Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 27. 1. 2020 meniny má Bohuš

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Móda
1
Lucia Čakyová
4. november 2016, 15:29
Čas čítania: 7:10

Alexandra s modelingom začala v 14-tich. Patrí medzi slovenskú špičku, objavila sa v magazíne Vogue a stretla sa aj s Leonardom DiCapriom (Rozhovor)

Vyspovedali sme mladú a úspešnú modelku z Elite Bratislava, ktorá má bohatú kariéru aj v zahraničí.

Lucia Čakyová
4. november 2016, 15:29
Čas čítania: 7:10
Alexandra s modelingom začala v 14-tich. Patrí medzi slovenskú špičku, objavila sa v magazíne Vogue a stretla sa aj s Leonardom DiCapriom (Rozhovor)
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
1
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Freshfem ti prináša rozhovor s úspešnou topmodelkou Alexandrou Gachulincovou z Elite Bratislava, ktorej sa podarilo preraziť aj vo svete. V 14-ich rokoch vyhrala modelingovú súťaž Schwarzkopf Elite Model Look a splnilo sa jej to, o čom mnoho mladých dievčat iba sníva. Prestížna súťaž jej otvorila dvere do svetového modelingu a momentálne patrí medzi slovenskú špičku v tejto profesii.

  

Objavila sa na stránkach takých magazínov ako Vogue, Harper's Bazaar, Elle či Vanity Fair. Spolupracovala so známymi značkami ako Burberry, Calvin Klein, Kenzo, Dior či Prada. Každý, kto sa aspoň trochu orientuje v oblasti módy vie, že toto je obrovský úspech. Alexandra má takisto bohaté skúseností s fashion weekmi, a tak nám v zaujímavom rozhovore prezradila, ako vyzerá život modelky počas týždňov módy. Ďalej sa dozvieš niečo o odvrátených stránkach modelingu, o tom, či musí modelka v súčasnosti mať Instagram alebo o tom, že sa stretla s Leonardom DiCapriom. Dočítaš sa veľa zaujímavostí zo súkromného života tejto krásky a zistíš, že má zmysel pre humor, charizmu a zdravé sebavedomie, ktoré je v modelingu tak veľmi potrebné. Pohodlne sa usaď a vychutnaj si rozhovor, ktorý stojí za to.

 

Alexandra s modelingom začala v 14-tich. Patrí medzi slovenskú špičku, objavila sa v magazíne Vogue a stretla sa aj s Leonardom DiCapriom (Rozhovor)

 

Ahoj Alexandra. Začneme tak zľahka. Ako sa máš?
Serus už ma neruš aka heya Freshfem! Mám sa v pohode jahode, respektíve super, i keď už prišla jeseň a leto je preč.


Kde sa momentálne nachádzaš?
Momentálne sa ešte nachádzam na Slovensku, i keď včera som ešte bola v Paríži. Ale za pár dní opäť zahraničie, robotka, castingy, letiská, štúdiá. Klasika. :)


Keď si mala 14 rokov, vyhrala si prestížnu modelingovú súťaž Elite Model Look, ktorá ti otvorila dvere do svetového modelingu. Vždy si túžila po tom stať sa modelkou?
Vždy. Od malého decka som o tom snívala a keďže som bola blondína, ktorá mala veľké oči a veľké pery a mala som tri kilá aj s topánkami (kde sú tie časy achhh), tak sme si spolu s rodinou a všetkými kamošmi z toho vždy robili srandu, že som Claudia Shiffer. A potom som prestala chcieť byť modelkou a začala byť chalaniskom. Šla som na casting Schwarzkopf Elite Model Look a hneď na to som vyhrala. A začal sa kolotoč.


Mala si už možnosť spolupracovať s viacerými významnými značkami zo sveta módy. Ktorú spoluprácu si však vážiš najviac?
Hmm, veľmi ťažká otázka. Keďže ja si vážim každú robotu, ťažko sa mi odpovedá konkrétne. Ale samozrejme je to vždy spolupráca so super tímom (fotograf, make-up artisti, hair stylisti, stylisti...), s ktorými sa už poznám, s ktorými som už spolupracovala. A potom sú to rôzne magazíny od Vogue, cez Elle, Marie Claire, Bazaar, Vanity Fair, Tush...cez úžasných svetovo uznávaných fotografov, stylistov, make-up a hair stylistov. A samozrejme aj také známe brandy ako Burberry, Dior, Prada, John Galliano, Marni, Calvin Klein či Kenzo.

 

Alexandra s modelingom začala v 14-tich. Patrí medzi slovenskú špičku, objavila sa v magazíne Vogue a stretla sa aj s Leonardom DiCapriom (Rozhovor)


Počas svojej kariéry si už predvádzala na rôznych fashion weekoch. Môžeš nám priblížiť tvoj život počas týždňov módy?
Tak ja už zopár rokov fashion weeky nerobím, ale rozmýšľam, že by som to ešte celé skúsila. Chýba mi to vzrúšo, ten blázinec. Ja som to brala ako také tábory, kde sa moc nespí, maká, nestíha sa nič. Počas fashion weekov nemáš súkromný život. Ak začínaš New Yorkom, tak môžeš si rovno po Paríži (kde sa fashion week končí po mesiaci), dať mesačnú dovolenku, lebo si naozaj K.O. Vstávaš veľmi skoro ráno, ak máš prehliadky ráno doobeda. Celý deň lietaš po castingoch, fittingoch, shows a stať sa ti môže, že končíš fittingom o druhej ráno a o siedmej už musíš byť nastúpená na make-up a vlasy na prehliadku. Denne môžeš mať 15 castingov, 8 fittingov a 4 shows. Ale na druhej strane spoznáš veľa zaujímavých ľudí, nové kamarátstva, si v centre diania celej reálnej fashion. Je dobré byť v psychickej pohode a mať nejakých parťákov-parťáčku, aby si sa veľa nasmiala a neriešila.


S akými známymi osobnosťami si sa počas svojej kariéry stretla?
Fúh, bolo ich veľa. Bradley Cooper, Leo Di Caprio, Busta Rhymes, Nas, Rick Ross, A$AP Ferg, Pusha T, Paris Hilton, Mick Jagger, will.i.am, G-Eazy.


Ako fakt, že si úspešná topmodelka, vníma tvoje okolie či kamaráti? Stretla si sa už niekedy aj so závisťou?
Tak v prvom rade, ja som normálna baba. Saša. Moji kamoši neriešia, či som modelka alebo makám v bani. Nikomu nehovorím, čo robím, nie preto, že by som sa nechcela prezentovať tým čo robím, ale kvôli tomu, aby ľudia spoznali mňa ako Sašu, moje pravé ja a nehodili ma hneď do vreca s predsudkami, že som modelka. A s kamošmi, respektíve s mojím okolím, moju robotu neriešim. Sem tam, keď sa stretneme, poviem nejakú srandovnú historku, čo by ich mohla pobaviť, keďže som známy zabávač, ale moc svoju robotu nerozoberám. Po tých rokoch som sa už v nej stratila aj ja a oni tomu ako laici moc aj tak nerozumejú. (smiech) Radšej ma zaujíma život mojich kamošov. I keď určite je pre kamošky môj pracovný život zaujímavý, lebo ženy módu a modeling riešia viac ako muži. Pre mňa už až tak nie. Je to robota ako každá iná. Ale závisť je vždy a všade. Myslím, že závisť pocíti každý v hocijakom odvetví. Preto mám viac kamošov chalanov. Lebo tí neriešia, nezávidia. Babám, aj keď to nedajú najavo, sa určite niekedy objaví v ich hlavičke myšlienka závisti. Však asi veľa žien by chcelo byť modelkou. Ale dúfam a myslím si, že moje kamošky nie. Každého zaujíma taký život, že lietať, spoznávať new ľudí, new krajiny, new zážitky. Ale moja robota neobnáša len toto.

 

Alexandra s modelingom začala v 14-tich. Patrí medzi slovenskú špičku, objavila sa v magazíne Vogue a stretla sa aj s Leonardom DiCapriom (Rozhovor)


Čo považuješ za najväčšie výhody modelingu?
Výhod je veľa, ale najväčšie sú, že spoznáš nové kultúry, nových ľudí a hlavne, že sa naučíš byť viac sebestačná a sebavedomá.


Povieš nám naopak niečo o odvrátených stránkach modelingu? Musia držať modelky drastické diéty? S akými nástrahami sa môžu modelky stretnúť?
Odvrátená stránka je jedine to, že začínaš robiť v mladom veku a chýba ti rodina, kamoši, domov. Všade cestuješ väčšinou sama. Psychicky veľmi ťažká robota. Drastické diéty nie. Ako modelka musíš samozrejme spĺňať isté miery, ale ver, že gymnastka musí držať drastickejšiu diétu ako modelka. Nástrahy? Cestovanie osamote, dosť veľa čakania.


Zaujímalo by ma, aký je tvoj názor na súčasnú generáciu modeliek na sociálnych sieťach, medzi ktoré patrí napríklad Cara Delevingne, Gigi Hadid či Kendall Jenner?
Hah, pýtaš sa tej pravej. Ja som z doby úplne inej. No hlavne čo si menovala, sú zo strašne bohatých rodín a modelkami by boli aj bez sociálnych médií. Ale stále tomu nerozumiem. Pre mňa sú to celebrity, nie modelky. Neviem, čo mám k tomu povedať. (smiech)


Môže vôbec v súčasnosti úspešná modelka nemať Instagram?
Nie je záruka, že modelka, ktorá má Instagram, je úspešná a zas naopak. Momentálne by Instagram mala mať každá modelka. Skoro všade to vyžadujú, ale či bude vďaka tomu úspešná?

 

Alexandra s modelingom začala v 14-tich. Patrí medzi slovenskú špičku, objavila sa v magazíne Vogue a stretla sa aj s Leonardom DiCapriom (Rozhovor)


Čo by si ako úspešná topmodelka poradila mladým dievčatám, ktoré snívajú o tom stať sa modelkou? Do akej miery je dôležitá výška?
Poradila by som, nech si veria a nech prídu na casting Schwarzkopf Elite Model Look a skúsia. 
Výška, myslím, momentálne nehrá najväčšiu rolu.


Prejdime na klasické otázky, ktoré sa pýtame takmer každého. Čo ty a filmy či seriály? Na čom si bola naposledy v kine?
Milujem Denzela Washingtona, takže všetko s ním. Leo je tiež top herec, Robert De Niro detto. Milujem God Father, Scarface, ale aj Titanic. V kine som bola naposledy na Bridget Jones a bolo to celkom funny bunny. Seriály? Frasier, Dva a pol chlapa a Narcos, samozrejme. 


Akú hudbu by sme našli v tvojom playliste?
Old school, 90. roky, agresívny underground rap and hip hop. 2paca, Bone Thugz, DMX, Onyx, M.O.P., Big, Eazy-E, N.W.A, Snoop, Ice Cube, Fugees, ale idem si aj Whitney Houston, A$AP Rocky, Sade, Rihannu, reggae, deep house, pop podľa nálady. Ale 2pac má skladbu na každú moju náladu.


Podliehaš módnym trendom alebo nosíš jednoducho to, v čom sa cítiš dobre? V čom ťa môžu ľudia bežne stretnúť na ulici?
Aj aj. Ako kedy. Nie som shopoholička, čo musí mať každú novinku. Keď ma chytí nákupný ošiaľ, tak kupujem či novinky či to, v čom sa cítim dobre. Ale väčšinou nosím to, čo sa páči mne a čo vyjadruje, ako sa cítim. A kombinujem. Bežne ma ľudia môžu stretnúť v teplákoch, tričku, mikine, čiapke a teniskách. Ale keď mám niečo dôležité na robote alebo sa musím kvôli práci obliecť, tak samozrejme, že sa oblečiem decentnejšie. (smiech)

 

Alexandra s modelingom začala v 14-tich. Patrí medzi slovenskú špičku, objavila sa v magazíne Vogue a stretla sa aj s Leonardom DiCapriom (Rozhovor)


Aké krajiny si už mala možnosť vďaka tvojej profesii navštíviť? V ktorej sa ti páčilo najviac?
Takmer celú Európu, USA, Brazília, Juhoafrická republika, Singapur, Japonsko. Všade bolo super. Ale najviac je v Európe a NYC/LA.


Prezradíš našim čitateľom ako si udržuješ štíhlu postavu?
Snažím sa neprejedať sa, i keď to niekedy nejde. Športujem celý život, takže v tom zmena nenastala. Treba všetko s mierou. Zdravá strava plus šport a niekedy si aj dopriať.


Ako vyzerá tvoj bežný deň?
Keď som napríklad v Paríži a mám celý deň castingy, tak vstanem, pripravím sa, aby som vyzerala young wild n fresh  a vyrážam do ulíc. Keď mám čas, dám si niekde obed či kávu s kamoškou alebo sama. A večer nejaký šport, vínko, večeru, kino, párty, hocičo a spať. Keď pracujem, tak v podstate to isté, len nemám castingy, ale prácu. A keď nemám nič na práci, napríklad, že som doma, tak pokosím, poupratujem, stretnem sa s kamošmi na čaji, pri káve, športe, flákam sa a snažím sa byť samozrejme, hlavne s rodinou.


Ako ťa zmenil modeling? Predsa len, začínala si ešte ako dieťa a odvtedy už uplynulo dosť veľa času...
Myslím si a dúfam, že mňa modeling nezmenil. Ako mi roky pribúdajú, tak sa obrusujem z diamantu na briliant. Ja som bola dosť vyspelé dieťa a keď kolotoč povinností začne v 14-ich rokoch, nemôžete ostať dieťaťom.

 

Alexandra s modelingom začala v 14-tich. Patrí medzi slovenskú špičku, objavila sa v magazíne Vogue a stretla sa aj s Leonardom DiCapriom (Rozhovor)


Kde vidíš samu seba v budúcnosti? Predsa len, modelingu sa nedá venovať donekonečna.
Kde sa vidím? No samozrejme s rodinou. Nedá sa tomu venovať donekonečna, to máš pravdu, ale teraz sa to trošku poposúvalo. Keď si zaujímavý typ, tak sa tomu môžeš venovať aj do štyridsiatky, i keď neviem, či až tak aktívne. Nechám sa prekvapiť, čo mi život prinesie. Ale v prvom rade chcem rodinku a keďže mám vyštudovanú UK Management, tak po modelingu by som asi išla tým smerom.


V modelingu si už toho dokázala pomerne veľa. Existuje vôbec ešte niečo, čo by si v rámci tohto povolania chcela dosiahnuť?
Vždy je niečo, čo by sa dalo vylepšiť alebo dosiahnuť. Kampaň pre Calvin Klein spodnú bielizeň ešte nebola. (smiech) A ani titulka francúzskeho Vogue nebola. Je toho veľa, čo by som chcela.


Ďakujeme ti veľmi pekne za rozhovor. Na záver môžeš odkázať niečo tvojim fanúšikom a čitateľom našej stránky.
Ďakujem moc aj ja vám. Buďte vždy sami sebou. Choďte si za svojimi snami a cieľmi. Ľúbte sa a množte sa. THUG LIFE

 

Alexandra s modelingom začala v 14-tich. Patrí medzi slovenskú špičku, objavila sa v magazíne Vogue a stretla sa aj s Leonardom DiCapriom (Rozhovor)

Alexandra s modelingom začala v 14-tich. Patrí medzi slovenskú špičku, objavila sa v magazíne Vogue a stretla sa aj s Leonardom DiCapriom (Rozhovor)

Alexandra s modelingom začala v 14-tich. Patrí medzi slovenskú špičku, objavila sa v magazíne Vogue a stretla sa aj s Leonardom DiCapriom (Rozhovor)

Alexandra s modelingom začala v 14-tich. Patrí medzi slovenskú špičku, objavila sa v magazíne Vogue a stretla sa aj s Leonardom DiCapriom (Rozhovor)

Alexandra s modelingom začala v 14-tich. Patrí medzi slovenskú špičku, objavila sa v magazíne Vogue a stretla sa aj s Leonardom DiCapriom (Rozhovor)

 

Ak ťa Alexandra zaujala a chceš sa dozvedieť viac zaujímavostí z jej života, nezabudni ju sledovať na Instagrame.

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Foto: Elite Bratislava Tagy: modeling, rozhovory, topmodelka, elite, Alexandra Gachulincová
Ohodnoť článok
0
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.