Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Aktivuj si predplatné na pol roka zadarmo s ČSOB
26. augusta 2021 o 18:00
Čas čítania 0:59

AC Schnitzer vylepšuje štvorkové BMW. Znížený kabriolet môže mať po novom až 420 koní

AC Schnitzer vylepšuje štvorkové BMW. Znížený kabriolet môže mať po novom až 420 koní
Zdroj: AC Schnitzer
Diskutovať
Uložiť Uložené

Tradičný nemecký úpravca si vzal do parády nový kabriolet z Mníchova.

BMW predstavilo kompletné portfólio svojej strednej triedy, a to vrátane vrcholných verzií M či karosárskych variantov kabriolet a kupé. Na rad teda prichádzajú rôzne úpravárske firmy, ktoré vylepšujú to, čo automobilka ponúka z výroby. Dôkazom toho je aj nemecká spoločnosť AC Schnitzer, ktorá sa dlhodobo špecializuje práve na úpravu modelov BMW.

Do pozornosti nám najnovšie dáva vylepšenie týkajúce sa radu 4 v karosárskom vyhotovení kabriolet. Rovnako ako pre kupé (či sedan a kombi) nám tuner servíruje optický paket, ktorý dotvára exteriérový dizajn z výroby.

Nejde pritom o úplne nové nárazníky či prahy, ale len o nadstavce nadväzujúce na originálne diely. Vpredu je tak nový splitter, po stranách dodatočné lišty a vzadu zvýraznený difúzor. Na rozdiel od pozdĺžnych koncoviek výfuku si však miesto vzadu našli 4 okrúhle koncovky.

AC Schnitzer, BMW, 4 cabrio,
Zdroj: AC Schnitzer

Celok stojí na tradičných 5-lúčových diskoch AC4 s veľkosťou 21". V interiéri sú zmeny len kozmetické. Zákazník si vie zvoliť početnejšie zastúpené hliníkové prvky – kryty pedálov, väčšie pádla či špecifický držiak na kľúč v stredovom tuneli.

Odporúčané
AAA AUTO má nové autocentrum v Dunajskej Strede, ponúkne až 160 áut AAA AUTO má nové autocentrum v Dunajskej Strede, ponúkne až 160 áut 16. júna 2025 o 11:01

Ako je zvykom, vylepšenia sa dotýkajú aj samotnej techniky. Upravené štvorky sú znížené o 25 milimetrov a majú tuhšie nastavenie podvozka. Zo stránky agregátov AC Schnitzer ponúka balík pre všetky dostupné motorizácie, ktoré softvérovými úpravami zvyšujú výkon o pár desiatok koní. Podrobné parametre po úpravách sú nasledujúce:

  • 420i – 165 kW/224 koní a 360 Nm
  • 430i – 220 kW/300 koní a 470 Nm
  • 430d (xDrive) – 243 kW/330 koní a 730 Nm
  • M440d xDrive – 283 kW/385 koní a 790 Nm
  • M440i xDrive – 309 kW/420 koní a 600 Nm
AC Schnitzer, BMW, 4 cabrio, AC Schnitzer, BMW, 4 cabrio, AC Schnitzer, BMW, 4 cabrio, AC Schnitzer, BMW, 4 cabrio,
Zobraziť galériu
(7)
Domov
Zdieľať
Diskusia