Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Piatok 15. 1. 2021 meniny má Dobroslav

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
PR správa

Tento obsah je PR správa spoločnosti Budiš, a.s.

Čo je PR správa?

Článok je dodaný kompletne od inzerenta a REFRESHER nezasahoval vôbec, alebo len minimálne.

Zdravie - Strava
0
Inzercia
28. apríl 2020, 14:53
Čas čítania: 3:05

Pomohli desiatkam tisíc Slovákov, rozdali viac ako 200-tisíc fliaš pitného režimu

Značka Budiš sa stala prvým producentom, ktorý podal Slovenskej republike pomocnú ruku v podobe pitného režimu počas boja proti ochoreniu COVID-19.

Inzercia
28. apríl 2020, 14:53
Čas čítania: 3:05
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok

Za zatiaľ najlepšie výsledky v boji s koronavírusom vďačíme v prvom rade tým, ktorí každý deň riskujú svoje životy v prvej línii. Poďakovanie patrí záchranárom, policajtom, pracovníkom laboratórií, nemocníc, ale aj hasičskému zboru a vojakom. Okrem potlesku však v dnešnej dobe vedia obzvlášť oceniť, keď sa môžu stopercentne sústrediť na prácu a neriešiť zabezpečenie základných ľudských potrieb, medzi ktoré patrí aj pitný režim.

 

O ten sa postarala spoločnosť BUDIŠ a.s. v spolupráci s Ministerstvom vnútra SR, Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny a Bratislavským samosprávnym krajom. Práve oni boli prvými, kto podal Slovenskej republike pomocnú ruku v podobe pitného režimu počas boja proti ochoreniu COVID-19.

  

Pomohli na 269 miestach, kde rozdali 201 660 fliaš pitného režimu
Zdroj: Budiš

 

Samozrejme, nie je to len o produktoch ako takých, iniciatívu je potrebné vnímať aj symbolicky. Práve spolupatričnosť a ochota pomôcť v posledných týždňoch udržiavali Slovensko v dobrej psychickej kondícii. Platí, že sme v tom spolu a dôkazom je aj sympatická iniciatíva Budiš pomáha.

 

„Rozhodli sme sa pomáhať všade tam, kde to bolo potrebné. Prísunom minerálov a pitným režimom sme v spolupráci s ÚPSVaR SR, BSK, MINV SR a krízovým štábom koordinovane a adresne podporili hrdinov v prvých líniách, ale aj ľudí, ktorí našu pomoc potrebovali. Pomohli sme na viac ako 269 miestach, poskytli sme 201 660 fliaš pitného režimu a pri rozvoze sa najazdilo 14 629 km,“ hovorí Andrej Hronský, generálny riaditeľ BUDIŠ a.s.

Kto rýchlo dáva, dvakrát dáva

Prvá pomoc v podobe pramenitých vôd Zlatá Studňa, bola poskytnutá viac ako 500 policajtom na hraničných priechodoch a do karanténnych centier v Gabčíkove, Piešťanoch a Liptovskom Jáne. Okrem týchto miest boli zavezené aj do ďalších desiatich miest, kde pomohli tisíckam Slovákom.

 

Obzvlášť dôležité je, že Budiš a.s. zareagovala veľmi pohotovo. Na pandémiu nikto z nás nebol pripravený a nevedeli sme si ani predstaviť, čo všetko sa môže diať, prípadne, ako dlho toto celé bude trvať. Aj napriek tomu autori projektu Budiš pomáha neustále pridávali na obrátkach, keď sa situácia zhoršovala a neprestávajú ani dnes, keď to už vyzerá oveľa lepšie.

 

Pitným režimom sa podporili aj karanténne miesta na Spiši, ktoré chvíľu vyzerali ako potenciálne ohnisko nákazy. Pomoc ocenil aj zástupca riaditeľa Krajského riaditeľstva PZ v Nitre.

 

Pomohli na 269 miestach, kde rozdali 201 660 fliaš pitného režimu
Zdroj: Budiš

Operátori tiesňových liniek aj pacienti infektologických kliník 

Aj keď neprichádzajú do priameho styku s nakazenými, každým dňom sa stretávajú s obrovským stresom, keďže tiesňové linky Slováci vyťažujú od rána do večera. Spoločnosť Budiš preto podala pomocnú ruku aj operátorom, ktorí často nemajú počas dňa čas si vydýchnuť. Prametiné vody Zlatá Studňa, protistresové minerálne vody Gemerka, minerálne vody Budiš a colové nápoje Africola im padli vhod viac, ako kedykoľvek predtým. 

 

Zásielka čerstvého pitného režimu putuje pravidelne už skoro mesiac až tisícke operátorov tiesňových liniek 112, 150 a 155 na celom Slovensku ako poďakovanie za ich odhodlanie, odvahu a extrémne nasadenie.

 

Autori projektu Budiš pomáha vopred odkonzultovali zloženie minerálnych vôd Budiš, Fatra, Gemerka a pramenitej vody Zlatá studňa, aby mohli následne pomôcť okrem zdravotníkov aj pacientom na Klinike infektológie a geografickej medicíny v Bratislave, Klinike infektológie a cestovnej medicíny LF UPJŠ v Košiciach a Univerzitnej nemocnici v Martine.

  

Pomohli na 269 miestach, kde rozdali 201 660 fliaš pitného režimu
Zdroj: Budiš

Štyri štátne laboratóriá aj záchranné zdravotné služby v Bratislave a Košiciach

BUDIŠ a.s. zabezpečil pitný režim aj štyrom štátnym laboratóriám, konkrétne v Trenčíne, Košiciach, Banskej Bystrici a Bratislave. Aj títo zdravotníci fungujú v mimoriadnom režime 24/7, preto im boli navezené okrem minerálnej vody Budiš a protistresovej minerálnej vody Gemerka aj colové nápoje AfriCola. Aj na nich je vytváraný psychologický nátlak, keďže aj počet testovaných ľudí je dôležité merítko v týchto časoch.

 

Ani pracovníci štátnej Záchrannej zdravotnej služby v Bratislave a Košiciach už týždne nemusia riešiť pitný režim a môžu sa plne sústrediť na svoju veľmi dôležitú prácu, pri ktorej sa často počas celej zmeny nezastavia. Skoro 1000 záchranárov zdravotnej pomoci v sanitkách na celom území Slovenska nemusí myslieť na to, kedy budú mať čas zastaviť sa, aby zostali hydratovaní. 

 

Pomohli na 269 miestach, kde rozdali 201 660 fliaš pitného režimu
Zdroj: Budiš

Karanténne mestečko na Zlatých pieskoch

V Bratislave ostalo odhadom 4000 ľudí bez domova, ktorí nemajú prístup k dostatočnej hygiene. Bratislavský magistrát preto zriadil karanténne mestečko na Zlatých pieskoch. Spoločnosť BUDIŠ a.s. dodala pre ľudí bez domova, ale aj pracovníkov pitný režim v podobe minerálnej vody Budiš a colového nápoja Lokálka.

 

Pomohli na 269 miestach, kde rozdali 201 660 fliaš pitného režimu
Zdroj: Budiš

Rozdávajú aj dezinfekčné prostriedky

V spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny sa spoločnosť BUDIŠ a.s. rozhodla podporiť 5200 detí umiestnených v 68 centrách dodaním nielen pitného režimu v podobe džúsikov Ricky, minerálnych vôd Budiš a dojčenských vôd Zlatíčko, ale aj dezinfekčných prostriedkov na báze liehu na dezinfekciu povrchov.

 

Rizikové a vysoko infekčné prostredie, na ktoré sa z jedného dňa na druhý premenil Domov sociálnych služieb a Zariadenie pre seniorov v Pezinku, má taktiež svojich hrdinov, ktorí nádej nestrácajú a príkladne ukazujú, že solidarita sa z nás nevytráca, ale práve naopak, sme silnejší ako inokedy.

 

Kým záchranné zložky aj krízové štáby robili všetko pre to, aby situáciu v Pezinku stabilizovali, Budiš v spolupráci s ďalšími spoločnosťami zabezpečila okrem pitného režimu aj dezinfekciu.

  

 

Spoločnosť BUDIŠ a.s. v zmysle zodpovednosti a bezpečnosti otestovala svojich zamestnancov na ochorenie COVID-19. Viac informácií o pomoci nájdeš na stránke www.budispomaha.sk.
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
2
Zdielať
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.