Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
10. júla 2022, 13:43
Čas čítania 0:39
Jana Chovancová

Predtým, ako si osoba kúpi v New Yorku zbraň, pozrú si jej profil na sociálnej sieti

NEWS SPOJENÉ ŠTÁTY AMERICKÉ USA ZBRAŇ
Uložiť Uložené

Okrem toho, že pred kúpou zbrane musíš absolvovať bezpečnostné školenia, po novom si pozrú aj tvoj profil na sociálnej sieti.

Po tom, čo sa v štáte New York pri vyšetrovaní vrážd niekoľkokrát ukázali príčiny až príliš neskoro, rozhodli sa zaviesť novú stratégiu. Aby sa vyvarovali tomu, že zbraň padne do rúk nesprávnej osobe, štát bude žiadateľov o zbrojné povolenia prísne preverovať. Píše o tom USA Today. 

Každý, kto sa po novom rozhodne, že chce vlastniť zbraň v štáte New York, bude musieť odovzdať príslušným orgánom svoj profil na sociálnej sieti. Odborníci budú skúmať „charakter a správanie“ dotyčného. 

Z tejto novinky sú mnohí nadšení, najmä demokrati a národné skupiny presadzujúce kontrolu zbraní. Stále však zostáva veľa otázok čo sa týka fungovania tohto nového zákonu. Šerifovia nedostali na jeho vytvorenie peniaze a ani personál, ktorý by bol schopný sociálne siete kontrolovať. 

Výkonný riaditeľ Asociácie šerifov v New Yorku Peter Kehoe sa domnieva, že nový zákon bude porušovať práva a že sa na profily aj tak pracovníci nebudú pozerať. „Nemyslím si, že by sme niečo takéto mohli robiť,“ povedal. „Podľa mňa by to bol ústavný zásah do súkromia.“

Anketa:
Myslíš si, že by nový zákon znížil počet vrážd v New Yorku?
Určite áno, zbraň nepatrí do rúk hocikomu. 
Nemyslím si, kto chce, cestu si nájde a zákon obíde. 
Určite áno, zbraň nepatrí do rúk hocikomu. 
28 %
Nemyslím si, kto chce, cestu si nájde a zákon obíde. 
73 %
Domov
Zdieľať
Diskusia