Sobota 24. 2. 2018 meniny má Matej

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

Prestížne odovzdávanie cien MTV bolo opäť magické. Vystúpenia Kendricka, Eda Sheerana, Lorde či Travisa Scotta sú zárukou zimomriavok

Na pódiu sa vystriedali mnohé na prvý pohľad nespojiteľné kombinácie interpretov a žánrov a výsledok bol zakaždým úžasný.

29. august 2017, 10:57

Na pódiu sa vystriedali mnohé na prvý pohľad nespojiteľné kombinácie interpretov a žánrov a výsledok bol zakaždým úžasný.

Známa hudobná televízia MTV udeľuje pravidelne už vyše tridsať rokov ceny Video Music Award, ktoré mali byť pôvodne alternatívou pre Grammy. Od prvého ročníka, kde ešte vystupovala napríklad aj Madonna so skladbou Like a Virgin, udalosť nikdy nestratila na kredite a zakaždým bola relevantnou sumarizácou diania vo svete hudby, čo našťastie platí aj do dnešného dňa. Zatiaľ posledné odovzdávanie cien VMA prebehlo len včera v nočných hodinách na území Kalifornie, kde sa stretla elita reprezentantov speváckeho aj rapového žánru.

 

Tradične nechýbal ani veľmi bohatý a atraktívny program, ktorý si teraz pripomenieme aspoň prostredníctvom kvalitných záznamov, keďže si pozornosť určite zaslúži. Na pódiu sa počas večera vystriedalo viacero na prvý pohľad nespojiteľných kombinácií. Veď kto by si dokázal tipnúť, že niekedy budeme počuť Eda Sheerana spievať XO Tour Llif3. Lil Uzi Vert si zároveň za túto skladbu odniesol cenu víťaza v kategórii Song of Summer, čo berieme všetkými desiatimi. Ed Sheeran bol vyhlásený za umelca roka, no Shape of You prekvapivo nezaznamenalo žiadny úspech. 

 

 

Bez akýchkoľvek pochýb bol najväčšou hviezdou večera Kendrick Lamar, ktorému sa v tomto roku podarilo vydať stále suverénne najlepší rapový album s názvom DAMN. Z VMA 2017 si K-Dot odniesol nádielku šiestich cien, pričom podstatná väčšina z nich patrí práve geniálnemu videoklipu Humble. Táto skladba našťastie zaznela spoločne s DNA aj naživo, a to za sprievodu prepracovanej svetelnej projekcie, ktorá dala zabrať všetkým zúčastneným vrátane najväčších hviezd. Vizuál k Humble bol nominovaný v skoro všetkých kategóriách súvisiacích s obrazom a prvenstvo sa mu nepodarilo získať len v prípade najlepšej choreografie, kde zabodovalo Kayneho Fade a najlepšieho editu. V tomto prípade neušiel pozornosti Young Thug s jeho Wyclef Jean. 

 

 

Cenu pre najlepšieho nováčika získal Khalid, ktorý spoločne s Logicom a Alessiou Cara predviedli vystúpenie zaručujúce zimomriavky.

 

 

Veľkou vzácnosťou je aj tento záznam z termokamery počas vystúpenia Travisa Scotta po boku Thirty Seconds to Mars, ktorí zmiešali Walk on Water a Butterfly Effect.

 

 

Na pódiu priestorov The Forum v Kalifornii sa počas viac než troch hodín programu vystriedalo množstvo zásadných interpretov a skupín, ktorí udalosť podporujú aj z jedného špeciálneho dôvodu. V rámci VMA sa totiž odovzdávajú aj ceny v kategórii best fight against the system, čím organizátori vyjadrujú jasný postoj k udalostiam doma aj vo svete. Symbolicky zvíťazili všetci šiesti nominovaní umelci vrátane Big Seana či Johna Legenda a Logica. Každý z nich prostredníctvom hudby bojuje s rasizmom a snaží sa ľuďom otvoriť oči v otázkach vnímania homosexuálov alebo imigrantov.

 

Týmto gestom si dokázali získať srdcia divákov a zaručene aj vystupujúcich hudobníkov. Za všetko hovoria samotné shows aj výsledný dojem, ktorý udalosť zanecháva. Za všetky ešte pridávame zopár minút od Lorde a jej Homemade Dynamite.

 

 

Embed from Getty Images

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia5 komentárov
Diskusia je len pre prihlásených
5 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Rocker29. august 2017, 14:42

Ale aj tak asi najlepšie MTV Video Music Award boli ešte v 80-tych rokoch. Napríklad hneď úplne prvé - 1984 MTV Video Music Awards v roku 1984, kedy hlavnú cenu video roku získali The Cars s piesňou You Might Think:
https://www.youtube.com/watch?v=3dOx510kyOs
A ďalšie ceny získali napr. David Bowie, Cyndi Lauper, ZZ Top, Eurythmics, Van Halen, The Police atď.

-8 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Rocker29. august 2017, 14:34

Prestížne odovzdávanie cien MTV bolo tak niekedy pred 30-timi rokmi a nie dnes. Alebo ešte aj pred niečo vyše 20-timi rokmi. Ale toto odovzdávanie cien kedysi dobrej ale dnes už úplne príšernej MTV nebolo ani prestížne ani magické, ale bolo úplne na howno, rovnako ako celá dnešná MTV a celý dnešný komerčný pop a HipHop. Čistý odpad a hnoj. Úplný grc. Ja si ešte pamätám inú MTV aj iné ceny MTV. Pamätám si, keď hlavnú cenu MTV vyhrali Pearl Jam, to bolo v roku 1993. Alebo rok na to, keď to vyhrali starí rockeri Aerosmith s piesňou Cryin', to bolo v roku 1994. To boli úplne iné ceny MTV ako dnes, aj iná MTV ako dnes a a iná a hlavne lepšia muzika než nejaký Kendrick Lamar a podobný odpad.
https://www.youtube.com/watch?v=qfNmyxV2Ncw

-8 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Mr_Awsum29. august 2017, 21:54

to že je pre teba rock najlepší žáner neznamená že iná hudba je zlá, mňa napríklad to čo ty počúvaš vôbec nebaví a nenadávam na to, tak by si mohol robiť to isté bo takto si moc kamarátov nenájdeš

5 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Mr_Awsum29. august 2017, 21:55

vlastne nájdeš ale budú to rovnakí debilkovia ako ty

5 Odpovedať · Nahlásiť
Michal PanDee Meliš29. august 2017, 17:28

povec nam o tom viac :)

-1 Odpovedať · Nahlásiť
Odoberaj REFRESHER videá
Najčítanejšie