieša technológie, vďaka ktorým ju jej zakladatelia označujú ako inteligentné peniaze, kde sa netreba obávať nekonečných obmedzení, ako keby si narábal s dolármi či eurom. Jej cieľom je vyvažovať svoju hodnotu tak, že ak je prepojená napríklad na hodnotu dolára, tak objem mincí v obehu zvyšuje alebo znižuje na základe správania trhu a automaticky sa riadi dopytom a ponukou. 

Je preto oveľa využiteľnejšia ako bežné FIAT peniaze, ktoré máš na účte v banke. Podľa jej tvorcov sa ti nemôže stať, že ťa platforma zablokuje od nákupu akcií Gamestopu na burze, peniaze nemusia strácať hodnotu v dôsledku inflácie na účte, ale vďaka algoritmickej stabilnej minci akoby vypadla aj potreba zamieňať si jednotlivé meny, ak treba zaplatiť v špecifickej krajine či na konkrétnom webe. Odstraňuje aj ťažkosti s posielaním peňazí po svete, aj bariéry, ktoré môžu vytvárať vlády ovládajúce euro či dolár.

Standard Protocol však okrem stabilnej mince ponúkne aj takzvaný governance token STND, ktorého hodnota stúpať môže a ku ktorému sa práve vďaka lotérii na Polkastarteri môžeš dostať už 29. apríla.

A ak sme ťa nepresvedčili my, vedz, že zakladateľom projektu je hlavný developer Plasm Network, čo je projekt, do ktorého nalial veľké peniaze všetkým známy Binance a takisto sa pýši niekoľkonásobnou finančnou podporou od Web3 foundation udeľovanou za originálne decentralizované technologické riešenia.

Cez týždeň si povieme viac o novinkách vo svete NFT a pozrieme sa na kryptomenu, do ktorej investoval dokonca aj známy youtuber MrBeast.

3. Onlyfans

Domov
Zdieľať
Diskusia