Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
23. januára 2020, 11:20
Čas čítania 0:54
Vl Mi

Korupcia na Slovensku je obrovský problém, sme na chvoste EÚ

NEWS KORUPCIA SLOVENSKO
Uložiť Uložené

Slovensko dosiahlo len 50 bodov zo 100.

V boji proti korupcii sa Slovensku nedarí. Skončili sme v minulom roku na 59. mieste, čo je  o dve priečky nižšie ako v roku 2018 a až o päť miest horšie ako na začiatku volebného obdobia v roku 2016, informuje tom Transparency International Slovensko na svojom webe.

Slovensko dosiahlo len 50 bodov zo 100. Z EÚ je za nami len päť krajín – Maďarsko, Grécko, Chorvátsko, Rumunsko a Bulharsko.

Odporúčané
Úplatky v podobe zmrzliny a špagiet? V Taliansku sa tak podniky chceli vyhnúť hygienickej kontrole Úplatky v podobe zmrzliny a špagiet? V Taliansku sa tak podniky chceli vyhnúť hygienickej kontrole 20. novembra 2019, 9:34


Najlepšie skončilo v rebríčku  Estónsko, celkovo na 18. mieste. „Väčšina krajín východnej Európy si postavenie medziročne pohoršila. Najviac klesli Rumunsko a Česká republika. Pozície si zhoršili všetci postkomunistickí susedia Slovenska,“ informuje neziskovka.

Domov
Zdieľať
Diskusia