Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
23. mája 2019, 16:20
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

8 zaujímavostí, ktoré si o Zuzane Čaputovej (možno) nevedel

ZAUJÍMAVOSTI ZUZANA ČAPUTOVÁ
Uložiť Uložené

Novozvolená hlava štátu nastúpi do funkcie už o pár dní a my ti prinášame zopár zaujímavostí, o ktorých do teraz veľmi nehovorila.

K modernej generácii má blízko vďaka dvom dcéram, orientuje sa v súčasnej hudbe aj móde, rada nosí tenisky a preferuje Netflix pred televíziou. Zuzana Čaputová už o necelý mesiac nastúpi oficiálne do funkcie prezidentky ako najmladšia hlava štátu v histórii Slovenska a počas najbližších 5 rokov bude hájiť záujmy obyvateľov krajiny doma aj v zahraničí. 

Aj preto považujeme za dôležité dozvedieť sa o nej čo najviac. V predvolebných diskusiách sa vždy prezentovala ako veľmi kultivovaná dáma s jasným názorom, moderátori ju však konfrontovali hlavne s hodnotovými otázkami, spoločenskými problémami a osobným životom.

V nasledujúcich riadkoch zistíš, že sa novozvolená prezidentka Zuzana Čaputová v tom „našom“ svete orientuje bez problémov a aj keď môže ísť na prvý pohľad o maličkosti, práve funkcia hlavy štátu je predsa len v prvom rade o porozumení a schopnosti prihovoriť sa. 

Odporúčané
Zuzana Čaputová: Chcem byť prezidentkou pre všetkých – ženy, mužov, Slovákov, ale i národnostné menšiny (Rozhovor) Zuzana Čaputová: Chcem byť prezidentkou pre všetkých – ženy, mužov, Slovákov, ale i národnostné menšiny (Rozhovor) 13. marca 2019, 18:28

Počúva klasiku a jazz, pozná Solange aj Modré Hory 

Zuzana Čaputová vo viacerých rozhovoroch prezradila, že má so svojimi dvoma dcérami nadštandardný, resp. skôr kamarátsky vzťah. Aj vďaka tomu má možnosť sledovať, čo aktuálne mladých ľudí zaujíma, keďže jedna sa narodila v roku 2001 a druhá v roku 2004. Nám povedala, že obe dievčatá počúvajú modernú rapovú hudbu, prevažne zo zahraničia, väčšinu mien si však nepamätá. 

Registruje napríklad Solange, mladšiu sestru Beyoncé. Z domácich raperov vníma Lyrika, resp. skupinu Modré Hory, na ktoré sa bola pozrieť na festivale Pohoda. Osobne najviac preferuje žánre klasiku a jazz.

Má módnu poradkyňu, podporuje domácich dizajnérov

Už počas kampane mala vo svojom tíme aj stylistku, resp. módnu poradkyňu, ktorá ovláda aj protokol. Dbá na to, čo si oblečie, ale len do takej miery, aby to reflektovalo jej pozíciu. V minulosti navštevovala aj secondhandy a keďže sa chce zameriavať aj na šetrenie životného prostredia, pozornosť venuje taktiež udržateľnej móde. 

V našom rozhovore prezradila, že spoločne s poradkyňou budú postupne predstavovať kúsky od slovenských dizajnérov a keďže Zuzanu Čaputovú čakajú početné cesty do zahraničia, bude mať možnosť odprezentovať ich pred celým svetom. Zároveň platí, že má v móde aj vlastné cítenie a nikdy by nechcela poprieť samu seba. 

Odporúčané
Bude Zuzana Čaputová okrem prezidentky aj plnohodnotnou módnou ikonou? Bude Zuzana Čaputová okrem prezidentky aj plnohodnotnou módnou ikonou? 2. apríla 2019, 14:42

Na Instagrame má posledné slovo

Zuzana Čaputová má na svojom oficiálnom instagramovom účte už 83-tisíc sledovateľov. Za novodobú influencerku sa síce nepovažuje, svoj vplyv a možnosť formovať verejnú mienku cez sociálne siete si však plne uvedomuje.

Nie je tajomstvom, že jej účet spravujú členovia tímu, doteraz si pravdepodobne nevedel, že naša prezidentka má finálne slovo v rámci obsahu samotných príspevkov. Predsa len, veľmi často ide o jej vyjadrenia, resp. ich časti, a tak je dôležité, aby ich aj správca profilu interpretoval tak, ako boli pôvodne myslené. 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 

Na vychýlenie Slovenska z európskej osi stačí málo - aby sme v sobotu ostali doma. Preto poďte voliť Európu. Ja pôjdem! bit.ly/nedrzHubu @europa.sk #tentorazidemvolit

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova),

Hejterov ľutuje a ignoruje

Hejterov na internete registruje, dokáže sa však na túto problematiku pozrieť zo všeobecného hľadiska a považuje za výzvu vyrovnávať sa s nenávisťou od ľudí, ktorí ju vôbec nepoznajú. Je si vedomá toho, že každý, kto istým spôsobom vytŕča, je predmetom záujmu nenávistných diskutérov.

Odporúčané
Prezidentka Čaputová: Bezpečnosť vrcholových politikov sa zhoršila, ale nemôžeme preto zdupkať Prezidentka Čaputová: Bezpečnosť vrcholových politikov sa zhoršila, ale nemôžeme preto zdupkať 22. apríla 2023, 9:00

Konštatuje, že väčšina negatívnych komentárov aj tak nie je založená na pravde, vysvetľovanie je teda najčastejšie zbytočné. Svoju odpoveď k tejto téme uzatvára myšlienkou: „Keď je človek šťastný, milovaný a vyrovnaný sám so sebou, nemá dôvod ubližovať iným ľuďom.“

Má rada lyžovanie, turistiku a Tatry

Zuzana Čaputová sa vo voľnom čase rada venuje turistike, má radšej lyže ako snowboard a obzvlášť prebádané má Nízke Tatry, aj tie západné. Keď sme sa jej pýtali na najobľúbenejšie miesta na Slovensku, síce odpovedala diplomaticky, medzi prvými však padli konkrétne Orava a Kysuce. 

Veľmi pozitívny vzťah k domovine sa u našej prezidentky prejavil aj tým, že síce precestovala celý svet a mala možnosť uplatniť sa aj inde, vrátila sa domov. V súvislosti s touto témou ešte vyslovila aj dôležitú myšlienku, týkajúcu sa toho, že Slovensko potrebuje, aby sa zo zahraničia vrátilo čo najviac šikovných ľudí, aby sme mohli budovať ešte silnejšiu krajinu. Či už politicky, ale aj odborne. 

Odporúčané
Zuzana Čaputová, Sajfa ani Zomri nebudú držať hubu. Čo sa skrýva za fotkami influencerov, ktoré pribúdajú na sociálnych sieťach? Zuzana Čaputová, Sajfa ani Zomri nebudú držať hubu. Čo sa skrýva za fotkami influencerov, ktoré pribúdajú na sociálnych sieťach? 20. mája 2019, 12:47

Motivuje mladých ľudí

Aby išli k voľbám. Aj to Európskeho parlamentu. Slovensko malo v tých predošlých veľmi chabú účasť, keďže obyvatelia našej krajiny si pravdepodobne neuvedomujú, že aj týmto spôsobom sa môžu pričiniť o spoločnú budúcnosť. Či už sú to témy ako migrácia a klimatické zmeny alebo celková budúcnosť Únie, inak ako pri urnách o nich rozhodovať nevieme a sťažovať sa následne, že niečo nie je podľa tvojich predstáv už potom nebude na mieste. 

Záleží na každom jednom hlase a ak chceš niečo zmeniť, už túto sobotu 25. mája máš jedinečnú príležitosť. Viac o voľbách do Európskeho parlamentu sa dozvieš aj v našom rozsiahlejšom článku:

Odporúčané
V sobotu choď voliť poslancov do Európskeho parlamentu. Nedovoľ, aby sme mali opäť najnižšiu účasť v EÚ V sobotu choď voliť poslancov do Európskeho parlamentu. Nedovoľ, aby sme mali opäť najnižšiu účasť v EÚ 22. mája 2019, 16:00

Radšej ako televíziu a Oteckov má Netflix a Game of Thrones

Bežný mladý Slovák už v súčasnosti do veľkej miery aj právom považuje sledovanie televízie za stratu času. Dôvodom sú hlavne programy cielené na jednoduchšiu cieľovku a všetko nasvedčuje tomu, že ponuka domácich televízií neoslovuje ani našu pani prezidentku.

Keď sme jej dali na výber medzi televíziou a Netflixom, vybrala si obľúbenú internetovú platformu a zo seriálov Oteckovia a Game of Thrones si zvolila radšej ten z produkcie HBO. 

Používa iPhone a v lietadle preferuje sedenie v uličke

Každý máme iné preferencie pri výbere sedadiel v dopravných prostriedkoch, Zuzana Čaputová sedí v lietadle najradšej v uličke a vo vlaku pri okne. Aj keď pravdepodobne nie je pre novozvolenú hlavu štátu smartfón prioritou, pre zaujímavosť sme sa ešte opýtali, či preferuje Android alebo iPhone. Predsa len, aj ovládanie technológií v dnešnej dobe patrí medzi elementárnejšie znalosti a dnes už vieme, že hlava štátu používa práve iPhone. 

Viac sa dozvieš v aktuálnom rozhovore 

Domov
Zdieľať
Diskusia