Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
22. júna 2022, 8:30
Čas čítania 1:49
Dominik Vetrák

RRR – veľkolepý a bláznivý bollywoodsky film na Netflixe si užiješ ako už dávno žiadny iný film (Recenzia)

FILMY A SERIÁLY FILMY 2022 NOVÉ FILMY RRR BOLLYWOODSKY FILM TIP NA FILM
Uložiť Uložené

RRR je šialený indický blockbuster, ktorý musíš vidieť. Dostupný je aj na Netflixe.

O RRR sme sem-tam počuli na zahraničných filmových weboch. Veľkú váhu sme však tomuto filmu neprikladali. Je to predsa len indický bollywoodsky blockbuster.

Tieto veľké drahé filmy z Indie si spájame s prehnanou akciou, nereálnymi scénami a béčkovou kvalitou. Vždy sme voči nim cítili akési predsudky. Akčný blockbuster RRR ich však zmietol zo stola a my sme sa doň okamžite zamilovali. 

Odporúčané
10 najlepších filmov z festivalu Cannes 2022 10 najlepších filmov z festivalu Cannes 2022 20. júna 2022, 12:30

Dej sleduje špeciálneho indického agenta Rajua (Ram Charan), ktorý pracuje pre britské impérium okupujúce Indiu a bojovníka odboja Bheema (N.T. Rama Rao Jr.). Raju hľadá práve Bheema, ktorý údajne plánuje atentát na hlavného anglického generála.

RRR bollywoodsky film Netflix
Zdroj: Netflix

V skutočnosti však chce Bheem oslobodiť malé dievča, ktoré Angličania uniesli. Bheem a Raju sa stanú priateľmi na život a na smrť bez toho, aby poznali svoje skutočné identity. Dokáže však ich priateľstvo zniesť pravdu? 

Zvieratá z počítačových trikov a skutočné chlapské kamarátstvo

Film je príbehom o chlapskom priateľstve, jemne romantizovaný a prehnaný, čo je vlastne znakom celého tohto bollywoodskeho trháka. Prehnané sú v ňom akčné aj bojové scény, výbuchy či scény so zvieratami.

Tvorcovia ich všetky vytvorili pomocou počítačových trikov a netrápili tak skutočné zvieratá, za čo si zaslúžia veľkú pochvalu. Rovnako si pochvalu zaslúžia za to, že tieto „CGI“ scény s počítačovými zvieratami vyzerajú miestami lepšie ako v hollywoodskych filmoch. 

Chlapské podanie rúk pod vodou? Fakt ideš tvrdiť, že to nechceš vidieť?

RRR – epický a bláznivý bollywoodsky film na Netflixe si užiješ ako už dávno žiadny iný film (RECENZIA)

Veľmi výraznou zložkou snímky je hudba a práca so zvukom. Nesmierne sa podarili aj tanečné scény, ktoré v sebe majú množstvo energie. Hlavní herci sú veľkí sympaťáci a dali by sme viac než hodnotu jednej kinovstupenky, aby sme ich mohli vidieť znovu v pokračovaní. 

Snímka sa z veľkej časti venuje aj kolonizovaniu Indie britským impériom. Indickí tvorcovia si vôbec nedávali servítku pred ústa a zobrazili Angličanov ako tyranov a násilníkov, ktorí ich obrali o slobodu. Vyobrazujú to poeticky, ale aj v dialógoch a najmä v akčných scénach. Tie sú miestami brutálne, v prvom rade sú však nápadité, originálne a vzhľadom na bollywoodsku produkciu aj pekne pritiahnuté za vlasy.

Hlavné postavy sú v podstate superhrdinovia s božskou silou

Superhrdinskej sily hlavných postáv a výjavov ako chytanie motorky do rúk si užiješ až-až. Aj napriek tomu by sme povedali, že sa film oproti štandardnej bollywoodskej produkcii „drží pri zemi“.

RRR bollywoodsky film Netflix
Zdroj: Netflix

Má však tri hodiny a minimálne 20 minút by sa z neho dalo vystrihnúť, aby mal lepšie tempo. Okrem toho mu však nemáme veľmi čo vyčítať. RRR je bláznivá indická akčná jazda s charizmatickými postavami, kvalitnými počítačovými trikmi, so skvelou choreografiou súbojov a tancov a s fungujúcim príbehom. Filmu udeľujeme osem a pol bodu z desiatich. 

Kde si film môžeš pozrieť: Na Netflixe

Dĺžka filmu: 3 hodiny

Réžia: S. S. Rajamouli (Baahubali 1 a 2)

Súboj tigra s človekom môže v bollywoodskom filme dopadnúť úplne inak, než by si čakal

RRR – epický a bláznivý bollywoodsky film na Netflixe si užiješ ako už dávno žiadny iný film (RECENZIA)
Priemerné hodnotenie čitateľov
Tvoje hodnotenie
Aké hodnotenie by si dal ty?
0/10
Domov
Zdieľať
Diskusia