Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Tento obsah vznikol v spolupráci s Footshop
10. novembra 2017, 16:01
Čas čítania 0:00
Vladimír Baško

Pozývame ťa na vernisáž výstavy talentovaného Dávida Kurňavku, ktorá sa uskutoční v priestoroch bratislavskej predajne Footshop

KULTÚRA FOOTSHOP
Uložiť Uložené

Mladý umelec vystavuje svoje obrazy v renomovaných českých galériách a teraz dostaneš tú možnosť prezrieť si ich aj u nás na Slovensku.

Už dnes od siedmej hodiny večernej sa v priestoroch bratislavskej predajne Footshopu uskutoční vernisáž výstavy Dávida Kurňavku s názvom prvé Leto II. Príď sa pozrieť na posledný maliarsky cyklus Dávida Kurňavku, pôvodom ilustrátora, ktorému sa jeho autorské plátna tento rok stihli presadiť vo svete renomovaných českých galérií.

Pozývame ťa na vernisáž výstavy talentovaného Dávida Kurňavku, ktorá sa uskutoční v priestoroch bratislavskej predajne Footshop
Zdroj: Melanie Krýslová / týden.cz

Leto. Prvé dobrodružstvá. Voľnosť, obzory a konflikty. Vkročenie do nových vôd. Pomyselný vrchol prírodného cyklu, kedy všetko prekypuje životom, ktorému sa vydávame v ústrety. Neplánované zážitky, milostné príbehy... Podobným prúdom asociácií môžeme nahliadnuť na nový cyklus Dávida Kurňavku, výtvarníka a ilustrátora, ktorý je považovaný za nový talent na tuzemskej výtvarnej scéne. Jeho maliarsku dráhu odštartovala nedávna výstava Are You Mine? v prestížnej The Chemistry Gallery v Prahe, kde autor predstavil sériu dominantne vyobrazených madon, ktoré vyjadrovali obdiv ku ženám. V ďalšej sérií 12 obrazov s názvom První léto, ktorá bola predstavená v Galérií co hledá jméno, je ústrednou postavou opäť žena - múza, ktorá v náznakoch vyrozpráva konkrétne príbehy alebo vystihuje určité rozpoloženie. Pre autora typické použitie symbolov tak opäť smeruje k pozornosti a stáva sa kľúčom ku ich interpretácií.

Pozývame ťa na vernisáž výstavy talentovaného Dávida Kurňavku, ktorá sa uskutoční v priestoroch bratislavskej predajne Footshop
Zdroj: kurnavka.tumblr.com

V nasledujúcej druhej časti ,,prvého Leta“ nám vo Footshope spolu predstavia autorskú selekciu zo spomínanej poslednej výstavy plus plátna, ktoré doteraz neboli nikde vystavené. Už dnes, 10. novembra od 19:00 do 22:00 v priestoroch bratislavskej predajne Footshopu na ulici Čulenova. Bližšie informácie sa dozvieš na oficiálnej udalosti na Facebooku.

Domov
Zdieľať
Diskusia