Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
9. februára 2021, 13:11
Čas čítania 0:54
Adam Novosad

Kaderníčky nechcú strihať u ľudí v domácnostiach. Salóny máme oveľa bezpečnejšie a hygienickejšie, vysvetľujú

NEWS SLOVENSKO
Uložiť Uložené

Kaderníčky môžu s negatívnym testom strihať zákazníkov priamo doma, tento spôsob sa im veľmi nepozdáva.

Do kaderníctva sa nemôžeš prísť ostrihať pre epidemiologické opatrenia, ale kaderníčky si môžeš zavolať k sebe domov. Ako živnostníčkam im na to stačí negatívny test na koronavírus, vďaka ktorému ani cestou ku klientovi neporušia zákaz vychádzania.

Napriek tomu sa kaderníčkam tento nápad nepozdáva, pretože bezpečnosť a hygienu možno v domácnostiach zabezpečiť oveľa zložitejšie ako v salóne, informujú TV Noviny.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí už minulý týždeň nové opatrenia v uznesení vlády interpretoval tak, že za cestu do práce sa považuje aj cestovanie kaderníčky ku klientovi, a tak ministerstvo vyzvalo nespokojných živnostníkov, aby svoje služby poskytovali takýmto spôsobom na individuálnej báze.

Zájsť k niekomu domov so sebou nesie množstvo rizík. Zatiaľ čo v salóne si kaderníčka dokáže vydezinfikovať všetky plochy, s ktorými príde zákazník do kontaktu, a väčšinou ide o otvorený priestor, tak v cudzej domácnosti môže strihať len tam, kde si to zákazník žiada.

Domov
Zdieľať
Diskusia