Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
5. apríla 2017, 18:58
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Severská atmosféra a dokonale ladiace hlasy v podaní skupiny Fallgrapp na výbornej novinke Dym

HUDBA
Uložiť Uložené

Skupina Fallgrapp aj s druhým albumom potvrdzuje, že nielen hudbu, ale aj vizuály chce robiť inak ako väčšina slovenských kapiel.

Album V hmle vyšiel 20. marca a spolu s ním Fallgrapp zverejnili video k skrátenej verzii skladby Vietor. Už v ňom mohli diváci spoznať postavy z nového - už plnohodnotného - videoklipu Dym, pod ktorým je ako režisér podpísaný Martin Smékal a produkčné štúdio Nowhow. Ako hovorí líder skupiny, autor hudby a producent Jureš Líška, českému filmárovi, ktorý nakrútil aj videoklip Vlasy, nechal pri tvorbe absolútne voľné ruky. Dokonca si sám vybral pesničku. “Pôvodne som chcel klip na inú skladbu, ale Martin ma presvedčil, že chce točiť vizuál k piesni Dym, že tá má preňho veľkú silu,” prezrádza Jureš.

Smékalove vizuály definuje silná filmová atmosféra, v prípade Fallgrappu je však navyše prítomný aj rozmer tajuplnosti. Platí to aj pre novinku Dym, ktorá pôsobí, akoby vznikla v Škandinávii. “Výber hercov, obrazy, lokalita, farby, všetko to vo mne evokuje niečo severské. Páči sa mi, ako sa režisér pohral s tou myšlienkou, že síce sa v piesni spieva o dyme z oblokov, ale v klipe žiadny dym použitý nie je. A hlavne, človek si v tom môže nájsť viacero významov - spomienky blednú, až na tú jednu, ľudia sa strácajú, odchádzajú, a zároveň sú tu s nami,” dopĺňa Jureš. V klipe si zahrali svetoznáma modelka Gréta Slezáková a jej syn Jules Aaron Saint-Jours, tajomného muža na koni stvárnil Jaroslav Bláha. Nakrúcal sa v obciach neďaleko Prahy, Pyšely a Čtyřkoly.

Domov
Zdieľať
Diskusia