Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
28. januára 2020, 21:35
Čas čítania 2:24
Martin Mičuda

Úplne nový Seat Leon láka štýlovým dizajnom, novou palubovkou či hybridnými motormi

Úplne nový Seat Leon láka štýlovým dizajnom, novou palubovkou či hybridnými motormi
Zdroj: <a rel="nofollow noopener" target="_blank" href="https://www.seat-mediacenter.com/newspage/allnews/modelrange/2020/SEAT-launches-the-all-new-SEAT-Leon.html#" onclick="gaTrack('article', 'bottom', 'source');">seat-mediacenter.com</a>
TECH LEON
Uložiť Uložené

Leon 4. generácie je realitou.

So záverom januára sa na svet predrala prvá veľká automobilová novinka tohto roku. V zmysle koncernovej hierarchie ide o tretieho nového zástupcu nižšej triedy z dielne Volkswagen Group, ktorého svetová premiéra bola naplánovaná po jeho dvoch súrodencoch — Volkswagen Golf 8. generácie a Škoda Octavia 4. generácie. Ide o úplne nový Seat Leon, ktorý to po novom hrá na väčšie emócie než kedykoľvek predtým.


Práve emócie vystihujú španielsku automobilku asi najlepšie, preto sa nemožno čudovať, že jednou z najsilnejších stránok novej generácie bude opäť zaujímavý dizajn. Ten si dovolíme označiť dokonca za atraktívnejší než akým disponuje jeho dvojča, nový Golf. Leon je pritom paradoxne medzigeneračne užší (1 800 mm) a len o 3 milimetre nižší (1 456 mm), proporčne však vďaka zvýrazneným blatníkom a väčšej dĺžke (4 368 mm) vystupuje veľmi vyvážene až športovo.


Úplne nový Seat Leon láka štýlovým dizajnom, novou palubovkou či hybridnými motormi
Zdroj: www.seat-mediacenter.com

Tradičná silueta strechy a bočných okien ostala zachovaná, najväčšie zmeny evidujeme na oboch koncoch. Predná časť s užšími full-LED svetlometmi a prepracovanejším nárazníkom sa ponáša na veľké Tarraco a nemalú inšpiráciu badať aj vzadu. Podstatou zadnej, veľmi pôvabne tvarovanej časti sú navzájom prepojené LED-kové svetlá, ktoré zároveň zboku zaujmú výraznou hranou. Pozorné oko si všimne aj centrálne umiestnený nápis Leon v písanom fonte, ktorý je pre značku Seat nový.

Domov
Zdieľať
Diskusia