Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
25. novembra 2020, 11:17
Čas čítania 1:20
Jakub Paulík

Fico chce referendum o predčasných voľbách. Na Slovensku sa podľa neho popierajú ľudské práva

NEWS ROBERT FICO SMER-SD
Uložiť Uložené

Robert Fico o veci informoval na tlačovej konferencii.

Predseda strany Smer-SD Robert Fico chce zvolať mimoriadnu schôdzu parlamentu s návrhom na vyhlásenie referenda. Podarilo sa mu vraj na to získať 30 poslaneckých hlasov.

Smer sa chce spýtať ľudí, či sú za to, aby sa skrátilo volebné obdobie súčasnej vlády do 30. júna 2021. Dovtedy by mohli byť zvolané predčasné voľby V parlamente by chcel dosiahnuť prijatie uznesenie o vyhlásení referenda. 

Robert Fico tvrdí, že ľudia majú právo vysloviť svoj nesúhlas s vládou ešte pred skončením oficiálneho vládneho obdobia. Fico ale predpokladá, že vládna koalícia nedovolí, aby sa o predčasných voľbách v parlamente vôbec diskutovalo.

Novinári sa Fica pýtali na záväznosť prípadných výsledkov referenda. „Pri vzniku ústavy sme nerátali s tým, že v politike budú blázni,“ povedal Robert Fico, podľa ktorého by bol výsledok referenda určite záväzný.

Odporúčané
Museli vysvetľovať, prečo nechali Trnku aj Kováčika rozložiť prokuratúru: 7 najdôležitejších momentov vypočutia kandidátov na GP Museli vysvetľovať, prečo nechali Trnku aj Kováčika rozložiť prokuratúru: 7 najdôležitejších momentov vypočutia kandidátov na GP 24. novembra 2020, 11:23

Tvrdí, že mu prekážajú aj mediálne výstupy, ktoré sa podľa neho sústreďujú na voľbu generálneho prokurátora, ochranné rúška a kritiku opozície

Domov
Zdieľať
Diskusia