Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
5. februára 2019, 14:49
Čas čítania 0:00
Adam Novosad

So psom budeš mať do reštaurácií aj naďalej vstup zakázaný. Novela zákona v parlamente neprešla

ZAUJÍMAVOSTI PES SLOVENSKO
Uložiť Uložené

Novela zákona chcela vyjsť v ústrety psíčkarom.

Možno sa ti už niekedy stalo, že si chcel zájsť na raňajky či obed do reštaurácie so svojím chlpatým priateľom, ale jednoducho si nemohol.

Súčasný zákon zakazuje vstup psom do reštaurácií aj všetkých ostatných zariadení spoločného stravovania, pričom majiteľom prevádzok hrozí v prípade porušenia vysoká pokuta do výšky 20 000 €. Radšej si preto dávajú pozor na to, aby zákazníci so psami podniky obchádzali, ako keby mali riskovať pokutu.

So psom budeš mať do reštaurácií aj naďalej vstup zakázaný. Novela zákona v parlamente neprešla
Zdroj: tumblr
 

V médiách preto nedávno rezonovala novela zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia. Strana Sloboda a Solidarita sa pomocou novely snažila docieliť to, že o vstupe či zákaze vstupu psov do reštaurácií budú môcť rozhodovať samotní majitelia. Na upozornenie zákazníkov, že reštaurácia je otvorená aj pre psy, malo slúžiť označenie pri vstupe.

Momentálne zákon neumožňuje majiteľom vytvárať si vlastné podmienky pre vstup spoločenských zvierat a výnimka platí len v prípade psov pomáhajúcich ľuďom so zdravotným znevýhodnením.

Novela zožala medzi Slovákmi úspech, pretože veľká časť ľudí by zrejme privítala, keby si mohli vyjsť na obed aj so štvornohým chlpáčom, lenže tak skoro sa táto predstava nestane realitou. Parlament novelu zákona neschválil, čo znamená, že aj naďalej zostáva v platnosti súčasná právna úprava a psy nebudú mať do reštaurácií vstup povolený.

Domov
Zdieľať
Diskusia