Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
2. marca 2022, 22:24
Čas čítania 0:30
Viktor Kniš TASR

Slovensko dáva prešetriť Putinovu inváziu na Ukrajine na súd do Haagu. Umožní to okamžité začatie vyšetrovania závažných zločinov

NEWS RUSKO-UKRAJINSKÝ KONFLIKT VOJNA NA UKRAJINE
Uložiť Uložené

Slovensko týmto krokom prispieva k presadzovaniu spravodlivosti a práva.

Slovenská republika spolu s ďalšími štátmi predložila situáciu na Ukrajine na vyšetrovanie prokurátorovi Medzinárodného trestného súdu v Haagu, informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.


SR predložila situáciu na Ukrajine na vyšetrovanie prokurátorovi Medzinárodného trestného súdu v Haagu spolu s ďalšími 38 krajinami.


„Tento krok umožní okamžité začatie vyšetrovania najzávažnejších zločinov podľa medzinárodného práva, najmä vojnových zločinov a zločinov proti ľudskosti, páchaných počas konfliktu na území Ukrajiny,“ píše komunikačný odbor rezortu zahraničných vecí.

Dodáva, že ide o konkrétny prejav podpory Slovenskej republiky medzinárodnému právu a právnym princípom v medzinárodných vzťahoch, ktoré patria medzi základné hodnotové piliere jej zahraničnej politiky.


„Dôkladné vyšetrenie najzávažnejších medzinárodných zločinov a riadne stíhanie páchateľov týchto zločinov je v záujme celého medzinárodného spoločenstva,“ uvádza ministerstvo. Slovensko týmto krokom prispieva k presadzovaniu spravodlivosti a práva.

Domov
Zdieľať
Diskusia