Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 27. 1. 2020 meniny má Bohuš

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Refresher - Rozhovory
0
Emil A.
2. december 2017, 21:27
Čas čítania: 5:05

Ako 17-ročný produkoval klip pre Celeste Buckingham a točil aftermovie pre TOPFEST. David Nemec si ešte pred dospelosťou plní svoj sen

Svoje prvé video síce natáčal s požičaným foťákom, no dnes pracuje s technikou v hodnote desiatkach tisícoch €.

Emil A.
2. december 2017, 21:27
Čas čítania: 5:05
Ako 17-ročný produkoval klip pre Celeste Buckingham a točil aftermovie pre TOPFEST. David Nemec si ešte pred dospelosťou plní svoj sen
Zdroj: Šimon Fortuna
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Aj keď má David Nemec iba 17 rokov, stihol už spolupracovať s poprednými umelcami zo slovenskej scény. Robil dokonca aj aftermovie pre známe festivaly ako VIBE či TOPFEST. Pochádza z Piešťan, no v blízkej budúcnosti sa chce presťahovať do Bratislavy, keďže jeho "mesto snov" mu neponúka vhodné možnosti pre jeho zameranie. David nám v rozhovore priblížil pozadie zo sveta video produkcie, nové trendy, pohľad na YouTube scénu na Slovensku a aj jeho začiatky.

 

Ahoj David! Málokto začne pracovať, resp. niečo budovať ešte pred dosiahnutím dospelosti. Kedy si zistil, že práve videoprodukcia je niečo, čomu by si sa chcel venovať?

 

Ahojte. Tak to ti neviem presne povedať, ale pamätám si, že už od nejakej 7. triedy na základke som chcel zrkadlovku. V tom období som sa ešte venoval profesionálnemu pretekaniu na motokárach, no už vtedy som si postupne na ňu začal šetriť, aj keď jediné peniaze, ktoré som vtedy mal, boli z rozdávania letákov, Vianoc, narodenín. Myslím, že o rok sa mi podarilo kúpiť si prvý foťák aj s nejakou finančnou podporou od rodičov. Hneď som začal fotiť, točiť asi všetko, čo mi napadlo, ale spočiatku to boli väčšinou videjká zo skateparkov a podobných adrenalínových športov.

 

Ako 17-ročný produkoval klip pre Celeste Buckingham a točil aftermovie pre TOPFEST. David Nemec si ešte pred dospelosťou plní svoj sen

 

Popri tvojej práci musíš ešte aj chodiť do školy, dá sa to stíhať? Ako to zvládaš? 

 

Všetko sa dá, keď chceš, ale momentálne málinko uprednostňujem prácu pred školou. Myslím si, že budovanie si svojho mena, získavanie nových kontaktov a skúseností mi dá oveľa viac ako sedenie nad knižkami a nosenie jednotiek domov. Samozrejme chodím do školy len trošku menej ako ostatní… 

 

Pracuješ sám? Ako vlastne vyzerá celý proces?

 

Väčšinou pracujem na vlastnú päsť s pomocou maminho priateľa, ktorý sa mi stará o firmu, keďže ešte nemám 18. Popritom spolupracujem s rôznymi ľudmi, ale najviac projektov riešim so Samuellom Hoffmanom. Spoznal som ho síce iba toto leto, ale zato sme si neskutočne sadli ako ľudia, ale aj po pracovnej stránke nám to od začiatku klapalo. 

 


VIBE 2017 I Aftermovie from VRIZZLY on Vimeo.

 

Aké bolo tvoje prvé video? Bol si s ním v tej chvíli spokojný? S odstupom času máš na to dnes asi iný názor.

 

Pamätám si to, akoby to bolo včera! Točil som to dokonca ešte na požičanom foťáku, ktorý som nechcel vrátiť naspäť (smiech). Spokojný je asi skromný výraz, hneď, ako som video zavesil na Youtube, začal som ho posielať priateľom do správ, aby checkli moje najnovšie videjko, poprípade nech nechajú like, comment. Dosť ma to motivovalo vpred, keď som si začal čítať pozitívne feedbacky. Dnes si to video pozriem akúrat na pobavenie a na spomienku, že vlastne toto je to moje prvé!  

 

 

Koľko trvá, kým sa človek vypracuje na profesionálnu úroveň a čo všetko na to potrebuješ?

 

Tak hlavný faktor je podla mňa stanovenie si reálnych cieľov. Postupom času si ich začneš plniť a zase si stanovíš nové a náročnejšie ciele. Určite je veľmi potrebné aj ziskávanie nových kontaktov, ktoré ťa vedia niekam posunúť, treba v seba veriť, makať na sebe a ísť si za svojím aj cez názory ostatných. Povedia ti to asi všetci, čo si idú za svojím, ale je to proste tak. Výborným príkladom je podľa mňa Sajfa s jeho vlogmi, na začiatku to vyzeralo ako nevinná séria videí, no dnes ich sledujú asi všetci. Vyvrátil stereotyp toho, že Youtuber musí byť mladý (nie že by bol Matej starý) a musí točiť iba hry.

 

Po technickej stránke ti stačí na začiatok nejaký foťák s obyčajným objektívom s funkciou točenia videa, aby si zistil, či ťa to vôbec baví. Ja som začínal s úplne obyčajným foťákom maximálne do 700 €. Dnes po necelých 2 rokoch je to už profesionálna technika v desiatkach tisícoch eur. Na väčšie projekty nepoužívam vlastnú techniku, ale profi gear z okolitých rentalov v hodnote nemalých peňazí. Závisí to hlavne od toho, aký budget má klient na video.

 

Ako 17-ročný produkoval klip pre Celeste Buckingham a točil aftermovie pre TOPFEST. David Nemec si ešte pred dospelosťou plní svoj sen

 

Na to, že máš 17 rokov, si mal tú možnosť spolupracovať s poprednými slovenskými hudobnými umelcami, ale aj s veľkými festivalmi či spoločnosťami. Na akých projektoch si sa stihol podieľať?

 

Začal by som asi tým najčerstvejším projektom pre Celeste Buckingham. Go Away nesie názov singlu z jej nového albumu BARE a pod krídlami Samuella som na ňom pracoval ako production assistant. Lietal som s dronom nad hlavou Majka Spirita k letnému hitu VIBE. Pre DAMEho v skladbe BEZ NICH to boli opäť podobné zábery.

 

Ďalej patrí veľká vďaka aj Milanovi Lieskovskému, ktorý si ma všimol a pomohol mi postupom času sa zlepšovať a spoznávať najmä nočný klubový život. Popri dlhodobej spolupráci s Milanom si ma začali pomaly všímať ľudia a oslovovať ma. Tento rok som mal možnosť produkovať aftermovie pre festivaly, ako sú TOPFEST, VIBE, Edmania a mnoho ďaľších… Pohyboval som sa po boku najväčších svetových hviezd, ako sú Armin van Buuren, Rag’n’Bone Man, Bastille, Markus Schulz alebo Karel Gott. Keď sa jedná o spoločnosti, vypichol by som Poštovú banku, Nahodsa.sk, BFAM,…

 

 

Koľko trvá vytvoriť takéto video? Inšpiruješ sa aj nejakými ľudmi zo Slovenska či zo zahraničia? 

 

Každá výroba videa je iná, či už sa jedná o klip, reklamu alebo o nejaké aftermovie. Vždy má klient inú predstavu o tom, čo by chcel vo finálnej verzii zobrazené. Iná réžia, iné podmienky na výrobu. Ťažko povedať, koľko trvá vytvoriť video, ale býva to väčšinou do 3 týždňov. Inšpirujem sa zväčsa zahraničnými autormi, ako sú Sam Kolder, Jordan Taylor Wright a mnohými ďaľšími. Ale vždy sa snažím zamerať na svoju tvorbu, aby bola zakaždým lepšia a hlavne originálnejšia.

 


POPPER MX TEAM | PROMO from David Nemec on Vimeo.

 

Máš vyslovene projekt alebo video, ktoré považuješ za svoj najväčší úspech? 

 

Je toho viac, čo mi robí radosť, ale jeden z najviac vydarených projektov je práve čerstvý klip pre Celeste. Nebol som síce najdôležitejší člen tímu, ale niesol som zodpovednosť za určité veci, ktoré všetky do posledného detailu vyšli tak, ako mali, a to ma nesmierne teší. Musím poďakovať aj Samuellovi, že ma zobral do jeho tímu ľudí. Dovtedy som sa nezúčastnil na podobnej profesionálnejšej produkcii. Bola to super skúsenosť, kde som sa naučil nové veci, spoznal zaujímavých ľudí a opäť vyskúšal niečo nové.

 

Ako 17-ročný produkoval klip pre Celeste Buckingham a točil aftermovie pre TOPFEST. David Nemec si ešte pred dospelosťou plní svoj sen

 

Aký je tvoj názor na súčasnú Youtube scénu? Riešiš napríklad aj Vimeo?

 

Youtube beriem ako televíziu pre mladšiu generáciu, vidím to na sebe, že telku používam len na Xbox. Je pravda, že scéna na Youtube je v určitom smere presýtená. Väčšina sa venuje gamingu, vlogom, tagom… Na slovenskej a českej YT scéne chýba jednoznačne rozmanitosť. Ja používam Youtube len ako knižnicu mojich videií, ktoré odtiaľ poprípade vyzdieľam na Facebooku. Vimeo používam, ale iba na prepojenie s mojím webom. Videá na Vimeu nestrácajú až tak na kvalite ako pri Youtube. Čo sa týka marketingu, je určite lepší. Youtube má oveľa viac užívateľov, takže ak máš nejaký virál, určite ho zaves na Youtube!  

 

Kam sa podľa teba uberá tvorba videí, aké sú súčasné trendy? Čo myslíš, že dnes funguje, no možno o pár rokov bude minulosťou?

 

Videá sú neustále kvalitnejšie, čo sa týka ich spracovania, tak autori videí posúvajú latku vyššie a vyššie. Ale za najväčší trend súčastnosti považujem VR videá. Sú nadčasové, nové a inovatívne. Tak ako všetko, aj VR videá budú o pár rokov minulosťou, ale to len preto, že opäť príde niečo novšie, lepšie… Teraz si ale nedovolím povedať, čo to presne bude.

 

Ako 17-ročný produkoval klip pre Celeste Buckingham a točil aftermovie pre TOPFEST. David Nemec si ešte pred dospelosťou plní svoj sen 

Si predsa ešte veľmi mladý, no aké sú tvoje momentálne plány do budúcna? Chystáš aj nejaké vlastné projekty?

 

Mojich plánov do budúcna je viac. Nebudem ich zatiaľ prezrádzať, bude to určite zaujímavejšie, ak ľudia nebudú nič očakávať, o to viac sa prekvapia a videá si užijú viac. Rozrobené mám aj menšie projekty s rôznymi komerčnými značkami, do ktorých budeme zapájať aj ľudí na mojom instagramovom profile, takže ak nemáš ešte follow, určite by si to mal napraviť, aby som mohol zapojiť práve teba!

 

Ako 17-ročný produkoval klip pre Celeste Buckingham a točil aftermovie pre TOPFEST. David Nemec si ešte pred dospelosťou plní svoj sen

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
48
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.