Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
6. júna 2022, 14:11
Čas čítania 1:44
Dominik Vetrák

Top Gun: Maverick láme kinorekordy. Stane sa najúspešnejším filmom Toma Cruisa v jeho 59 rokoch

Top Gun: Maverick láme kinorekordy. Stane sa najúspešnejším filmom Toma Cruisa v jeho 59 rokoch
Zdroj: Marvel Studios/Paramount Pictures/The Mediapro Studio/The Walt Disney Company
FILMY A SERIÁLY TOP GUN 2
Uložiť Uložené

Tom Cruise a štúdio Paramount Pictures oslavujú obrovský úspech svojho akčného filmu Top Gun: Maverick.

Film Top Gun: Maverick zarobil v kinách po celom svete za niečo vyše 10 dní necelých 550 miliónov dolárov, informuje server Collider. Ide o obrovský úspech. Napríklad komiksovka Doctor Strange: In the Multiverse of Madness mala celosvetové tržby po 10 dňoch na úrovni 688 miliónov dolárov, ale tomuto filmu tržby klesli dvojnásobne rýchlejšie ako Top Gunu.

Odporúčané
Ako sa natáčal film Top Gun: Maverick? Lietali herci skutočne v stíhačkách a ako natočili scény v kokpitoch? Ako sa natáčal film Top Gun: Maverick? Lietali herci skutočne v stíhačkách a ako natočili scény v kokpitoch? 5. júna 2022, 12:30

Pokojne sa teda môže stať, že Top Gun: Maverick zarobí celosvetovo viac ako Doctor Strange 2, ktorý má momentálne na konte 909 miliónov dolárov. Minimálne v USA a Kanade sa filmom darí rovnako dobre.

Oba mali v týchto krajinách po 10 dňoch premietania identické tržby 291 miliónov dolárov. Top Gun: Maverick však po prvom víkende zaznamenal v USA a Kanade len 32-percentný pokles tržieb, zatiaľ čo Doctor Strange tam zaznamenal 67-percentný pokles tržieb. 

Žiadny iný film v histórii, ktorý v USA a Kanade počas premiérového víkendu zarobil viac ako 100 miliónov dolárov, nedokázal mať počas druhého víkendu takýto nízky pokles tržieb. Top Gun: Maverick tak v tomto ohľade zlomil rekord. V prípade veľkých blockbusterov je nepísaným pravidlom, že najväčšie tržby získa film počas premiérového víkendu, keď je naň zvedavých najviac ľudí (ide o takzvaný frontloaded efekt).

Top Gun: Maverick recenzia
Top Gun: Maverick. Zdroj: Paramount Pictures

Pozitívne ohlasy divákov, nadšené recenzie a neustále diskutovanie o kvalite snímky presvedčili o návšteve kina množstvo ľudí, ktorí Top Gun: Maverick ani neplánovali vidieť. Niektorí diváci film videli aj viac ako raz či dvakrát, a to vrátane nás. 

Odporúčané
Top Gun: Maverick má najúspešnejší premiérový víkend v kariére Toma Cruisa. Film ovládol kiná po celom svete Top Gun: Maverick má najúspešnejší premiérový víkend v kariére Toma Cruisa. Film ovládol kiná po celom svete 30. mája 2022, 9:00

Top Gun: Maverick sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane najzárobkovejším kinofilmom herca a producenta Toma Cruisa. Predbehol by tak film Mission: Impossible – Fallout, ktorý v roku 2018 zarobil v kinách 791 miliónov dolárov. Treba poznamenať, že ide o akčné filmy, ktorých hlavná herecká hviezda oslávi v júli tohto roka už 60 rokov. 

Netreba zabúdať ani na to, že nový Top Gun sa nedostane do čínskych ani ruských kín, odkiaľ by mohol získať desiatky až stovky miliónov dolárov. Nesmierne pozitívne ohlasy divákov spôsobili, že v niektorých krajinách snímka počas druhého víkendu zarobila dokonca viac ako počas toho premiérového.

Uvidíme, ako sa filmu bude dariť budúci víkend. V kinách totiž odštartuje tretia časť série Jurassic World o dinosauroch, ktorú budú chcieť vidieť veľké masy divákov. Štúdio Paramount Pictures a Tom Cruise odmietli Top Gun 2 odpremiérovať na streamovacích platformách a namiesto toho čakali dva roky, kým boli kiná po pandémii znovu naplno otvorené po celom svete. Ich trpezlivosť a viera v kvalitu ich produktu sa vyplatili. 

Mohlo by ťa zaujímať:
Kam zájsť v Bratislave do kaderníctva? Zver sa do rúk profesionálov a nebudeš ľutovať
Kam zájsť v Bratislave na kávu a koláč? Vybrali sme 11 najzaujímavejších kaviarní a cukrární
Kvízy na Refresheri – Vyskúšaj svoje vedomosti a schopnosti z rôznych oblastí.
Domov
Zdieľať
Diskusia