Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
9. septembra 2021, 15:54
Čas čítania 1:09
Viktor Kniš TASR

Slováci šírili hoax, že Biden zaspal na stretnutí s izraelským premiérom. Video zostrihali konšpirátori

NEWS HOAXY
Uložiť Uložené

Pasáž, ktorá sa virálne šírila po sociálnych sieťach, bola vystrihnutá z časti, počas ktorej rozprával Bennett – vo videu sa začína v čase 12:16. Biden skloní hlavu a počúva komplimenty, ktoré mu adresuje izraelský premiér.

Stovky slovenských používateľov Facebooku zdieľali koncom augusta 2021 dvadsaťsekundové video, podľa ktorého prezident Spojených štátov amerických Joe Biden zaspal počas stretnutia s izraelským premiérom Naftalim Bennettom. Video je však manipulatívne zostrihané. Celý záznam stretnutia zachytáva totiž konverzáciu oboch lídrov. 


Video sa objavilo na stránke magazin1.sk a zavádzajúce tvrdenia o tom, že Biden zaspal počas stretnutia s Bennettom, šírili aj stránky ako Oral.sk, hlavnespravy.sk či sk.news-front.info.


Biden a Bennett sa za prítomnosti novinárov stretli 27. augusta 2021. Celý záznam stretnutia bol zverejnený na youtubovom kanáli Bieleho domu a aj na kanáli izraelského premiéra.

biden
Zdroj: AFP


Záznam Bieleho domu dokazuje, že stretnutie s novinármi trvalo viac ako 13 minút. Pasáž, ktorá sa virálne šírila po sociálnych sieťach, bola vystrihnutá z časti, počas ktorej rozprával Bennett – vo videu sa začína v čase 12:16. Biden skloní hlavu a počúva komplimenty, ktoré mu adresuje izraelský premiér.

Domov
Zdieľať
Diskusia