Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
24. júla 2021, 16:30
Čas čítania 6:08
Kamila Šebestová

Nohy zaborené do bahna, premastený langoš či psia pláž. Zistili sme, v ktorých bratislavských jazerách sa najlepšie okúpeš

Nohy zaborené do bahna, premastený langoš či psia pláž. Zistili sme, v ktorých bratislavských jazerách sa najlepšie okúpeš
Zdroj: Refresher reprofoto/Rusovce
ZAUJÍMAVOSTI BRATISLAVA DOVOLENKA LETO 2021
Uložiť Uložené

Porovnávali sme si čistotu vody, okolie pláží aj gastroprevádzky.

„Ideš dnes na Zlaté?“ počuť často v bratislavských električkách. Jazero Zlaté piesky sa stalo jedným z ikonických miest bratislavského leta. Chodí sa tam na rande, do vody alebo na „wejk“ (wake board). 

Okrem Zlatých pieskov majú Bratislavčania veľmi radi aj petržalský Draždiak, kde si môžu zahrať volejbal na ihriskách alebo vychutnať hranolky Orbis. Ďalšie obľúbené prírodné kúpaliská Bratislavčanov sú Vajnory, Kuchajda, Štrkovisko Ivanka pri Dunaji, Košariská, Rusovské jazero (vhodné pre nudistov) alebo Slnečné jazerá v Senci. Všetky jazerá sme otestovali a v každom sme si zaplávali (alebo doň aspoň namočili nohu), aby sme zistili, aké je. 

V tomto článku si prečítaš:
  • Kde je najčistejšia voda a najkrajšia pláž.
  • Ktoré jazerá ti v Bratislave a jej okolí odporúčame a ktoré nie.
  • Kde sa najlepšie zabavíš a kde si najlepšie oddýchneš. 
  • Na ktorom prírodnom kúpalisku majú najlepšie langoše.
  • Ako sa dá plaviť Dunajom na paddleboarde.

Zlaté piesky 

Zlaté piesky – pláž.
Zlaté piesky – pláž. Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Test sme začali na najpopulárnejšom prírodnom kúpalisku – na Zlatých pieskoch. Zlaté piesky sú miesto pre mladých ľudí, ktorí hľadajú oddych aj zábavu. Veľmi často sa tu stretávajú zaľúbené páriky. Túto tradíciu mali Zlaté piesky už v 50. rokoch, keď sem bratislavskí štramáci brali dievčatá na rande. Aj dnes sú brehy tohto jazera plné mladých zaľúbencov. 

Odporúčané
Pripravte sa včas: Zmeny, ktoré by vám mohli dovolenku v Chorvátsku znepríjemniť Pripravte sa včas: Zmeny, ktoré by vám mohli dovolenku v Chorvátsku znepríjemniť 1. marca 2024, 16:21

Veľa sa zmenilo aj od vzniku Wakelaku. V bare a reštaurácii si môžeš vychutnať vychladený drink či pečené rebierka. Prichystaj si však viac než pár eur, Wakelake nie je lacný bufet pri jazere. Ak sa chceš pripiť a dobre najesť, ľahko tam minieš aj 20 eur za večer. 

Príjemné je na ňom terasové sedenie s výhľadom na wakeboardistov. Tí sa snažia udržať na špeciálnych lanách, často však padajú do vody.

Wakeboardista na Zlatých pieskoch.
Wakeboardista na Zlatých pieskoch. Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Ak si chceš skúsiť wakeboard a si úplný začiatočník, priprav sa na to, že budeš neustále padať do vody. Za tú zábavu to však stojí. Ceny závisia od sezóny, za letnú hodinovú jazdu zaplatíš 13 eur. Ak ťa wakeboarding začne veľmi baviť, za 250 eur si môžeš kúpiť mesačnú permanentku.

Okrem wakeboardingu si môžeš na Zlatých pieskoch skúsiť aj paddleboardy a vychutnať kofolu v o niečom lacnejšom bufete vedľa požičovne.

Terasa plná ľudí pri Wakelaku.
Terasa plná ľudí pri Wakelaku. Zdroj: Refresher/Jakub Kotian

Paddleboarding je pre neskúseného vodného športovca oveľa jednoduchší než wakeboarding. Dokážeš na ňom ľahko preskúmať celé jazero. Veľmi vhodný je aj pre páriky, keďže sa naň zmestia aj dvaja ľudia (prípadne pes). Za hodinový prenájom dosky zaplatíš okolo 8 eur.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Paddleboardy Zlaté piesky (@paddleboarduj)

Pokiaľ nie si na experimenty s vodnými športmi, môžeš si ísť jednoducho zaplávať. Teplota vody v lete býva dosť vysoká, takže sa v nej pláva príjemne. Nie je to najčistejšia voda, no nájdu sa aj špinavšie jazerá. Odporúčame však po kúpaní v Zlatých pieskoch sa osprchovať. Nezľakni sa, ak z teba bude zliezať trochu bahna, prípadne niečo zelené.   


Najviac ľudí na Zlatých pieskoch stretneš podvečer. Ak sa chceš vyhnúť masám, odporúčame ti ísť si zaplávať ráno pred prácou, keď sú Zlaté piesky takmer prázdne. Vtedy tam pravdepodobne stretneš aj pár nudistov. Ak si chceš však vychutnať letnú atmosféru a davy ti neprekážajú, utekaj si chytiť miesto v tieni v poobedných hodinách.

Príjemný je aj druhý breh jazera, ktorý je spoplatnený (zadarmo sa naň dostaneš aj večer). Je pokojnejší a býva na ňom menej ľudí. Za vstup zaplatíš ako študent 3,50, ako dospelák štyri eurá. Táto strana je vhodnejšia pre rodiny s deťmi. 

Odporúčané
Porovnanie KÚPALÍSK: Kam sa ti oplatí ísť s partiou kamošov, kam s deťmi a kde sú aké ceny? Porovnanie KÚPALÍSK: Kam sa ti oplatí ísť s partiou kamošov, kam s deťmi a kde sú aké ceny? 25. júna 2021, 14:30

Veľký Draždiak

Vyskúšaj predplatné
za 2,99
a čítaj všetko bez obmedzení
Pridaj sa k predplatiteľom
alebo Odomkni článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 100881 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
Dočítaj článok do konca za SMS v hodnote 3,50€. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj články bez obmedzení celý mesiac - predplatné len za 1,50€ navyše v porovnaní s jedným článkom. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj bez obmedzení celý mesiac. Stačí poslať SMS (za 5€). Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

  • Kde je najčistejšia voda a najkrajšia pláž.
  • Ktoré jazerá ti v Bratislave a jej okolí odporúčame a ktoré nie.
  • Kde sa najlepšie zabavíš a kde si najlepšie oddýchneš.
  • Na ktorom prírodnom kúpalisku majú najlepšie langoše.
  • Ako sa dá plaviť Dunajom na paddleboarde.
Domov
Zdieľať
Diskusia