Utorok 23. 10. 2018 meniny má Alojza

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
zdroj: RJ Rituraj/Wikimedia Commons

Hyperloop od Elona Muska dostal oficiálne povolenie na stavbu! New York a Washington plánuje spojiť za 29 minút

Dopravná technológia budúcnosti je opäť bližšie k realite.

20. február 2018, 10:31
20. február 2018, 10:31

Dopravná technológia budúcnosti je opäť bližšie k realite.

Vizionár Elon Musk v roku 2013 pripravil pre väčšinu ľudí obrovský šok, keď na verejnosti predstavil svoje odvážne plány na vybudovanie dopravnej technológie s názvom Hyperloop. Dopravný systém mal fungovať na princípe kapsúl cestujúcich vysokou rýchlosťou vo vákuovom potrubí, ktoré malo byť pôvodne na zemskom povrchu, ale postupom času dostal Musk lepší nápad.

 

Nedávno založil spoločnosť s názvom Boring Company zameranú na efektívne razenie tunelov a práve Boring Company dostala od amerického mesta Washington písomný súhlas na to, aby mohla začať s budovaním prvého Hyperloop tunelu. Kapsule pre ľudí, ale v budúcnosti možno aj plošiny pre automobily, by sa mali presunúť pod zem a spôsobiť revolúciu v doprave, pretože mestá Washington a New York by mal Hyperloop spojiť za neuveriteľných 29 minút.

 

V praxi by to znamenalo, že by ľudia mohli pracovať v centre New Yorku a následne po skončení v práci odísť domov do jedného z miest na plánovanej trase New York City, Philadelphia, Baltimore a Washington DC. Mesto Washington vydalo Muskovi povolenie na začiatok kopania na adrese 53 New York Avenue NE a neskôr by tam mala stáť aj jedna z prvých Hyperloop staníc v USA.

 

Musk pritom po predstavení svojej vízie rýchleho cestovania v súčasnosti nepôsobí v žiadnej konkrétnej spoločnosti vyvíjajúcej Hyperloop technológiu, a preto sa špekuluje o tom, že by sa v tuneloch vybudovaných jeho Boring Company mali preháňať kapsule od spoločnosti Hyperloop One, ktorú kúpil Virgin.  

 


Ohodnoť článok
67
Zdieľaj článok
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol ohodnotiť článok.
Prihlásiť sa
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov tento mesiac. Prihlás sa pre neobmedzený prístup. Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov za mesiac. PRIHLÁSIŤ / REGISTROVAŤ PRIHLÁSIŤ
Najčítanejšie