Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
15. januára 2019, 9:06
Čas čítania 0:00
Adam Novosad

Levočan nafúkal smrteľných 5,5 promile a zdemoloval všetko, čo sa mu postavilo do cesty

ZAUJÍMAVOSTI SLOVENSKO
Uložiť Uložené

Slovák sadol za volant pod vplyvom alkoholu.

Aj keby slovenskí policajti dookola opakovali, že za volant si človek v žiadnom prípade nesmie sadnúť pod vplyvom alkoholu, je to akoby hádzali hrach o stenu. Znovu sa o tom presvedčili pred dvomi dňami, keď v Trnave zasahovali pri viacerých incidentoch spôsobených 51-ročným mužom z Levoče.

Slovák šoféroval svoju Octaviu, vyšiel na stredový ostrovček, zdemoloval značku a v kruhovom objazde sa čelne zrazil s Volkswagenom Passat.

Levočan očividne nebol v stave, aby mohol viesť motorové vozidlo, a tak policajti okamžite zisťovali, koľko alkoholu mu v dychu namerajú. Nestačili sa čudovať, pretože šofér najskôr nafúkal 2,64 mg/l a o chvíľu neskôr 2,21 mg/l alkoholu v dychu.

Ako upozornili policajti na svojom Facebooku, vodič tým pádom šoféroval s 5,5 promile, čo môžeme pokojne označiť za smrteľnú dávku alkoholu. Pri alkohole sa do smrteľnej oblasti dostávame už nad hranicou 4 promile, avšak pri 5 promile existuje veľká šanca, že alkohol dokáže človeka usmrtiť.

Nad 5 promile už človek stráca vedomie, prekračuje tabuľkovú hranicu ťažkého stavu opitosti a môže si spôsobiť úmrtie, takže ti neodporúčame naliať do seba toľko panákov, aby si jej prekročenie vyskúšal na vlastnej koži.

Levočan bol okamžite po zadržaní prevezený na stanicu do cely policajného zaistenia, kde ho už čakalo obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. S prihliadnutím na to, že nafúkal viac ako 5 promile, mu momentálne hrozí dvojročné väzenie.

Ako však skonštatoval Maroš v komentároch pod príspevkom, za 5,5 promile mu policajti mali snáď rovno odobrať rodný list.

Domov
Zdieľať
Diskusia