Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Tento článok je PR správa spoločnosti Dôvera.
27. marca 2023, 9:45
Čas čítania 2:48
Sponzorovaný obsah

Supermoderná Nemocnica Bory má prvých pacientov. Ak si poistený v Dôvere, získaš zaujímavé benefity

ZDRAVIE NEMOCNICA BORY ZDRAVIE
Uložiť Uložené

Päť najmodernejších CT prístrojov, dve magnetické rezonancie, dva lineárne urýchľovače, 30 ultrazvukov. To je len časť technického zázemia, ktoré máš od 30. marca bezplatne k dispozícii v novej Nemocnici Bory, ak si poistený v Dôvere.

Supermorderná nemocnica pri bratislavských Boroch otvára svoje dvere. Aby si si mohol užiť prvotriednu starostlivosť a priestory, ktoré hravo dorovnajú aj luxusný hotel, budeš potrebovať iba dve veci – výmenný lístok od lekára a preukaz poistenca Dôvery. Samozrejme, na poplatky zabudni. Neplatíš ani za registráciu, ani za vyšetrenie, ani za hospitalizáciu či operáciu. Do Nemocnice Bory môžeš pritom prísť z celého Slovenska. Dostaneš tú najkvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť v modernom zariadení, teda niečo, čo si doteraz poznal len zo zahraničia alebo z hollywoodskych filmov.

„Ako prvé otvoríme špecializované nemocničné ambulancie, rádiologické oddelenie a pracovisko radiačnej onkológie. V týždni nasledujúcom po oficiálnom otvorení nemocnice budú môcť prísť na vyšetrenia prví pacienti po predošlom objednaní s výmenným lístkom a preukazom poistenca. Ambulancie budú slúžiť pacientom, ktorí sa budú pripravovať na hospitalizáciu v nemocnici alebo budú sledovaní po operačných zákrokoch,“ vysvetlil hovorca Nemocnice Bory Tomáš Kráľ.

Tu žiadne problémy s parkovaním nehrozia. Nemocnica je hneď pri nákupnom centre s rozľahlým bezplatným parkoviskom.
Tu žiadne problémy s parkovaním nehrozia. Nemocnica je hneď pri nákupnom centre s rozľahlým bezplatným parkoviskom. Zdroj: Nemocnica Bory

Následne začne v novej nemocnici fungovať aj jednodňová zdravotná starostlivosť a radiačná onkológia spolu s lôžkovou časťou. V lete sa v pôrodnici Bory narodia prvé deti a na jeseň, keď už bude nemocnica naplno zabehnutá, sa spustí aj urgentný príjem, dialýza a CINRE (špičková starostlivosť o pacientov s neurologickými, so srdcovými a s cievnymi problémami).

Lôžkové oddelenie v štandarde, s akým sa v slovenských nemocniciach pacienti nestretávajú.
Lôžkové oddelenie v štandarde, s akým sa v slovenských nemocniciach pacienti nestretávajú. Zdroj: Nemocnica Bory

Poisťovňa Dôvera podpísaním zmluvy s Nemocnicou Bory len potvrdila svoj status zdravotnej poisťovne s najširšou sieťou zmluvných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Má väčší počet zmluvných lekárov, nemocníc a ambulancií ako štátna zdravotná poisťovňa. Napríklad o tom, kde nájdeš zmluvné CT alebo MR, sa dozvieš na webe Mapazdravotnictva.sk. Onedlho do mapy pribudnú aj zariadenia v Boroch.

Pacient si vyberá nemocnicu, nie nemocnica pacienta

Do Nemocnice Bory sa dostaneš tromi spôsobmi. Na plánovanú hospitalizáciu alebo vyšetrenie s ňou súvisiace sa môžeš objednať cez web, call centrum alebo môžeš prísť osobne na recepciu nemocnice. Telefónne čísla a webový formulár, ktorý bude slúžiť na objednávanie pacientov, sprístupní nemocnica pacientom 30. marca.

Bory budú slúžiť pacientom s komplikovanými i s bežnými diagnózami. Či už budeš potrebovať špeciálne výkony, ktoré sa bežne na Slovensku nevykonávajú, alebo ťa bude trápiť „len“ cukrovka, žlčník či hernia. „Sme radi, že nemocnica tu bude pre všetkých našich dospelých poistencov. Reči o vyberaní hrozienok z koláča sú len fámami neprajníkov,“ zdôraznil Marian Faktor, člen predstavenstva Dôvery.

Nemocnica má 16 operačných sál, v rámci ktorých je aj hybridná sála a sála určená pre robotické výkony. Nemocnica je jedinečná aj v tom, že každý pacient bude mať svoju vlastnú izbu so sociálnym zariadením, s televízorom a rozkladacím kreslom pre rodinného príslušníka. Nebudú existovať mužské a ženské oddelenia ani klasické oddelenia ako chirurgia, interné či urológia. V jednej izbe tak môžeš ležať po operácii a vo vedľajšej izbe bude napríklad pacient s diabetom. Počet lôžok tak nemocnica dokáže využiť na maximum na rozdiel od súčasných nemocníc, ktoré majú niektoré oddelenia preplnené a iné poloprázdne.

Prostredie tiež lieči – denné svetlo je všade. Aj v každej zo 16 operačných sál.
Prostredie tiež lieči – denné svetlo je všade. Aj v každej zo 16 operačných sál. Zdroj: Nemocnica Bory

Top pôrodnica na Slovensku

Bory ponúknu aj detskú pohotovosť. Urgent pre deti a detské oddelenia však mať nebudú, odôvodňujú to tým, že o deti je veľmi dobre postarané v neďalekom Národnom ústave detských chorôb na Kramároch. Ale keďže v Nemocnici Bory začne v lete fungovať špičková pôrodnica novej generácie s ôsmimi modernými pôrodnými izbami, nemocnica sa postará o zdravých aj o rizikových novorodencov. Predčasne narodené deti, novorodenci s nízkou pôrodnou hmotnosťou alebo pôrodnými komplikáciami budú v novej Nemocnici Bory hospitalizovaní na oddelení novorodeneckej jednotky intenzívnej starostlivosti. Bábätká budú spolu s mamičkami hospitalizované v samostatných jednoposteľových izbách.

Izba pre rizikového novorodenca a jeho matku.
Izba pre rizikového novorodenca a jeho matku. Zdroj: Nemocnica Bory

Sestry pre pacientov

Moderné technológie odbremenia personál od mnohých činností. Sestry ani sanitári napríklad už nebudú musieť osobne odnášať odobraté vzorky do laboratória, jednoducho ich pošlú digitalizovanou potrubnou poštou. Ani lieky už nebudú pacientom chystať sestry osobne, urobí to za nich technika. Nemocnica má ambíciu stať sa časom celkom bezpapierovou. Sestry tak budú mať oveľa viac času na starostlivosť o pacientov.

Na záver len zhrnieme TOP 10 Nemocnice Bory, na ktoré sa môžeš tešiť:

  • koncová nemocnica novej generácie pre všetkých pacientov;
  • plánovaná a akútna zdravotná starostlivosť na najvyššej európskej úrovni aj pre pacientov s ochoreniami vyžadujúcimi najnáročnejšiu liečbu;
  • jednolôžkový štandard a moderné vybavenie bez doplatku (poistenci Dôvery a Unionu);
  • zdravotná starostlivosť hradená z verejného zdravotného poistenia (Dôvera a Union);
  • najlepší lekári a sestry zo Slovenska, návrat kapacít zo zahraničia;
  • špičkový urgentný príjem druhého typu;
  • vlastná kaplnka;
  • bezplatné parkovanie na priestrannom parkovisku pred nemocnicou a pohodlný prístup autom i MHD;
  • pobočka Dôvery priamo v nemocnici.
Domov
Zdieľať
Diskusia
Hľadať
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.