Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Sobota 22. 2. 2020 meniny má Etela

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Refresher - Rozhovory
0
Richard Balog
9. august 2017, 13:08
Čas čítania: 7:13

Baša Števulová: Slovenka roka v kategórii Šport, ktorá popri výchove malého syna stíha aj množstvo ďalších aktivít (Rozhovor)

Vždy dobre naladená mama na plný úväzok sa s nami porozprávala nielen o živote, ale aj o profesionálnej kariére.

Richard Balog
9. august 2017, 13:08
Čas čítania: 7:13
Baša Števulová: Slovenka roka v kategórii Šport, ktorá popri výchove malého syna stíha aj množstvo ďalších aktivít (Rozhovor)
Zdroj: Kristiana Vavreková
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Čas letí neuveriteľne rýchlo, o čom svedčí aj fakt, že Refresher je tu pre vás každodenne už vyše šesť rokov, v priebehu ktorých sme okrem mnohého iného vyspovedali množstvo známych ľudí, vrátane športovcov. Od Dominiky Cibulkovej cez Tomáša Tatára, Vladka Weissa ml. až po Klaudiu Medlovú a najnovšie do zoznamu pribudla Baša Števulová. Sympatická snowboardistka a aktuálne už taktiež mamina malého syna Tobiáša si na nás počas viacerých povinností našla chvíľku času a odpovedala na otázky rôzneho zamerania, pričom výsledok si môžete prečítať nižšie.
 
 
Ahoj Baša, úvod nášho rozhovoru môžeme odštartovať ľahkou multi-otázkou. Ako sa ti momentálne darí a kde tráviš letné dni plné slnečných lúčov? Respektíve, aké sú tvoje plány na najbližšíe týždne? 
Ahojte, darí sa mi parádne :) Užívam si materskú dovolenku, zažívam veľa zábavy s Tobiášom na výletoch a popritom stíham aj nejaké tie vlastné projekty. Momentálne sme na chate v Banskom Studenci, kde som od detstva trávila každé leto, takže je to moja srdcová záležitosť. Pomaličky sa však už chystáme naspäť domov, pričom v priebehu augusta budeme najmä na Slovensku.
 
Chcela by som ísť na Grape do Piešťan a následne po prázdninach budeme spoločne s Tomášom cestovať naprieč Európou po crossfitových súťažiach, ktoré sám organizuje. V októbri sa chystáme surfovať na Kanárske ostrovy a potom už snáď budem znovu jazdit.
 
Len nedávno si získala ocenenie Slovenka roka v kategórii Šport. Čo pre teba daná anketa znamená a na akú pozíciu v rámci mnohých dosiahnutých úspechov by si ju dokázala zaradiť? 
No toto je dosť sranda. Ja som sa ich popravde opýtala, či sa náhodou nepomýlili, keď ma kontaktovali, keďže predsa už tri roky profesionálne nejazdím. Najviac potešujúce pre mňa bolo to, že som bola vôbec nominovaná a vlastne úplne by mi to stačilo. Nad žiadnym ocenením som ani len nepremýšľala. 
 
Každé ocenenie človeka veľmi poteší, nech už sa týka čohokoľvek, takže samozrejme som mala veľkú radosť a je veľmi milé niečo obdobné zažiť aspoň raz.
 
Zo zasnežených zjazdoviek či divokých vĺn si "presedlala" k výchove svojho prvého dieťaťa, syna Tobiáša. Čo bolo pre teba najzásadnejšou zmenou? Teda okrem toho, že máš aktuálne veľa materských povinností. 
Popravde, druhý deň v nemocnici ma chytila poriadna panika. Nevedela som, čo my s tým škriatkom budeme doma robiť, veď odteraz bude chodiť vždy a všade s nami a nechystá sa k nám len na dvojtýždňovú návštevu. 
 
Takže to, že sme doma boli zrazu traja, bola celkom zaujímavá zmena a, samozrejme, len k lepšiemu. Neviem prečo, ale ľudia majú tendenciu strašiť rečami, že po narodení dieťaťa sa končí život, aké to je celé náročné a podobné nezmysly. Čo viem ja, tak predsa aj psa je mať náročné :) Čiže tak, ako sme žili predtým, žijeme aj teraz, len nám na cestách a dobrodružstvách pribudol ďalší člen. 
 
 

A post shared by Basa Stevulova (@basastevulova) on

 
Ako priblížne vyzerá jedeň deň v tvojom živote odkedy si na materskej dovolenke? Nájdeš si aspoň niekedy čas aj na staré záľuby, koníčky a podobne? 
Časový manažment ešte stále nemám vychytaný na 100 % a niekedy by som potrebovala o pár hodín denne viac, hlavne pre seba.  Napríklad, stále som sa nedostala ku cvičeniu, ale je to aj o prioritách a momentálne idem radšej von s Tobiášom a kamarátkami, alebo sa ráno dlhšie vyspím.
 
Väčšinou stávame už okolo šiestej ráno, idem na nákup, uspím malého škriatka, príležitostne niečo navarím, poupratujem a motkáme sa po kávičkách či návštevách. Poprípade, ak má Tomáš čas, tak zvykneme chodievať do Čunova na umelú vlnu. Tie dni sú podstatne rozdielne ako bývali v minulosti, ale večerné prosecco na balkóne samozrejme zostalo :) 
 
Baša, skúsme sa vrátiť aspoň na krátky čas naspäť ku tvojej športovej kariére. Je vôbec pravdepodobné, že sa ešte vrátiť k aktívnému, respektíve závodnému jazdeniu? 
Mám ešte jeden plán, ktorý sa mi snáď podarí naplniť, žiadna olympiáda to ale nie je... :) 
 
So závodmi by tom to už popravde vôbec nemusela hrotiť, ale chcela by som si vyskúšať odjazdiť aspoň zopár pretekov zo série Freeride World Qualifier a zistiť, ako to budem zvládať. Len sama pre seba, aby som vedela či na to mám a neskôr neľutovala, že som to neskúsila. 
 
Čo vlastne pre teba znamená snowboarding či surfing? 
Nikdy som presne nevedela, ako mám na danú otázku odpovedať. Oba uvedené športy boli a stále sú veľkou súčasťou môjho života, mňa. Neviem si predstaviť zimu bez jazdenia a leto bez surfu. 
 
 
Úroveň a kvalita podmienok pre uvedené športy nie je na Slovensku práve najvyššia. Myslíš, že v budúcnosti by sa to mohlo zmeniť k lepšiemu, napríklad aj vďaka úspechom, ktoré si dosahovala ty či Klaudia Medlová?
Pravdupovediac, u nás v strediskách som príliš nebola. Párkrát sme jazdili v Jasnej, kde bol síce park super a zábavný, ale na seriózny tréning to u nás veru nie je. V prípade, že chce mať človek aspoň 3-4 kvalitné skoky za sebou, tak musí vycestovať minimálne do Rakúska. 
 
Ak sa podmienky nezmenia v nasledujúcich rokoch, napríklad vďaka Klaudii, ktorá jazdí tak extrémne dobre, že by snáď nikoho neprekvapilo, keby vyhrala aj najbližšiu olympiádu, tak potom už naozaj neviem kedy...
 
Čo je smutný fakt vzhľadom na to, že vy športovci nám robíte vo svete najlepšiu reklamu a mnoho ľudí pozná Slovensko práve vďaka skvelým výsledkom, ktorých je stále chvalabohu veľmi veľa. Sú hlavným problémom peniaze alebo prečo prichádza odmena len vždy krátko po úspechu? 
Tých športov a naozaj úspešných športovcov, ktorí nám robia dobré meno, nie je zrovna málo. Od atletiky cez plávanie až po zimné športy.
 
Ani spomínaných peňazí nie je málo, oni tam sú aj spoločne s celou tou chamtivou bandou, ktorá sa rada na tých úspešných sem-tam priživí. Samozrejme, česť výnimkám. 
 
Bola si súčasťou tímu Roxy Europe, aké výhody a možností to pre teba predstavovalo? Mohla si sa plne sústrediť len na trénovanie a následne finálne podujatia, pričom o všetko ostatné bolo postarané alebo to bolo trochu iné, ako si predstavujeme?
Keď som začínala s jazdením a teda viac sa zaujímať o celú snowboardovú scénu, tak som si vždy tak v duchu hovorila, že aké by to bolo skvelé jazdiť za Roxy. Ani vo sne by mi ale nenapadlo, že sa to môže reálne stať. 
 
V čase, kedy som ešte pretekala, sme s tímom chodievali viacmenej spoločne aj s tímovou manažérkou, taktiež každú jar a jeseň sme na mesiac odchádzali do Spojených štátov. Platiť sme si ale museli všetko z rozpočtu, ktorý sme na daný rok od sponzorov dostali. Niektorá menej a niektorá viac, avšak počas fotení bolo vždy všetko zaplatené. Od perfektných hotelov  cez prenajaté horské chaty s vlastnými kuchármi až po rôzne iné vymoženosti :)
 
Nebudem klamať, bolo to naozaj výborné a mala som hlavu v smútku, keď Roxy postupne začalo vyhadzovať ľudí z tímu v Amerike, pričom postupne to prišlo aj k nám do Európy a ja som po siedmich rokoch nedostala zmluvu.  
 
 

A post shared by Basa Stevulova (@basastevulova) on

 
Počas uvedeného obdobia, respektíve profesionálnej kariéry, si mala možnosť navštíviť množstvo krajín, vrátane spomínaných Spojených štátov. Ktorá na teba urobila najlepší dojem a s radosťou by si sa do nej presťahovala alebo ju odporučila našim čitateľom ako perfektnú dovolenkovú destináciu?
Najväčší dojem na mňa urobilo Maroko. Presťahovať by som sa tam síce asi nechcela, ale vrátiť určite áno. Snowboarding tam za veľa nestál, ale predsa len jazdiť v Afrike nie je úplne na zahodenie a navyše z hôr môžete ísť ihneď surfovať, takže určite odporúčam. 
 
Ak by som si mala vybrať krajinu, do ktorej by som sa presťahovala, bolo by to Portugalsko. Naopak, kde by som určite nikdy natrvalo nechcela žiť je práve Amerika. Vždy mi tam bohato postačoval mesiac. 
 
V podstate, po všetkých tých rokoch cestovania, som momentálne šťastná, že som naspäť doma na Slovensku. Veľa z nás tu na všetko nadáva. Na "Blavákov, CP-čkarov, východniarov" a tak ďalej alebo, že je tu zle. Rovnako to avšak môže byť všade, kde si to tak urobíme... 
 
Teraz to skúsme z druhého konca. Ktorý kút našej malej krajiny by si ukázala priateľom zo zahraničia a vieš, že by ostali ohúrení rovnako, ako napríklad našinci pri návšteve záhrad v parížskom Versailles? 
Bola by to mojo milovaná Banská Štiavnica a okolité tajchy. Každé leto sme ako deti trávili na Kolpachoch a teraz sa tam už ako dospeláci s radosťou vraciame s tými našimi, pričom vôbec by mi neprekážalo tam možno aj bývať :) 
 
 
Na Instagrame si samu seba označila za "Zberateľku denných dobrodružstiev". Čo si pod tým môžeme predstaviť? 
Keďže máme doma prácu a povinnosti, tak odísť preč surfovať niekam na mesiac, bohužiaľ, nevieme. Neostáva nám teda nič iné, ako zbierať uvedené dobrodružstvá tu doma. Či už sú to motorky alebo riversurfing v Čunove.
 
Najnovšie, budeme veľa času určite tráviť v Hangairi a celé je to vlastne o dosť dobrodruženejšie s Tobiášom, aj keď niekedy je extrémnou misiou už len vychystať sa :) 
  
 
Pomaly sa blížime ku koncu nášho rozhovoru a tak ani teba neminie naša klasická "Refresher" otázka a to: Aký film, seriál, hudobný album alebo technickú vychytávku máš v obľube a vrelo by si ju odporučila našim čitateľom?
Od momentu, kedy máme Tobiáša som sa k televízii naozaj ešte ani nedostala a celý film som nevidela ani nepamätám. Naopak, hudba hrá u nás v podstate stále, či už je to FM-ko alebo rôzne playlisty na Spotify. Môj momentálne obľúbený album je určite Singles od Future Islands či Kendrickov Good Kid, M.A.A.D City. Super je taktiež Maggie Rogers a je toho veľmi veľa... Čo sa týka technických vychytáviek, tak našou najlepšou hračkou je bez váhania GoPro a DJI. 
 
Kde vidíš seba samotnú o povedzme takých 5 - 10 rokov? 
Teraz mám 29, jedno dieťa a najlepšieho "future husband", takže veľa sa toho snáď nezmení. Ďalšie dieťa alebo možno dve možno pribudnú a verím, že moje pracovné záležitosti neprestanú fungovať, pričom my budeme môcť stále zbierať rodinné dobrodružstvá. Nuž a samozrejme verím, že sa nám podarí postaviť dom niekde, kde by boli naše ratolesti čo najviac v spojení s prírodou.  
 
Na záver by sme sa ti chceli veľmi pekne poďakovať za tvoj čas a teraz už prenechávame priestor tebe, aby si mohla zanechať stručný odkaz našim čitateľom a svojim fanúšikom.
Ďakujem za trpezlivosť, keďže som to celé dávala dokopy pár dní kvôli zaneprázdnenosti a tak dúfam, že sa to dalo aspoň trochu čítať :) 
 
Všetkých najviac pozdravujeme aj s práve spiacim Tobiášom a v žiadnom rozhovore som nikdy nič neodkazovala, ale ak by som mala, tak len asi aby sa ľudia viac usmievali a boli na seba dobrí, lebo toho zlého máme naokolo seba celkom dosť. Ďakujem vám. 
 
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
100
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.