Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
22. júla 2019, 18:45
Čas čítania 0:00
Oskar Almássy

Jennifer Connelly je šéfkou vlaku Snowpiercer s poslednými zbytkami civilizácie

Jennifer Connelly je šéfkou vlaku Snowpiercer s poslednými zbytkami civilizácie
Zdroj: TBS
FILMY A SERIÁLY SNOWPIERCER
Uložiť Uložené

Povedie si seriál lepšie?

Post-apokalyptická sci-fi snímka Snowpiercer z roku 2013 je jedným z tých projektov juhokórejského režiséra menom Bong Joon-ho, ktoré sú divácky o čosi prístupnejšie. No film ani s bohatým hollywoodskym obsadením (Chris Evans, Tilda Swinton, John Hurt, Ed Harris) príliš nezabodoval a pomerne rýchlo sa naň zabudlo. To sa však pokúsi zmeniť stanica TBS, ktorá už pracuje na rovnomennej seriálovej adaptácii.

A podobne ako vyššie spomínaný film, aj príbeh seriálu sa bude odohrávať niekoľko rokov po tom, čo z našej planéty ostala iba zamrznutá pustina. Zbytky ľudstva sa tak nachádzajú v obrovskom, neustále sa pohybujúcom vlaku, ktorý obieha okolo sveta. Vo vagónoch však nájdeš utlačovanú spodinu aj spokojne si žijúcu smotánku, takže problémy na seba nenechajú dlho čakať. No a vďaka oficiálnemu traileru môžeme konečne zistiť, ako to asi bude vyzerať.

Podľa odhalených záberov môžeme predpokladať, že sa seriál bude viac-menej držať príbehu filmu, hoci sa zrejme dočkáme menej satiry a čierneho humoru. Rozhodne ale dôjde na načrtnutie tém, akými sú napríklad triedna vojna, sociálna nespravodlivosť či politika prežitia. V každom prípade, vyššie priložená ukážka rozhodne nepôsobí márne. Čo povieš?

Tvorcom a scenáristom seriálu je Graeme Mason (Orphan Black), ktorý vystriedal predošlého showrunnera Josha Friedmana (Terminator: The Sarah Connor Chronicles). Friedman odstúpil z pozície po kreatívnych nezhodách, a to spoločne s režisérom Scottom Derricksonom (Doctor Strange). Ten dokonca natočil pilotnú epizódu, no keď bol požiadaný o dotáčky, odišiel tiež. Nielen kvôli podpore Friedmana, ale aj radikálne odlišnej vízii Masona.

Čo sa týka samotného obsadenia, zahrajú si herci, ako Jennifer Connelly, Daveed Diggs, Happy Anderson, Iddo Goldberg, Jonathan Walker, Aaron Glenane, Manoj Sood, Kerry O'Malley, Mickey Sumner, Amanda Brugel či Stephen Lobo. Premiéra nás čaká na jar 2020. Tvorcovia si dokonca veria natoľko, že seriálu rovno odklepli aj druhú sériu.

Domov
Zdieľať
Diskusia