Daniel Kopejska

Škriniarove Inter Miláno nestačilo na Sevillu. Tá sa stáva víťazom Európskej ligy

ŠPORT

FC Sevilla získala rekordnú šiestu trofej.

Sevillu, kterou v bráně jistí reprezentační gólman Tomáš Vaclík, do finále dovedla dvaceti zápasová neporaženost (11 výher a 9 remíz). Za úspěchem Sevilly stojí nepochybně pevná obrana, která za svá záda nepustila jediný gól v devíti ze třinácti zápasů po restartu ligy. Na druhé straně Inter nezískal trofej již devět sezón. Předešlé vítězství nad ukrajinským Šachtarem jim však fouklo vítr do plachet.

Tomáš Václík jakožto gólman, který chytá primárně domácí soutěž, do zápasu nezasáhl a přihlížel z lavičky. Skóre zápasu bez fanoušků otevřel v páté minutě Romelu Lukaku. Belgický kanonýr se nemýlil a z penaltového puntíku skóroval na 0:1. Luuk de Jong poté vrátil dvěma góly hlavou Sevillu do vedení

Ještě v prvním poločase stihnul vyrovnat ze standardní situace obránce Diego Godín. První poločas tak končí vyrovnaně za stavu 2:2. Zásadní moment zápasu přinesla druhá půle, kdy si Diego Carlos naběhl a předvedl ukázkové nůžky, po kterých si dal Lukaku vlastní gól. Sevillu tak šla do vedení. Skóre je 3:2!

V ten moment začal tlak milánského Interu. Na hřišti přišly čerstvé posily. Sevilla se bránila urputně. I bez své jedničky v bráně v podobě Tomáše Vaclíka zvládla své vedení obhájit. Díky tomu opět zvedl český hráč nad hlavu trofej pro vítěze Evropské ligy.