Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
10. marca 2022, 22:35
Čas čítania 1:04
Viktor Kniš

Vy milujete vojnu, vyčíta Danko Naďovi. Šéf SNS bráni ministra Lavrova, ktorý obhajuje bombardovanie nemocnice na Ukrajine

NEWS ANDREJ DANKO JAROSLAV NAĎ
Uložiť Uložené

Andrej Danko a Jaroslav Naď dnes diskutovali v relácii Na hrane v televízii JOJ.

Predseda SNS Andrej Danko tvrdí, že síce treba pomáhať Ukrajine humanitárne, ale netreba sa nechať zatiahnuť do vojnového konfliktu. Slovensko by podľa neho nemalo Ukrajine poskytovať zbrane. „Neťahajte nás do vojny, nerobte si na tom kariéru,“ vyčítal Andrej Danko ministrovi Jaroslavovi Naďovi. „Vy milujete vojnu a konflikt,“ dodal v reakcii na rozhodnutie vlády umožniť prítomnosť vojakov NATO na území Slovenska. 

Minister obrany Jaroslav Naď vyzval predsedu SNS, aby zavolal ministrovi zahraničných vecí Sergejovi Lavrovovi a požiadal ho o ukončenie ozbrojeného konfliktu na Ukrajine. Andrej Danko sa v minulosti chválil, že má na Lavrova telefonický kontakt a kedykoľvek mu môže zavolať. Písal mu listy, v ktorých mu tykal. Minister obrany si do štúdia priniesol aj vizuálnu pomôcku – fotografiu, na ktorej sa Danko a Lavrov vrúcne vítajú. 

Sergej Lavrov dnes na tlačovej konferencii oznámil, že Rusko zbombardovalo detskú nemocnicu, pretože malo informácie, že je z nej vojenská základňa. Svet však obleteli fotografie zranených matiek utekajúcich z polorozpadnutej budovy. Andrej Danko vyjadrenia Lavrova neodsúdil. „Putin je vrah. Lavrov, ktorému sa klaniate, je tiež vrah,“ povedal Naď.

Odporúčané
Čo by Ukrajina robila so slovenskými stíhačkami Mig-29? Čo by Ukrajina robila so slovenskými stíhačkami Mig-29? 17. augusta 2022, 14:30

Andrej Danko reagoval aj na nedávno zverejnenú analýzu spoločnosti Gerulata Technologies, z ktorej vyplýva, že patrí medzi najaktívnejších šíriteľov prokremeľskej propagandy. Šéf SNS sa bráni slovami, že ide o analýzu, ktorú na základe svojich kontaktov vypracoval syn majiteľa spoločnosti Eset, pretože mal prístup k dátam, ku ktorým sa dostal práve cez rodinné prepojenia. V skutočnosti ide o komplikovaný analytický model s dátami od spoločnosti Facebook. 

Televízia JOJ pôvodne oslovila do diskusie predstaviteľa strany Smer-SD, ktorá navrhla poslanca Ľuboša Blahu. Moderátorka oznámila, že televízia nebude dávať tomuto poslancovi priestor na vyjadrovanie vzhľadom na jeho povesť šíriteľa dezinformácií. 

Domov
Zdieľať
Diskusia