Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
11. októbra 2021, 7:36
Čas čítania 1:17
Martin Adam Pavlík TASR

MAPA: Hodiny pre seniorov sú zrušené. Slovensko je už prevažne v červenej farbe, máme už aj bordovú

MAPA: Hodiny pre seniorov sú zrušené. Slovensko je už prevažne v červenej farbe, máme už aj bordovú
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
NEWS COVID AUTOMAT KORONAVÍRUS KORONAVÍRUS SLOVENSKO
Uložiť Uložené

Od pondelka 11. októbra je podľa covid automatu v druhom stupni ohrozenia, teda v bordovej fáze, až 16 okresov.

Situácia na Slovensku je čoraz horšia. Včera PCR testy odhalili opäť vyše tisíc pozitívnych prípadov a ďalší dvaja ľudia covidu podľahli. Podľa novej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) sa v krajine upravuje aj činnosť prevádzok. Hodiny vyhradené pre seniorov a osoby ZŤP sú od pondelka zrušené.

Doteraz mali „seniorské hodiny“ vyčleniť prevádzky v bordových a čiernych okresoch v režime „základ“. „K zrušeniu seniorských hodín pristúpilo konzílium odborníkov spolu s ÚVZ SR z pragmatických dôvodov. Jeden z nich bol, že seniori ich využívali málo, toto opatrenie tak v konečnom dôsledku prevádzky neprimerane zaťažovalo a bolo to neefektívne. Zdôrazňujeme však, že naďalej platí povinnosť prevádzok dodržiavať súbor mnohých protiepidemických opatrení na zníženie šírenia nákazy, ktoré im vyplývajú z platných vyhlášok,“ povedala hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková.

Domov
Zdieľať
Diskusia