Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
20. mája 2022, 10:42
Čas čítania 1:12
Adam Novosad

Putinova dcéra obhajuje svojho otca: Za vojnu nesmiete viniť iba jeho, nie je cár

NEWS RUSKO VLADIMIR PUTIN VOJNA NA UKRAJINE
Uložiť Uložené

Dcéra ruského prezidenta Vladimira Putina obhajovala vojnu v konverzácii na Telegrame.

Najstaršia dcéra ruského prezidenta Vladimira Putina sa zastala svojho otca, pretože podľa nej je na rozpútanie vojny na Ukrajine potrebných viac ľudí ako len prezident. Marija Voroncovová napísala, že zodpovednosť za vojnu nikto nesmie hádzať výlučne na Putina, pretože viniť z nej jedného človeka je ako žiť v čase, keď Rusku vládli cári, informuje Newsweek.

Na slová Voroncovovej upozornil Dmitrij Kolezev z nezávislého servera Republica, ktorý podľa vlastných slov získal screenshoty správ Putinovej dcéry zo súkromnej konverzácie absolventov medicíny z Moskovskej štátnej univerzity na sociálnej sieti Telegram. Dnes 37-ročná Voroncovová pracuje ako endokrinologička.

Kolezev napísal, že nemá „stopercentne potvrdenú“ identitu Putinovej dcéry, ale zdroje zvnútra skupiny mu potvrdili, že používateľka Maria V. je naozaj Voroncovová, o čom svedčia aj biografické údaje. Do skupiny na Telegrame sa pridala minulý rok a je v nej okolo 170 členov.

putin, dcéra
Zdroj: Channel One/Twitter/reprofoto

„Nikto na Západe nechce, aby naša krajina prosperovala. Západ vždy robil všetko pre to, aby tomu predišiel. A bude v tom pokračovať,“ tvrdí Voroncovová v príspevku. Podľa Putinovej dcéry vojna na Ukrajine nie je najlepším možným riešením, no jej rozpútanie obhajuje tým, že Rusko sa iba chráni pred „agresívnym Západom“. Tieto slová pravidelne opakuje aj Kremeľ a neustále sa stavia do polohy obete, ktorá sa rozpútaním vojnového konfliktu na Ukrajine údajne iba bráni. 

Odporúčané
Pýtali sme sa Slovákov, kto začal vojnu na Ukrajine (Reportáž) Pýtali sme sa Slovákov, kto začal vojnu na Ukrajine (Reportáž) 10. augusta 2023, 14:16

„Obviňovať zo všetkého len jednu osobu a pripisovať zodpovednosť len jej je rovnaké ako veriť jednej osobe ako cárovi. Rovnaká hlúposť. Nie sme ako Nemci v 30. rokoch, sme skôr ako tí, ktorých zakázali,“ ospravedlňuje Putinova dcéra kroky svojho otca, ktoré viedli k rozpútaniu vojny.

Voroncovová vo svojich príspevkoch tvrdí, že ak by Putin nezakročil, z Ruskej federácie by sa vraj mohol stať vyvrheľ a namiesto prosperujúcej krajiny by Rusko slúžilo len na zásobovanie USA a Európskej únie ropou a plynom. „Zaujímalo by ma, koho potom budete obviňovať z toho, že nežijeme v prosperujúcej ekonomike,“ skonštatovala.

Domov
Zdieľať
Diskusia