Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
11. júla 2022, 18:30
Čas čítania 2:27
Dominik Vetrák

RECENZIA: The Sea Beast (animák od Netflixu)

FILMY A SERIÁLY FILMY 2022 NETFLIX NETFLIX FILMY NETFLIX FILMY 2022 NOVÉ FILMY NOVÉ FILMY NA NETFLIXE NOVÉ FILMY S DABINGOM THE SEA BEAST TIP NA FILM
Uložiť Uložené

Na Netflixe premiéroval podarený animovaný film od tvorcov Moany a Big Hero 6.

Chris Williams napísal scenáre animovaných filmov ako Bolt či Moana, pričom sa podieľal aj na ich réžii a natočil aj Big Hero 6. S animovanými filmami má teda bohaté skúsenosti, a tak sme sa na jeho ďalšie dielo veľmi tešili. Je ním The Sea Beast a nájdeš ho exkluzívne na Netflixe

Odporúčané
Thor: Láska a hrom v potitulkovej scéne odhalil, s ktorým slávnym bohom bude bojovať nabudúce. Čo prekvapivé sa ešte stalo? Thor: Láska a hrom v potitulkovej scéne odhalil, s ktorým slávnym bohom bude bojovať nabudúce. Čo prekvapivé sa ešte stalo? 8. júla 2022, 12:30

Dej je o lovcoch morských príšer

V snímke spoznáš Jacoba Hollanda (Karl Urban), slávneho lovca morských príšer, ktorý sa musí vyrovnať nielen s novou hrozbou a obrovským monštrom, ale aj s čiernym pasažierom na lodi.

The Sea Beast recenzia
Zdroj: Netflix

Na jednej strane chce vyhovieť svojmu otcovskému vzoru a kapitánovi Crowovi (Jarred Harris), ktorého legendárna červená príšera pripravila o oko a on je zaslepený pomstou. Na strane druhej vďaka dievčatku menom Maisie (Zaris-Angel Hator) spoznáva celkom nový svet. Na morské príšery sa začne pozerať úplne inak a razom tak stojí pred veľkou dilemou. 

Podobá sa na animáky Ako si vycvičiť draka

Animovaný film tak v mnohom pripomína sériu Ako si vycvičiť draka, v ktorej sa mladý chlapec postavil celej vikinskej kultúre spočívajúcej v zabíjaní drakov. Nakoniec dokázal, že to nie sú krvilačné beštie, a ukončil vojnu medzi nimi a ľuďmi. The Sea Beast pracuje s podobným konceptom, keď sa celoživotný lovec morských príšer musí naučiť nielen s nimi žiť, ale ich aj ochraňovať. 

Odporúčané
Čo pozerať cez víkend? Príbeh chlapíka s 23 osobnosťami, neslušný návrh miliardára aj bizarné skutočné príbehy Čo pozerať cez víkend? Príbeh chlapíka s 23 osobnosťami, neslušný návrh miliardára aj bizarné skutočné príbehy 13. apríla 2024, 8:00

V istom momente snímky sa dostane na ostrov, kde žijú a kde sa bezpečne rozmnožujú. Bohužiaľ, táto dejová línia trvá len niekoľko minút a mali sme dojem, že ju tvorcovia vôbec nevyužili. Pravdepodobne si šetria zaujímavé príbehové zložky a dizajny príšer, aby sa im ľahšie tvorilo prípadné pokračovanie. 

The Sea Beast recenzia
Zdroj: Netflix

Animák je plný klišé, ale aj napriek tomu zabaví

Niekomu možno bude prekážať, že malá modrá príšera, ktorá hrdinov začne sprevádzať na ich dobrodružnej ceste, má psie vlastnosti. Určite sa pamätáš na množstvo príšer v animákoch, ktoré sa správajú ako psy, aby sa s nimi diváci skôr stotožnili. Je to klišé a nepochybne sa malé a milé drobné príšery dajú spracovať kreatívnejšie. 

Kreatívnejšia by mohla byť aj charakterizácia postáv a dejové zvraty. Ich spracovanie je však natoľko podarené, že ti to veľmi prekážať nebude. Užiješ si aj postavy, ktoré sú síce celkom štandardné, no vďaka skvelým hercom a ich hlasu ožili v podobe, keď si vychutnáš každý ich dialóg. Medzi hlavnými postavami Jacobom a Maisie je úžasná chémia, čo vyústi aj do zábavných a nápaditých akčných scén. 

Animácia je na špičkovej úrovni

Obrovskú pochvalu si zaslúži kvalita animácie. Väčšina snímky sa odohráva na vode, respektíve pracuje s vodou vo veľkom objeme. Tvorcovia si na animovaní a fyzike vody dali záležať a výsledkom sú efekty lahodiace oku, ako napríklad prívaly vody či vlny na mori. Aj bežný divák dokáže voľným okom zachytiť, že animácia je v tejto snímke na vysokej úrovni. 

Odporúčané
Čo pozerať cez víkend? Provokatívna oscarová komédia s Emmou Stone, Breakfast at Tiffany’s aj drsná kriminálka o rasizme Čo pozerať cez víkend? Provokatívna oscarová komédia s Emmou Stone, Breakfast at Tiffany’s aj drsná kriminálka o rasizme 6. apríla 2024, 10:00

The Sea Beast recenzia
Zdroj: Netflix

The Sea Beast je kvalitný rodinný animák. V nejakej inej podobe sme ho už síce niekoľkokrát videli a z hľadiska deja a postáv neponúka nič jedinečné a originálne, to, čo ponúka, má však takú vysokú kvalitu, že mu absenciu originálnych príbehových nápadov odpustíš.

Úžasná animácia, hlasy hercov a vizuálne kreatívne akčné scény ti to vynahradia. Niekoľkokrát sa aj pousmeješ, a tak ide o film vhodný pre celú rodinu. Máme však dojem, že nevyužil svoj potenciál naplno. Udeľujeme mu osem bodov z desiatich. 

Žáner: animovaný film
Réžia: Chris Williams
Scenár: Chris Williams
Hrajú: Karl Urban, Jarred Harris, Dan Stevens
Rok výroby: 2022
Kde si ho môžeš pozrieť: Netflix
Priemerné hodnotenie čitateľov
Tvoje hodnotenie
Aké hodnotenie by si dal ty?
Zobraziť výsledky
Skryť výsledky
0/10
Domov
Zdieľať
Diskusia