Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
1. novembra 2016, 12:46
Čas čítania 0:00
Oskar Almássy

Edge of Tomorrow 2 bude sequelom, ktorý je zároveň aj prequelom. Režisér navyše sľubuje revolúciu v tvorbe pokračovaní

FILMY A SERIÁLY EDGE OF TOMORROW
Uložiť Uložené

Doug Liman sa v nedávnom rozhovore postaral o poriadne odvážne vyjadrenia. Edge of Tomorrow 2 vraj disponuje oveľa lepším príbehom než jednotka.

O chystanom pokračovaní skvelého sci-fi Edge of Tomorrow, ktoré nás v roku 2014 tak veľmi ohúrilo, vieme už od konca minulého roka. A hoci bol do písania príbehu spočiatku zapojený iba talentovaný Christopher McQuarrie (Mission: Impossible - Rogue Nation, Jack Reacher), teraz všetko nasvedčuje tomu, že v projekte už ďalej nefiguruje a nahradil ho Joe Shrapnel spolu s Annou Waterhouse (Race, Frankie & Alice). Nič to však nemení na skutočnosti, že režisér Doug Liman je zo scenára nadšený, čo dal jasne najavo aj v nedávnom rozhovore pre známy server Collider:

Je to jediné pokračovanie, ktoré zvažujem, pretože ten príbeh je úžasný. Oveľa lepší, než v prvom filme. A to som jednotku miloval. Dvojka je sequel, ktorý je prequel.

Tom Cruise a Doug Liman pri natáčaní Edge of Tomorrow (2014)

Edge of Tomorrow 2 bude sequelom, ktorý je zároveň aj prequelom. Režisér navyše sľubuje revolúciu v tvorbe pokračovaní
Zdroj: Warner Bros. Pictures

Nuž, Limanova posledná veta je naozaj zaujímavá. Ako už veľmi dobre vieme, na konci Edge of Tomorrow dokázal Tom Cruise úspešne resetovať časovú slučku a zastaviť tak hrozbu mimozemšťanov. Príbeh teda skončil na tom istom mieste, na ktorom aj začínal. Naznačuje nám Doug, že uvidíme udalosti rovnakého dňa, ale tentokrát úplne iným spôsobom? Alebo skôr zájdeme ďalej do budúcnosti, pričom sa pozrieme aj na obdobie, ktoré predchádzalo začiatku jednotky? Nech už chystá čokoľvek, znie to poriadne lákavo. Tým to ale zďaleka nekončí. Režisér je totiž presvedčený, že prostredníctvom Edge of Tomorrow 2 spôsobí akúsi revolúciu v natáčaní sequelov:

Mal som niekoľko zásadných nápadov ohľadom toho, ako spraviť pokračovanie, ktoré by ma zaujímalo. Premýšľal som nad tým, ako natočiť sequel, ktorý by sa v tomto ohľade od postupov ostatných filmárov výrazne odlišoval. A práve tento scenár a myšlienka sa do celkovej predstavy perfektne hodili. Bude to znamenať revolúciu vo výrobe sequelov.

Tvrdenie je to síce odvážne, my sme však nesmierne zvedaví, v čom bude spočívať práve tá rozdielnosť. Nakoniec, v minulosti sme už systém „sequel/prequel“ videli hneď niekoľkokrát. Spomeňme aspoň nedávne počiny, ako napríklad X-Men: Days of Future Past či The Huntsman: Winter's War, kde sa, zhodou okolností objavila aj herečka Emily Blunt, predstaviteľka Rity Vrataski, viac známej pod prezývkou Full Metal Bitch. Jej účasť v Edge of Tomorrow 2 zatiaľ potvrdená nebola, je ale očakávaná, a to nielen od divákov, ale aj samotných tvorcov. S ďalšími novinkami sa snáď prihlásime už čoskoro.

Domov
Zdieľať
Diskusia