Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
27. októbra 2018, 12:00
Čas čítania 0:37
Viktor Kniš

Čo vznikne spojením The Beatles a Billy Talent? Československá skupina, ktorá tvrdí, že sme všetci tak trochu divní

HUDBA
Uložiť Uložené

Československá štvorica John Wolfhooker po dvoch albumoch a sérii singlov nezaháľa a do sveta vypúšťa videoklip k piesni Freak Show.

Veľmi radi dáme pri každej príležitosti priestor domácim kapelám, ktoré majú aj v našich končinách ambíciu robiť svetovú hudbu. Dôkazom je práve štvorica chalanov, ktorí si hovoria John Wolfhooker. Pri tvorbe hudby nutne nemyslia na to, ako ju žánrovo zaradiť a cieľom je robiť ju poctivo a na úrovni. 

Svoje kvality dokázali československí muzikanti na dvoch albumoch a  aktuálne zásobujú fanúšikov singlami. Teraz sa však vracajú k minuloročnej skladbe Freak Show, ktorá dostáva sprievodný vizuál z dielne Rustyho Shepherda. Ten vznikol v pražskom dome hrôzy a kombinuje momenty prameniace zo snov jednotlivých členov. O postprodukciu, strih a coloring videoklipu sa postaral bubeník kapely - Adrián Janeček (FEROproduction).

V songu kapela zdôrazňuje myšlienku, že by sme sa nemali hanbiť za to, akí sme, pretože každý z nás je svojim spôsobom divný, čo adekvátne dopĺňa dnešný vizuál. Na záver ešte doplním, že kapela aktuálne pracuje na nových veciach a 21. decembra ju v pražskom Paláci Akropolis čaká zatiaľ ich najväčší klubový koncert. 

Domov
Zdieľať
Diskusia