Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
7. septembra 2021, 18:26
Čas čítania 0:43
Adam Novosad

Bitcoin sa za niekoľko desiatok minút náhle prepadol o viac než 15 %. Investori stratili milióny eur, ale cena sa už stabilizuje

Bitcoin sa za niekoľko desiatok minút náhle prepadol o viac než 15 %. Investori stratili milióny eur, ale cena sa už stabilizuje
Zdroj: Getty Images/Yuriko Nakao
NEWS BITCOIN KRYPTOMENY
Uložiť Uložené

Trh s kryptomenami dnes zažil náhly prepad napriek tomu, že sa bitcoin stal oficiálnym platidlom v Salvádore.

Salvádor prijal kryptomenu bitcoin ako oficiálne platidlo, ale zavádzanie nového zákona do praxe sprevádzali komplikácie. A to nielen technické problémy, pretože bitcoin sa v utorok 7. septembra v priebehu niekoľkých desiatok minút prepadol z viac ako 52-tisíc na menej ako 44-tisíc dolárov, uvádza The Independent.

Tento náhly prepad o minimálne 15 percent zaskočil množstvo investorov, ktorí možno očakávali, že prijatie bitcoinu ako oficiálneho platidla v prvom štáte na svete bude sprevádzať výrazný rast hodnoty tejto kryptomeny. Od najnižšieho bodu sa však bitcoin odrazil a momentálne sa cena vrátila nad hranicu 47-tisíc dolárov.

bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Opak sa stal pravdou a ľudia prišli o milióny dolárov, pretože svoje peniaze stavili na to, že cena porastie, alebo si len bitcoin nakúpili krátko pred prepadom. Hodnota bitcoinu nebola jedinou obeťou prepadu, pretože cena rapídne klesla aj pri kryptomenách ako ethereum, cardano či binance coin.

Domov
Zdieľať
Diskusia