Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Tímea Krauszová
14. augusta 2022, 12:08
Čas čítania 0:56

Boris Kollár: Absolútne sa rútime do predčasných volieb. Je nemysliteľné, aby sme sa v menšinovej vláde doprosovali SaS-ke

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Boris Kollár vraví, že sa rútime do predčasných volieb.

Boris Kollár v diskusnej relácii V politike na TA3 povedal, že sa do predčasných volieb „rútime“. Podľa neho sa nedá vládnuť v „provizóriu v menšine“ a odmieta možnosť menšinovej vlády. Tá podľa Jaroslava Naďa hrozí v prípade, že Igor Matovič nedodrží ultimátum od strany SaS a nepodá ku koncu augusta demisiu. V takom prípade sa Richard Sulík vyhráža odchodom z vlády. Všetky podrobnosti o koaličnej kríze nájdeš tu.

10. augusta 2022, 18:47 Čas čítania 1:02 Jaroslav Naď: Matovič neodíde, od 1. septembra budeme mať na Slovensku menšinovú vládu Jaroslav Naď: Matovič neodíde, od 1. septembra budeme mať na Slovensku menšinovú vládu

Menšinovú vládu odmieta

Podľa Kollára je nemysliteľné, že SaS 1. septembra odíde z koalície a potom sa budú tejto strane neustále „doprosovať“ pri každom návrhu v parlamente. V relácii na TA3 kritizoval aj politikov, ktorí odmietajú podporiť takú menšinovú vládu, v ktorej by mali podporu od tarabovcov. Tí prišli do parlamentu pôvodne na kandidátke ĽSNS.

Viacerí ich preto považujú za fašistov, s ktorými pracovať nechcú. Pre Refresher to povedal aj Kristián Čekovský z hnutia OĽaNO. Ak by menšinovú vládu podporovali fašisti, odišiel by z hnutia. „Pre mňa je fašista každý, kto prišiel do parlamentu na kandidátke ĽSNS a tým súhlasil s ich ideológiou, programom a zároveň im pomohol dosiahnuť lepší volebný výsledok.“

3. augusta 2022, 14:30 Čas čítania 14:19 Kristián Čekovský z OĽaNO: Fašista je každý, kto prišiel do parlamentu na kandidátke ĽSNS (Rozhovor) Kristián Čekovský z OĽaNO: Fašista je každý, kto prišiel do parlamentu na kandidátke ĽSNS (Rozhovor)

Podľa Kollára je súčasná situácia o tom, že máme „dve egá, ani jeden nechce ustúpiť. Nedá sa byť trochu tehotný, nedá sa aj kakať, aj sa maľovať,“ vysvetľoval. K piatkovému stretnutiu koaličných partnerov povedal, že sa znovu nič nedohodlo. Stretnú sa aj na budúci týždeň. Kollár opakuje, že aj on chce, aby ďalej fungovala štvorkoalícia. 

Domov
Zdieľať
Diskusia