Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
13. decembra 2015, 21:55
Čas čítania 0:00
Dominik Vetrák

Jeff Goldblum dáva v dokonalom prvom traileri pre Deň nezávislosti 2 mimozemšťanom slušne do držky

FILMY A SERIÁLY
Uložiť Uložené

Deň nezávislosti 2 dorazil s prvým trailerom epických rozmerov.

Ako blesk z jasného neba. Ani sme nečakali tento trailer skôr než zajtra, veď je predsa nedeľa, no Fox kašle na zaužívané spôsoby a vydáva prvé zábery z jedného z najočakávanejších blockbusterov budúceho roka už dnes! A ak sme nečakali, že dorazí, dupľom už nik z nás nečakal, že bude taký úžasný. Má všetko od skvelej hudby, úžasne vyzerajúcej akcie, dychberúcej mozaiky vesmírnych súbojov či emzáckych náletov a taktiež nostalgickú jazdu za starými známymi. V sequeli sa totiž vrátia postavy z jednotky, nečakajte však Willa Smitha, ktorý ponuku zopakovať si svoju úžasnú rolu odmietol. Jednotka je dodnes považovaná za nádherný americký blockbuster, ktorý svojou mierou patriotizmu už vlastne vytvára skôr úsmevnú a cool bublinu, než otravný produkt na USA. 


Na konci jednotky dostali mimozemšťania kvalitne cez držku a tak sa tí, čo prežili, vrátili domov pre posily. To však nejaký ten čas bude trvať, že? Cestovať vesmírom v krátkom časovom rozmedzí sa dá jedine použitím červých dier, to už vedia všetci, najnovšie vďaka Interstellaru. Zatiaľ čo sa mimozemšťania zmobilizujú a dostanú späť k našej planéte, ubehne v ich mysliach možno taký mesiac, zatiaľ čo pre pozemšťanov pokojne aj 20 rokov. Za ten čas sa pomocou mimozemskej techniky, ktorej je na celej planéte až-až, pokúsia ľudia vytvoriť účinnú obranu planéty. Pracujú na tom všetky mozgy a národy na svete, pretože každému je jasné, že mimozemšťania sa vrátia. Technológie síce pokročia a obrana bude úžasná, nikto však ľudstvo nemôže pripraviť na to, čo si preň pripravili emzáci. Rozhodne sme v jednotke nevideli ich plnú palebnú silu a ani najväčšie lode. Trailer taktiež odhaľuje, že sa vydáme na Mesiac. Srší z toho občas až príliš silná nôta zameraná na osudovosť, no a ak sa bude dvojka niesť v podobnom duchu ako jednotka, nebudeme to proste môcť brať vážne, rozhodne nie, ak bude Jeff Goldblum vkuse vtipkovať. Nebudem vás klamať, dnešný trailer ma ale nesmierne prekvapil a na film sa po ňom teším asi tak dvojnásobne viac, než včera. 


Režíruje opäť Roland Emmerich (jednotka, White House Down, 2012, Deň po tom, 10 tisíc rokov pred Kristom...), do hlavnej úlohy sa vráti Jeff Goldblum a aj Bill Pullman čoby prezident Spojených štátov, no a okrem iných to bude aj Vivica A. Fox či Liam Hemsworth, ktorý sa objaví aj v pokračovaní obľúbeného sci-fi. Independence Day 2: Resurgence dorazí do českých a slovenských kín 24. júna 2016 a zatiaľ to vyzerá tak, že sa máme na čo tešiť. Čo si od pokračovania sľubujete vy?

Jeff Goldblum dáva v dokonalom prvom traileri pre Deň nezávislosti 2 mimozemšťanom slušne do držky
Domov
Zdieľať
Diskusia