Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
8. januára 2019, 10:52
Čas čítania 0:00
Oskar Almássy

Jim Carrey zabával kolegov na Zlatých glóbusoch a Christian Bale poďakoval za inšpiráciu Satanovi

Jim Carrey zabával kolegov na Zlatých glóbusoch a Christian Bale poďakoval za inšpiráciu Satanovi
Zdroj: Fox Searchlight Pictures
FILMY A SERIÁLY
Uložiť Uložené

Aj počas tohtoročných odovzdávaniach prestížnych filmových a televíznych ocenení sme boli svedkami viacerých zábavných momentov.

V noci z nedele na pondelok nášho času sa v americkom Los Angeles konal už 76. ročník udeľovania Zlatých glóbusov. Nešlo síce o prestížne Oscary, no aj napriek tomu veríme, že sme neboli sami a našlo sa medzi vami mnoho fanúšikov, ktorí túto udalosť sledovali v priamom prenose.

Ak si ale predsa len dal prednosť spánku a teraz ťa zaujímajú výsledky, klikni na tento odkaz, kde sme pre teba víťazov všetkých kategórií pekne zhrnuli. V tomto článku sa teda ocenenými jednotlivcami či skupinami zaoberať nebudeme a pripomenieme si tie najzaujímavejšie a zároveň najúsmevnejšie momenty tohtoročného ceremoniálu.

A keďže kolega Jakub ti už menší žartík na adresu speváčky Lady Gaga zhrnul tu, môžeme sa bez ďalších zbytočností posunúť ďalej. Ako už možno vieš, slávnostný večer moderovala dvojica v zložení Andy Samberg a Sandra Oh, ktorí sa počas svojej úvodnej reči, ako to už pri podobných príležitostiach často býva, venovali hneď viacerým témam, pričom ich hlavným cieľom bolo publikum pobaviť. No nezostávali ani samotní herci. Čo všetko nás teda pobavilo?

Whitewashing, Aloha a Emma Stone

Moderátorka Sandra Oh, ktorá bola v noci mimochodom ocenená Zlatým glóbusom v kategórii Najlepší ženský herecký výkon v dramatickom seriáli (Killing Eve), si na úvod okrem iného trochu zažartovala aj na tému whitewashingu v Hollywoode. Počas slov chvály na úspešnú romantickú komédiu Crazy Rich Asians vtipne dodala, že ide o prvý štúdiový film s ázijsko-americkým obsadením, a to hneď po snímkach Ghost in the Shell a Aloha, na čo herečka Emma Stone vykríkla: „Je mi to ľúto!“.

Tento moment odkazoval práve na film Aloha z roku 2015, v ktorom si Emma zahrala. Jej postava mala byť z jednej štvrtiny Číňanka, z ďalšej Havajčanka a zo zvyšnej polovice Švédka, pričom režisér Cameron Crowe sa po vtedajšej masívnej vlne negatívnych reakcií za obsadenie herečky verejne ospravedlnil.

Presadenie Jima Carreyho

Úsmevným bol aj moment, keď moderátorská dvojica oznámila Jimovi Carreymu, že si musí z filmovej časti publika presadnúť do tej seriálovej, keďže na udeľovaní Zlatých glóbusov reprezentoval televízny projekt s názvom Kidding. 56-ročný herec si najprv neodpustil trefnú poznámku „You're kidding right? (Žartuješ, však?)“, no po upozornení ochrankou si poslušne vzal svoju večeru a presunul sa do vedľajšej sekcie.

Ako sám poznamenal, jedlo si vzal najmä kvôli tomu, že vo filmovej sekcii nechcel nechať ani kúsok svojej DNA. Pred odchodom od stola ešte stihol dodať, že práve dokončil film Sonic the Hedgehog, ktorý bude premiérovať v novembri, na čo mu Andy Samberg odvetil, aby sa teda vrátil budúci rok.

Carrey sa ale po usadení v seriálovej sekcii rozhodol, že moderátorom úder vráti, a tak si z nich začal robiť srandu a predstieral, že ich z tej diaľky nepočuje. Vraj iba vidí, ako sa im pohybujú pery a samotnému zvuku chvíľu trvá, kým k nemu dorazí. Nakoniec si z pohárov vyrobil ďalekohľad. Práve tento hercov výstup mnohí považujú za najlepší moment večera.

Olivia Colman a jej „bitches“

O široký úsmev na našich tvárach sa postarala aj šarmantná herečka Olivia Colman, ktorá si odniesla Zlatý glóbus za svoj výkon v historickej snímke The Favourite. Tá počas svojej ďakovnej reči pôsobila veľmi uvoľneným a príjemným dojmom, čo ku koncu ešte okorenila výrazom my bitches". Ten bol samozrejme mierený na jej kolegyne Emmu Stone a Rachel Weisz, s ktorými si zahrala vo vyššie spomínanom filme.

Olivia s nadšením dodala, že si spoluprácu s Emmou a Rachel neustále užívala a bola nesmierne smutná, keď natáčanie skončilo. Je teda skvelé vedieť aj vidieť, že chémia medzi herečkami funguje nielen na plátne, ale aj mimo neho. Čerstvá víťazka taktiež niekomu poďakovala za sendviče, hoci nebolo ukázané, kto bol tou osobu. Povráva sa však, že Melissa McCarthy celý večer potajomky rozdávala šunkové sendviče.

Christian Bale poďakoval za inšpiráciu Satanovi

A na záver ešte jedna netradičná ďakovná reč. Christian Bale, ktorý si vďaka úlohe Bushovho viceprezidenta Dicka Cheneyho v snímke Vice odniesol Zlatý glóbus v kategórii Najlepší mužský herecký výkon v muzikáli alebo komédii, všetkých prekvapil, keď pri ďakovačke spomenul aj samotného Satana: „Ďakujem Satanovi za to, že ma inšpiroval pri hraní tejto úlohy.

Taktiež gratulujeme snímke Spider-Man: Into the Spider-Verse, ktorá vyhrala Zlatý glóbus v kategórii Najlepší animovaný film. Spidey porazil Incredibles 2, Isle of Dogs, Ralph Breaks the Internet a Mirai. Mimochodom, bolo to iba tretíkrát v histórii odovzdávania tejto ceny (od roku 2006), čo nevyhral počin štúdia Disney. Podarilo sa to ešte animákom The Adventures of Tintin a How to Train Your Dragon 2.

Anketa:
Ktorý z týchto momentov ťa pobavil najviac?
Whitewashing, Aloha a Emma Stone
Presadenie Jima Carreyho
Olivia Colman a jej „bitches“
Christian Bale poďakoval za inšpiráciu Satanovi
Whitewashing, Aloha a Emma Stone
1 %
4 Hlasy
Presadenie Jima Carreyho
80 %
250 Hlasov
Olivia Colman a jej „bitches“
4 %
14 Hlasov
Christian Bale poďakoval za inšpiráciu Satanovi
14 %
45 Hlasov
Domov
Zdieľať
Diskusia