Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
8. februára 2018, 14:36
Čas čítania 0:00
Denisa Bodková

Čo dokáže spraviť joga s tvojím telom a mysľou? Druhý diel online cvičenia s Vierkou Ayisi ti to priblíži

Uložiť Uložené

Joga harmonizuje a pretvára náš momentálny stav a pocity na pozitívnejšie, tým pádom sa celé naše okolie začne meniť k lepšiemu.

S Vierkou Ayisi sme ti nedávno priniesli článok, v ktorom sme ti bližšie predstavili jej nový projekt s názvom Inspirit Yoga. Je to cvičenie zamerané na rozvoj fyzickej kondície a ako kľúč k zdravšiemu životnému štýlu a mentálnej harmónii. Ideálne je, že nemusíš ani päty vystrčiť z domu, pretože Vierka pre teba nahrala niekoľko online dielov, ktoré môžeš praktizovať aj v pohodlí svojho domova. Prvý diel nájdeš TU a my ti už prinášame druhý. Avšak trochu sme Vierku vyspovedali, v čom je toto video iné. 

Čomu sa bude venovať druhý diel?

Druhý diel je podstatne dlhší ako ten prvý. Na začiatku sa venujeme posilňovaniu vnútorných brušných svalov v rôznych variáciach pozície s názvom Navasana. Toto cvičenie je veľmi prospešné najmä pre ženy. Taktiež sa venujeme variáciam alebo teda rôznym asánan v stoji. A cvičenie klasicky končí relaxáciou. Toto cvičenie je naozaj vhodné aj pre ženy aj pre mužov a pre všetky vekové kategórie.

Čo je najdôležitejšie pri cvičení jogy?

Najdôležitejším bodom jogy je naučiť sa zosynchronizovať dýchanie s pohybmi. To samozrejme nepríde hneď na začiatku, pretože spočiatku sa človek “trápi” so samotnými pozíciami a je ťažko do toho zapojiť ešte aj správne dýchanie. Druhým dôležitým bodom je naučiť sa koncentrovať sa na seba a na chvíľku odizolovať myšlienky od vonkajšieho sveta a venovať sa počas jógy iba svojmu telu a mysli. Postupne sa človek dostane na úroveň, kde si cvičenie naozaj veľmi užíva a dokáže zosynchronizovať myseľ, dýchanie a telesné pozície - asány. Potom sa samozrejme k cvičenie nabaľujú a zapájajú ďalšie zaujímavé aspekty.

Ako často by sme sa mali joge venovať? 

V rámci rekreácie asi 2-3krát do týždňa. Joga je však niečo ako spôsob života. Pravidelným cvičením sa buduje, mení a vylepšuje aj náš vnútorný svet a myseľ. Joga harmonizuje naše správanie, reakcie a tým pádom sa mení aj všeobecný postoj k životu a k svetu okolo nás. Samozrejme pozitívnym a obohacujúcim smerom.

Čo dokáže spraviť joga s tvojím telom a mysľou? Druhý diel online cvičenia s Vierkou Ayisi ti to priblíži
Zdroj: CARANGI PHOTOGRAPHY

Čo cvičenie zlepšuje po telesnej aj psychickej stránke?

Po telesnej stránke človek nadobudne flexibilitu, mení sa celkovo držanie tela no a samozrejme prichádza fyzická kondícia, zdatnosť, energia a sila. Čo sa týka mysle, ako som spomínala vyššie, joga má neskutočný vplyv na to, ako vnímame sami seba aj ľudí okolo nás. Situácie, ľudia, momenty, príležitosti v našom živote reagujú na to, čo vnútorne prežívame, aký máme momentálne stav. To si takzvane priťahujeme. No a keďže joga harmonizuje a pretvára náš stav a pocity na pozitívnejšie, tým pádom sa celé naše okolie začne meniť k lepšiemu. 

Čo dokáže spraviť joga s tvojím telom a mysľou? Druhý diel online cvičenia s Vierkou Ayisi ti to priblíži
Zdroj: CARANGI PHOTOGRAPHY

Čomu sa bude venovať ďalší diel?

Pripravujem ešte ďalšie diely jogového cvičenia online a popritom sa samozrejme venujem neustálym verejným hodinám jogy. Záujemcovia ma nájdu v Bratislave pravidelne. Taktiež organizujem workshopy po celom Slovensku. Teraz v apríli a v júni chystám krásne jogové zájazdy do Thajska a na Bali. Všetky svoje akcie, workshopy a tréningy pravidelne komunikujem na svojich sociálnych sieťach: Instagram, web a na Youtube kanáli.

Domov
Zdieľať
Diskusia