Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Štvrtok 20. 1. 2022 meniny má Dalibor

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Dnes populárne články
TOP 3 v stredu: Omikron začína valcovať Slovensko, Anglicko ruší opatrenia a k Zemi sa rúti asteroid TOP 3 v stredu: Omikron začína valcovať Slovensko, Anglicko ruší…
Masový vrah Breivik na výsluchu o podmienečnom prepustení hajloval Masový vrah Breivik na výsluchu o podmienečnom prepustení…
K Zemi sa rúti novoobjavený asteroid, ktorý by nás mohol zasiahnuť už v roku 2023. Môže spôsobiť škody ako tunguská udalosť K Zemi sa rúti novoobjavený asteroid, ktorý by nás mohol…
Anglicko ruší všetky koronavírusové opatrenia. Pozitívni nepôjdu do karantény, netreba rúška ani covid certifikáty Anglicko ruší všetky koronavírusové opatrenia. Pozitívni nepôjdu…
Útok kanibala v uliciach mesta a generácie detí s vrodenými chybami. 10 fotografií, ktoré naháňajú hrôzu Útok kanibala v uliciach mesta a generácie detí s vrodenými…
Rihanna odhaľuje modely z valentínskej kolekcie Savage X Fenty Rihanna odhaľuje modely z valentínskej kolekcie Savage X Fenty
Refresher - Rozhovory

Stand-up komička Simona: Rytmus nezaútočil len na mňa, ale na všetky ženy, ktoré so sebou nie sú spokojné (Rozhovor)

Upozorňovať na prešľapy v spoločnosti je špinavá robota, no snažím sa tým reflektovať pravdu, tvrdí v rozhovore Simona Salátová.

Daniel Mikolášik
22. marec 2021, 19:01 Čas čítania: 5:57
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Stand-up komička Simona: Rytmus nezaútočil len na mňa, ale na všetky ženy, ktoré so sebou nie sú spokojné (Rozhovor)
Zdroj: RTVS
Refresher - Rozhovory
11
Daniel Mikolášik
22. marec 2021, 19:01
Čas čítania: 5:57

Stand-up komička Simona: Rytmus nezaútočil len na mňa, ale na všetky ženy, ktoré so sebou nie sú spokojné (Rozhovor)

Upozorňovať na prešľapy v spoločnosti je špinavá robota, no snažím sa tým reflektovať pravdu, tvrdí v rozhovore Simona Salátová.

Daniel Mikolášik
22. marec 2021, 19:01
Čas čítania: 5:57
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Stand-up komička Simona: Rytmus nezaútočil len na mňa, ale na všetky ženy, ktoré so sebou nie sú spokojné (Rozhovor)
Zdroj: RTVS
Odoberať newsletter REFRESHERu
10 najlepších člankov Refresheru, raz za týždeň. Ak ťa emaily prestanú baviť, tak ich kedykoľvek zrušíš. Zadaním emailu súhlasíš s podmienkami portálu.

Zúžiť dialóg na rovinu urážania výzoru bolo podľa nej prízemné a úbohé. „Som tiež len človek a každá žena má svoje momenty, keď sa cíti neistá,“ hovorí stand-up komička Simona Salátová na margo Rytmusovho body shamingu.

 

Komička známa zo Silných rečí je stálou tvárou novej relácie RTVS Silná zostava, v ktorej reprezentuje „hlas ľudu“. Počas uplynulých dní však došlo na Instagrame k výmene názorov medzi ňou a bývalou tenistkou Dominikou Cibulkovou po tom, čo ju Simona v relácii konfrontovala s tým, že jej pridávanie fotiek z dovolenky vníma ako nedostatočnú spolupatričnosť.

 

Do názorovej výmeny sa zapojili aj ďalšie osobnosti, medzi nimi aj raper Rytmus, ktorý sa vysmieval zo Simoninej postavy. S komičkou sme sa rozprávali o tom, ako celý tento spor vníma, ako reagovala na raperov body shaming alebo či plánuje aj po vlne kritiky naďalej pokračovať v Silnej zostave.

 

V tomto článku si prečítaš:
  • Čo okrem dovolenkovania počas pandémie prekážalo Simone na správaní Dominiky Cibulkovej.
  • Či sa považuje za vzťahovačnú osobu.
  • Ako reagovala na Rytmusov príspevok s upravenou fotkou, v ktorom sa jej vysmieval z postavy.
  • Prečo oceňuje odvahu Jasminy Alagič Vrbovskej a s čím s ňou nesúhlasí.
  • Čo si myslí o pomenovaní „pani v zelenom“, ktorým ju počastovala Cibulková.
  • Či plánuje aj po vlne kritiky naďalej pokračovať v Silnej zostave.

 

Zdroj: Simona Salátová archív

 

Ako s odstupom dní hodnotíš diskusiu s Dominikou Cibulkovou v Silnej zostave? Stále si stojíš za všetkým, čo si jej povedala?

V princípe áno. Ja som zastávala názor, ktorý vnímam u väčšiny svojho okolia. V ten deň sa navyše udiali v životoch mojich priateľov tragické udalosti v súvislosti s koronavírusom, takže som to vnímala o to emotívnejšie. Možno by som len upravila niektoré svoje vyjadrenia tak, aby aj širšia verejnosť lepšie chápala, ako som to myslela, a nedochádzalo tak k zbytočnému hejtu.

 

 

Bolo pre teba náročné nabrať odvahu a v živom prenose ju konfrontovať?

Nebolo to náročné, ja som jej správanie verejne komentovala už aj predtým, lebo z pozície komičky si beriem na zodpovednosť upozorňovať na niektoré spoločenské javy. Nie je to vôbec kvôli tomu, že by som jej niečo závidela. A nebolo to len o tom cestovaní a mrzí ma, že sa tá debata upriamila len na to. Celkovo ma zaráža tá arogancia z jej strany a správanie k „nižšej vrstve“ ľudí. Akoby sa tí nevyvolení nemali právo vyjadrovať.

 

Ja si myslím, že z mojej strany tam nebol žiaden lynč. Tie otázky som sa pýtala pokojne a snažila som sa len citlivo zistiť, aký je jej názor a z čoho pramení. Pre mňa je podstatou diskusie vyjadrenie názorov oboch strán, vypočutie a snaha pochopiť človeka s opačným názorom. V tomto prípade tam však nedošlo k nijakému pochopeniu. 

 

Mrzí ma aj to, že Dominika sa ani raz v tej relácii, kde na to mala priestor, za svoje správanie neospravedlnila alebo neprejavila akúkoľvek ľútosť.

 

Nazvala ťa pani v zelenom. Myslíš, že skutočne nepoznala tvoje meno, alebo sa ťa snažila len uraziť prirovnaním k výzoru?

Určite poznala moje meno. Niekoľkokrát nás pred začiatkom relácie predstavovali. Aj ona sama ho dokonca niekoľkokrát zopakovala. Ona už predtým vnímala ten konflikt, ja som totiž upozorňovala na to, že po návrate z Maldív neabsolvovala povinnú karanténu. Nevedela som totiž, že to neplatí pre zaočkovaných, a aj som sa jej za to verejne ospravedlnila.

O tom prvom príspevku informovala aj RTVS a už vtedy vedela, do čoho ide, s kým sa stretne a aký mám ja na ňu názor. To, že súhlasila, že do toho pôjde, a sadla si tam, bol pre mňa signál, že chce môj názor počuť a chce sa o tom rozprávať.

 

Zdroj: RTVS / Silná zostava


 
Myslíš si, že je vlna kritiky voči Cibulkovej oprávnená? Cestujú totiž aj iné známe tváre, ktoré ľudia až tak neodsudzujú.

Asi to bude tým, že Dominika má na triku viac kiksov ako len tú dovolenku. A opakujem, tu nejde o dovolenky, ale o aroganciu niektorých ľudí. A to nie je len Dominika, upozorňujem aj na rôzne iné osoby. Mrzí ma aj to, že Dominika sa ani raz v tej relácii, kde na to mala priestor, za svoje správanie neospravedlnila alebo neprejavila akúkoľvek ľútosť. Ona prišla s veľmi sebavedomým pohľadom a mne tam práve chýbal nejaký akt ospravedlnenia a spolupatričnosti. Očakávala som od nej úplne inú reakciu.

 

Počítala si s tým, že sa v relácii ospravedlní?

Myslím si, že nielen ja. Veronika Ostrihoňová, ktorá diskusiu moderovala, jej tam niekoľkokrát kládla otázky, v ktorých jej ponúkala možnosť sa obhájiť a ospravedlniť. Keď sa jej opýtala na to, ako vníma kritiku ľudí, odpovedala slovami „úplne normálne“.

 


Nie je tá kritika voči nej oproti iným dovolenkujúcim celebritám väčšia práve preto, lebo ju možno ľudia považujú za ľahší cieľ? Nebála by si sa rovnakým spôsobom priamo konfrontovať aj Zuzanu Plačkovú alebo Separa, ktorí tiež počas pandémie dovolenkujú?

Ja by som nepovedala, že Dominika je ľahký cieľ. Mne sa práveže rozum zastavuje nad tým, že by som sa mala predtým, ako sa k niekomu vyjadrím, zamýšľať, kto to je a z akej vrstvy pochádza. Najnovšie riešim aj konflikt s Rytmusom a Zuzku Plačkovú komentujem na svojich sieťach dosť často, vzhľadom na jej mnohé prešľapy, vplyv a signál, ktorý vysiela, že sebaúctu si kúpiš v balení so značkovými šľapkami.

 

Separ zažil ťažký rok, a ako som aj spomínala v relácii, sú rôzne individuálne prípady, keď sa zodpovedné cestovanie berie skôr ako nutná rehabilitácia. Veľmi rada by som ju dopriala každému, lebo nikto to tento rok nemal ľahké, fyzicky či psychicky.

 

Zúžiť dialóg na rovinu body shamingu bolo úplne prízemné a úbohé.

 
Ako si práve spomenula, k vašej diskusii sa vyjadril aj Rytmus. Ako si reagovala, keď si videla jeho príspevok s upravenou fotkou, v ktorom sa ti vysmieva z postavy?

Článok pre predplatiteľov REFRESHER+38% článku dočítajú len členovia REFRESHER+ klubu. Pridaj sa k nám a čítaj bez obmedzení.38% článku dočítajú len členovia REFRESHER+ komunity. Pridaj sa k nám a čítaj bez obmedzení.
PRIDAJ SA K PREDPLATITEĽOMUŽ MÁM PREDPLATNÉ: PRIHLÁSIŤ SA
alebo Odomkni článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 96249 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

  • Prečo Simona oceňuje odvahu Jasminy Alagič Vrbovskej a s čím s ňou nesúhlasí.
  • Či ju Rytmusov body shaming urazil.
  • Ako na Rytmusove urážky reaguje jej okolie a jej partner – komik Joe Trendy
  • Či sa nebála, že verejné upozornenie na nespolupatričnosť Dominiky Cibulkovej jej môže uškodiť

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Náhľadový obrázok: Simona Comedy archív
NAHOR
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy refresher
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news
včera o 21:02
Kórejský remake Money Heist uvidíme už tento rok. Pozri si prvé zábery s novými hercami a maskami zlodejov.
včera o 20:09
viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Dnes populárne články
TOP 3 v stredu: Omikron začína valcovať Slovensko, Anglicko ruší opatrenia a k Zemi sa rúti asteroid TOP 3 v stredu: Omikron začína valcovať Slovensko, Anglicko ruší…
Masový vrah Breivik na výsluchu o podmienečnom prepustení hajloval Masový vrah Breivik na výsluchu o podmienečnom prepustení hajloval
K Zemi sa rúti novoobjavený asteroid, ktorý by nás mohol zasiahnuť už v roku 2023. Môže spôsobiť škody ako tunguská udalosť K Zemi sa rúti novoobjavený asteroid, ktorý by nás mohol zasiahnuť už…
Anglicko ruší všetky koronavírusové opatrenia. Pozitívni nepôjdu do karantény, netreba rúška ani covid certifikáty Anglicko ruší všetky koronavírusové opatrenia. Pozitívni nepôjdu do…
Útok kanibala v uliciach mesta a generácie detí s vrodenými chybami. 10 fotografií, ktoré naháňajú hrôzu Útok kanibala v uliciach mesta a generácie detí s vrodenými chybami.…
Rihanna odhaľuje modely z valentínskej kolekcie Savage X Fenty Rihanna odhaľuje modely z valentínskej kolekcie Savage X Fenty
Domov
Zdieľať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Zatvoriť