Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 12. 4. 2021 meniny má Estera

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
PR správa

Tento obsah je PR správa spoločnosti NeoVízia.

Čo je PR správa?

Článok je dodaný kompletne od inzerenta a REFRESHER nezasahoval vôbec, alebo len minimálne.

Zápasníci Oktagonu sa so svojím zrakom zverili do rúk odborníkov. Lepší život môžeš mať aj ty

Aj ty môžeš byť bojovník a vyhrať nad svojou zrakovou chybou.

5. marec 2021, 10:36 Čas čítania: 3:22
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
Zdravie
0
Inzercia
5. marec 2021, 10:36
Čas čítania: 3:22

Zápasníci Oktagonu sa so svojím zrakom zverili do rúk odborníkov. Lepší život môžeš mať aj ty

Aj ty môžeš byť bojovník a vyhrať nad svojou zrakovou chybou.

Inzercia
5. marec 2021, 10:36
Čas čítania: 3:22
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
PR správa

Tento obsah je PR správa spoločnosti NeoVízia.

Viac info

Sú mladí, talentovaní, vytrvalí. Kým ich rovesníci objavujú svet a zabávajú sa, oni tvrdo trénujú a obetujú mnohé veci kvôli úspechu. Ani jeden z nich to však neľutuje. Svoj životný štýl si pochvaľujú, rovnako aj pohľad na svet, ktorý si vybudovali vďaka svojej tvrdej práci. Čo všetko ovplyvňuje úspechy mladých bojovníkov? 

 

Pre Milana Ďatelinku je marcový zápas proti Karlosovi Vémolovi určite výzvou najbližších mesiacov. Pôjde hádam o jeden z divácky najatraktívnejších zápasov jari. Terminátor a Ďatel si v týchto dňoch musia opätovne odopierať mnohé z potešení bežného života. Avšak pre vyšší cieľ – vyjsť zo zápasu ako šampión.

 

Zdroj: Oktagon

 

Pre každého zápasníka ide o obdobie, ktoré možno označiť za náročné, vyčerpávajúce, stresujúce. Prísny režim na tréningu a ešte prísnejší jedálny lístok sú nebezpečnou kombináciou. Nedávno sa však rodák z Považskej Bystrice v podcaste očnej kliniky NeoVízia – Dobre Vidieť vyjadril, že pred každým zápasom je nemenej dôležité upratať si aj v hlave. „Ten, kto to má v nej najviac v poriadku, má počas zápasu veľkú výhodu. Zvládam to aj bez mentálneho kouča, ale čakanie na samotný zápas v šatni dá zabrať aj mne. Najradšej by som v nej ani nesedel, no potom ťa už hala ženie vpred a ty presne vieš, na čo sa máš sústrediť.“

Okolie už vníma inak

Dvadsaťštyriročný zápasník ešte na jeseň minulého roka podstúpil bezbolestný laserový zákrok na odstránenie mínusových dioptrií na očnej klinike NeoVízia. Zveril sa do rúk renomovaných očných špecialistov, ktorí sa starajú o kvalitný zrak viacerých bojovníkov Oktagonu. „Úprimne, dlhé roky som krátkozrakosť podceňoval, nevenoval som jej pozornosť. Všetko sa zmenilo, keď som si chcel urobiť vodičský preukaz a lekárka ma poslala k očnému. Okuliare som nosiť odmietal, šošovky boli pre mňa veľmi nepraktické, a tak som rád, že dnes už moju myseľ nemusí tento problém zamestnávať. Že som ho mohol z hlavy úplne vypustiť. Dnes je môj život oveľa pohodlnejší,“ prezradil Milan Ďatelinka.

 

Milan po bezbolestnom zákroku s MUDr. Miriam Záhorcovou Zdroj: NeoVízia

 

Na očnej klinike NeoVízia sa obmedzujúcich dioptrií za pomoci femtosekundového lasera zbavila napríklad aj Veronika Rodová či spoluzakladatelia Oktagonu Pavol Neruda a Ondrej Novotný. Po nepríjemnom zranení počas zápasu pomohli na klinike aj Ronaldovi Paradeiserovi, ktorého médiá označujú za jedného z najinteligentnejších zápasníkov. „Súper mi počas útoku poškodil rohovku, dostal som dosť silný a hlboký úder priamo do oka. Našťastie vďaka mojim spolubojovníkom a nášmu tímu som vedel, na koho sa mám obrátiť,“ spomína Rony.

 

Aj on sa pri otázke, či mu niekedy nie je ľúto pre obmedzenia, ktoré súvisia s jeho účinkovaním v Oktagone, vyjadril jasne. „Vždy ma motivovalo byť outsiderom. Z každej prehry som si niečo zobral a stále ma to posúva vpred. Veľa som už kvôli úspechu obetoval, ale veľa dostávam aj späť,“ povedal Ronald, ktorý bol súčasťou prvého zápasu nového desaťročia ako jednotka v rebríčku ľahkej váhy. Síce v ňom podľahol Ivanovi Buchingerovi, no ako povedal v podcaste Dobre Vidieť, určite si z toho niečo odnesie.

 

Okuliarov sa vďaka femtosekundovému laseru zbavil aj Ondrej Novotný Zdroj: Oktagon

Zabojuj s okuliarmi aj ty

Skvalitniť svoje výkony, prinavrátiť si radosť do života, zbaviť sa mínusových dioptrií a odbremeniť svoju myseľ od negatívnych myšlienok môžeš aj ty. Ak to vstupné vyšetrenie umožní, všetko prebehne bezbolestne, bezpečne a rýchlo vďaka femtosekundovému laseru. Ten sa využíva pri metódach NeoLASIK HD a NeoSMILE 3D. Už v deň zákroku pocítiš pozitívnu zmenu videnia, napríklad pri sledovaní televízie či práci na počítači. Na druhý deň môžeš šoférovať a po pár dňoch sa vrátiť k športu. Rovnako bezbolestná, rýchla a nelimitujúca je aj rekonvalescencia po zákroku s využitím femtosekundového lasera. Dôležité však je vybrať si vhodnú kliniku, ktorej zveríš do rúk svoj zrak. Proces výberu môžeš začať vo svojom najbližšom okolí.

 

„Referencie sú podľa mňa jedným z najdôležitejších kritérií výberu. V praxi sa stretávame s tým, že niektoré pracoviská do svojich oficiálnych a dostupných referencií zaraďujú iba tie od najspokojnejších pacientov. Ostatné mažú a skrývajú. Ak medzi nimi nevidím žiadnu negatívnejšiu, asi by som zbystril pozornosť. Preto by som sa začal zaujímať o reálne skúsenosti a zážitky pacientov zo svojho najbližšieho okolia,“ radí MUDr. Radovan Piovarči, primár očnej kliniky NeoVízia. Klinika disponuje aj kontaktmi pacientov, ktorí v nej zákrok podstúpili a sú ochotní podeliť sa so svojimi skúsenosťami aj s potenciálnymi pacientmi.

  

MUDr. Radovan Piovarči, primár očnej kliniky NeoVízia Zdroj: NeoVízia

 

Pozornosť by si mal zvýšiť aj v prípade vstupného vyšetrenia, ktoré by malo byť veľmi precízne, napríklad v prípade laserových zákrokov na odstránenie mínusových dioptrií. „Ak by mi na niektorej z kliník ponúkali vstupné vyšetrenie a zákrok v jeden deň, určite by som to odmietol. V rámci dôkladného vstupného vyšetrenia sa totiž robia úkony, ktoré môžu vlastnosti oka na niekoľko hodín zmeniť, a teda nemusia zodpovedať reálnemu stavu. Rovnako by som si zákrok nevyberal na základe výraznejšej zľavy na operáciu a zaujímal by som sa o typ lasera, ktorý v mojom prípade plánujú použiť. Niektoré typy operácií môžu byť spojené s dlhšou a bolestivejšou rekonvalescenciou,“ pokračuje MUDr. Piovarči.

Trpezlivosťou k lepšiemu zraku

Videnie a stav každého z nás nie je možné paušalizovať, preto si každý vyžaduje individuálny prístup a personalizovaný zákrok. Očná klinika by teda mala disponovať širokým spektrom možných zákrokov, ktoré pomôžu zlepšiť stav pacienta.

 

„Práve na základe dôkladného vstupného vyšetrenia sa viete rozhodnúť, aký operačný postup je pre daného človeka najideálnejší. Či je predmetný zákrok vôbec vhodný, či s ním nesúvisia možné riziká a či naň nie je pacient pristarý alebo primladý. Vyšetrenie na našej klinike trvá až tri hodiny. Za ten čas sa mu venuje celý rad odborníkov s cieľom získať čo najpresnejšie údaje. Objavujú sa však aj názory, že ide o stratu času, ale niektoré procedúry nie je možné urýchliť a majú svoj význam,“ dodal primár očnej kliniky NeoVízia. Sám podstúpil odstránenie mínusových dioptrií femtosekundovým laserom pred 11 rokmi v NeoVízii. Bezbolestne, rýchlo, bezpečne – ako obľúbení zápasníci Oktagonu.

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
1 Od 19. apríla sa zrejme otvoria všetky prevádzky, kde si netreba dávať dole respirátor, potvrdil premiér Heger
2 Obľúbená ostrovná destinácia v Európe ti dá vreckové 200 eur, keď tam prídeš na letnú dovolenku
3 Saudskoarabský princ kúpil falošný obraz od Leonarda da Vinci za 450 miliónov. Vraj nútil Louvre, nech ho vystavia s Monou Lisou
4 Je mladá, atraktívna a módu má v malíčku. Zoznám sa s Veronicou Ferraro, ktorej bezchybné outfity si zamiluješ
5 Vychutnaj si krásu Štiavnických vrchov z veľkolepej nehnuteľnosti za viac ako 1 100 000 eur
1 Od 19. apríla sa zrejme otvoria všetky prevádzky, kde si netreba dávať dole respirátor, potvrdil premiér Heger
2 Gröhling chce, aby sa čo najskôr vrátili do škôl žiaci druhého stupňa aj stredoškoláci. Mohlo by sa tak stať do niekoľkých týždňov
3 Chceš ma vyhodiť z práce? Skús to, odkazuje Baťo novému nadriadenému Matovičovi. Nazval ho nulou, vraj šikanuje celú krajinu
4 Časť obchodov by sa mala otvoriť už 19. apríla. Na reštaurácie, bary či wellness však máme podľa premiéra zabudnúť
5 Zhabali im luxusné autá aj hotovosť. Polícia zadržala medzinárodný gang, ktorý viedli dvaja Slováci
1 MAPA: Takto budú tento týždeň rozdelené okresy, v čiernych stále platí množstvo zákazov a povinnosť testovania
2 Chceš ma vyhodiť z práce? Skús to, odkazuje Baťo novému nadriadenému Matovičovi. Nazval ho nulou, vraj šikanuje celú krajinu
3 VIDEO: Policajti sa vysmiali Jakubovi, ktorý upozornil na muža bez rúška. Jeho kamaráta označili vulgárnym výrazom
4 Pokuta 5 000 dolárov a stopka na tri roky. Mladá slovenská tenistka ovplyvňovala zápasy
5 Video: Polícia v Dubaji zatkla nahé modelky, ktoré pózovali na balkóne mrakodrapu
1 Stand-up komička Simona: Rytmus nezaútočil len na mňa, ale na všetky ženy, ktoré so sebou nie sú spokojné (Rozhovor)
2 Rytmus naložil komičke Simone po tom, čo kritizovala Cibulkovú za jej výlet do exotiky. Vysmieva sa jej aj za postavu
3 Jasminu Alagič znechutil vlastný manžel Rytmus aj komička Simona: Drahý Paťko, svojou reakciou si za ňou skočil na dno
4 VIDEO: Iba 19-ročný hokejista zomrel po zásahu pukom do hlavy. Kapitán Dinamo Petrohrad bojoval o život tri dni
5 Moderátor TA3 v priamom prenose vyzval Roberta Fica, aby si dal dole respirátor: Keď sa dvaja dohodneme, tak môžeme
Viac z témy zdravie
MAPA: Situácia sa výrazne zlepšuje, od budúceho týždňa budú v COVID automate len 2 čierne okresyMAPA: Situácia sa výrazne zlepšuje, od budúceho týždňa budú v COVID automate len 2 čierne okresy
Na očkovanie sa predbiehajú mladí ľudia. Formulár akceptuje aj falošné mená ako Ute K*kott či Igor MatovičNa očkovanie sa predbiehajú mladí ľudia. Formulár akceptuje aj falošné mená ako Ute K*kott či Igor Matovič
Štyri dni žúrovala a chceli po nej vyhlásiť pátranie. Romana a ďalšie dve Slovenky prezradili, aký je život s bipolárnou poruchou Štyri dni žúrovala a chceli po nej vyhlásiť pátranie. Romana a ďalšie dve Slovenky prezradili, aký je život s bipolárnou poruchou
Viac článkov
Sponzorované články
Vychutnaj si krásu Štiavnických vrchov z veľkolepej nehnuteľnosti za viac ako 1 100 000 eur    Vychutnaj si krásu Štiavnických vrchov z veľkolepej nehnuteľnosti za viac ako 1 100 000 eur
Účasť na castingu im zmenila život. Získali množstvo followerov, vydali albumy a zarobili státisíce eur Účasť na castingu im zmenila život. Získali množstvo followerov, vydali albumy a zarobili státisíce eur
Tipni si, čo počúva Attila Végh, a vyhraj slúchadlá Huawei FreeBuds 4i v hodnote 79 eur Tipni si, čo počúva Attila Végh, a vyhraj slúchadlá Huawei FreeBuds 4i v hodnote 79 eur
Viac článkov
Ďalšie news
včera o 20:05
„Ak by si toto Matovič dovolil v čase poriadne rozbehnutej koaličnej krízy, Sulík by mu do pizza piecky privrel ruku." V Nedeľnom komentári dopĺňamie k udalostiam týždňa dôležitý kontext.
včera o 19:31
viac news
Mohlo by ťa zaujímať
KVÍZ: Vyznáš sa vo svojich očiach a problémoch so zrakom?KVÍZ: Vyznáš sa vo svojich očiach a problémoch so zrakom?
6 spôsobov odstraňovania chĺpkov: Porovnali sme ich účinnosť a cenu6 spôsobov odstraňovania chĺpkov: Porovnali sme ich účinnosť a cenu
Každodenné pozeranie do počítača, mobilu či televízie nášmu zraku veľmi neprospieva. Prinášame ti cviky pre lepší zrakKaždodenné pozeranie do počítača, mobilu či televízie nášmu zraku veľmi neprospieva. Prinášame ti cviky pre lepší zrak
Koronavírus môže spôsobiť aj problémy s očami, tvrdia odborníci. Chrániť sa vraj môžeš slnečnými okuliarmiKoronavírus môže spôsobiť aj problémy s očami, tvrdia odborníci. Chrániť sa vraj môžeš slnečnými okuliarmi
V centre Bratislavy akoby pandémia neexistovala. Ľudia si užívajú teplé počasie na preplnených námestiach, mnohí bez rúšokV centre Bratislavy akoby pandémia neexistovala. Ľudia si užívajú teplé počasie na preplnených námestiach, mnohí bez rúšok
Mladíci zavraždili človeka, lebo si chceli skúsiť, aký je to pocit poslať niekoho na druhý svet. O mesiac nato zmizol ich kamarátMladíci zavraždili človeka, lebo si chceli skúsiť, aký je to pocit poslať niekoho na druhý svet. O mesiac nato zmizol ich kamarát
Treba sa báť očkovania? Boli sme sa pozrieť ako to funguje vo vakcinačnom centreTreba sa báť očkovania? Boli sme sa pozrieť ako to funguje vo vakcinačnom centre
Časť škôl na Slovensku znova otvorila svoje brány. Boli sme sa pozrieť, ako pandémia zmenila vyučovanie a vedomosti žiakovČasť škôl na Slovensku znova otvorila svoje brány. Boli sme sa pozrieť, ako pandémia zmenila vyučovanie a vedomosti žiakov
Prejsť na úvodnú stránku
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.