Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 26. 10. 2020 meniny má Demeter

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Vybrali sme
0
Jakub Paulík
16. august 2018, 14:43
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

10 najvýraznejších komiksových párov, ktoré ukázali, že aj superhrdinovia potrebujú lásku

Ako je to so superhrdinami a ich vzťahmi? Občas sa zamilujú do seberovného jedinca, no inokedy do obyčajného smrteľníka.

Jakub Paulík
16. august 2018, 14:43
10 najvýraznejších komiksových párov, ktoré ukázali, že aj superhrdinovia potrebujú lásku
Zdroj: Columbia Pictures
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Milovníci komiksov by dozaista bez akýchkoľvek problémov dokázali vymenovať svoje obľúbené filmové páry. Názory na danú tému bývajú diametrálne odlišné, pretože sympatie k jednotlivým dvojiciam sú samozrejme iba otázkou osobného vkusu.

V nasledujúcom článku sme sa pre vás rozhodli vytvoriť zoznam, ktorý je kombináciou našich redakčných preferencií. Na prepracovanie sa do zoznamu stačilo, aby bol aspoň jeden z partnerov superhrdinom (druhý môže byť pokojne obyčajným smrteľníkom).

 

Pri výbere sme prizerali mimo iného aj na to, či daná dvojica snímku svojou chémiou výrazne posilnila, alebo bol ich vzťah len akýmsi pozadím celého príbehu, prípadne úplne nadbytočnou zložkou.

10 najvýraznejších komiksových párov, ktoré ukázali, že aj superhrdinovia potrebujú lásku

 

Mr. Incredible a Elastigirl (The Incredibles)

 

V komiksových filmoch zväčša nebýva láska medzi superhrdinami prioritnou zložkou. O to viac však dokáže potešiť, pokiaľ tvorcovia zo vzťahu medzi kľúčovými postavami vyšťavia maximum.

Mr. Incredible so svojou manželkou Elastigirl tvoria už od prvej časti nerozlučné duo. Tak ako každý pár si samozrejme prechádzajú svojimi problémami, ale na konci dňa vždy stoja bok po boku.

I keď v tomto prípade vravíme len o animovaných postavičkách, treba povedať, že puto medzi menovanou dvojicou je naozaj výnimočné a v mnohom aj inšpiratívne.

10 najvýraznejších komiksových párov, ktoré ukázali, že aj superhrdinovia potrebujú lásku

 

Peter Parker a Mary Jane Watson (Spider-Man)

 

Nemusíte byť žiadnym veľkým nadšencom komiksoviek na to, aby ste poznali mimoriadne známu scénu bozku medzi Mary Jane a Peterom Parkerom alias Spider-Manom.

 

Vzťah medzi Peterom a Mary Jane zažíval prostredníctvom filmov Sama Raimho svoje výšky, ale aj pády. Do dnešného dňa sme mali možnosť vidieť v role Spider-Mana a jeho milovanej ďalšie dve filmové dvojice, no ani jedna sa svojou chémiou nevyrovnala Tobeymu Maguirovi a Kristen Dunst.

Nižšie priložená fotografia o tejto skutočnosti podáva jasný dôkaz, nemyslíte?

 

10 najvýraznejších komiksových párov, ktoré ukázali, že aj superhrdinovia potrebujú lásku
Superman a Lois Lane (Superman)


Ani Muž z ocele sa nezaobíde bez lásky. Čo by nemal byť zas taký problém, pretože Supermana milujú všetci. On má však oči iba pre Lois, kolegyňu svojho novinárskeho alter-ega Clarka Kenta. Superman a Lois boli v rámci kinematografie stvárnení veľkým množstvom hercov a herečiek.

 

Poslednou dvojicou, ktorá sa o ich filmové zobrazenie postarala je Henry Cavill a Amy Adams. Tí sa ale do nášho zoznamu nedopracovali. Jednoznačných víťazov sme totiž našli v podobe Christophera Reeva a Margot Kidder z pôvodných filmov o Supermanovi.

 

Chémia medzi touto dvojkou bola jednoducho na nezaplatenie. Milo vymyslená zápletka ponúka množstvo romantických scén, ktorých vrcholom je spoločný let za sprievodu nádhernej hudby Johna Williamsa.

 

Tony Stark a Pepper Potts (Iron Man)

 

Tony Stark môže byť pre ľudí hrdinom, zbohatlíkom, namysleným sviniarom a mnohým iným. Pri Pepper sa však mení na úplne odlišnú osobu, alebo lepšie povedané – prejavuje sa u neho tá lepšia stránka osobnosti.

Keď si to porovnáme s predošlým párom, a teda Supermanom a Lois, hrdina z Kryptonu by bol dobrákom a záchrancom sveta so svojou milovanou, no i bez nej.

Stark len málokomu ukazuje svoje zraniteľné stránky, len málokomu otvorí svoje srdce. Pred ľudmi to hrá tvrdého cynika, no pod povrchom sa skrýva dobrá duša. Bez Pepper by ale zrejme zostala schovaná hlboko pod povrchom.

 

Diana a Steve Trevor (Wonder Woman)

 

Wonder Woman získala viacero negatívnych ohlasov, no ešte viac tých kladných. Snímke diváci mohli vyčítať rôzne aspekty, ako prepálenú stopáž, chabého záporáka, niektoré menej výrazné akčné scény a podobne.

Málokto ale dokázal kritizovať vzťah ústrednej dvojice – princeznej Diany a Steva Trevora. Od úvodného zoznamovania na ostrove Amazoniek, cez rozhovory o sexualite mužov a žien, až po záverečnú dojímavú scénu sa nedalo inak, než tejto dvojici fandiť.

 

Ich jednoduchý a prirodzený vývoj vzťahu je miestami natoľko uveriteľný, že by ste hercov mohli podozrievať zo zákulisnej tajnej lásky.

 

Wade Wilson a Vanessa Carlysle (Deadpool)

 

Vanessa je bláznivá a Wade je skrátka čistý šialenec. Že sa títo dvaja k sebe hodia? O tom nepochybuje hádam nikto. Druhá časť Deadpoola sa na ich spoločné a mimoriadne zábavné scény bohužiaľ už príliš nesústredila, ale to je vzhľadom na vývoj deja pochopiteľné.

Jednotka nám ale oproti tomu priniesla hneď niekoľko skutočne vtipných momentov, počínajúc ich prvotným zoznámením. Láska medzi žoldnierom a prostitútkou síce nie je bežná, ale za to mimoriadne pôvabná. Pomalý rozbeh by jej nesvedčal, a preto do vzťahu skočili obaja po hlave. Presne tak, ako im to sedí.

 

Logan a Jean Grey (X-Men)

 

Wolverine a Jean síce vo filmovej sérii nikdy netvorili bežný pár, no bolo by hriechom opomenúť ich. Iskrenie medzi týmito postavami možno označiť za značné a nebyť Jeaninho partnera Scotta Summersa, prezývaného Cyclops, je viac než možné, že by sa Logan a Jean dopracovali aj k čomusi serióznemu.

Náklonnosť zo strany Jean je viac-menej jasná a láska Logana k Jean nespochybniteľná. Vyjadrenie citov sme u Wolverina mohli vidieť vo filme X-Men: The Last Stand. Snímka sama o sebe síce zožala vlnu kritiky, ale aj jej odporcovia by v nej našli viacero výnimočných scén.

Žiarivým príkladom môže byť Loganova snaha o záchranu jeho milovanej, ktorá v konečnom dôsledku končí jej smrťou. Spoločne s emóciami nabitou skladbou od Johna Powella ide o naozaj pôsobivé vyvrcholenie.

 

Dr. Manhattan a Silk Spectre II (Watchmen)

 

Po nehode v laboratóriu sa z Jona Ostermana stáva Dr. Manhattan, jediná postava zo snímky Watchmen, ktorá oplýva nadprirodzenými schopnosťami. Vďaka ním sa začal na záležitosti ľudí pozerať úplne iným merítkom.

Silk Spectre II alias Laurie Jupiter bola v mladosti do Manhattana zamilovaná, no ich vzťah vzhľadom na jeho odlišné zmýšľanie skončil neúspešne.

 

Napriek tomu, že sa vzájomne odcudzili a Silk Spectre II si našla nového partnera v podobe Nite Owla II, je Laurie jediná, pri ktorej Manhattan prejavuje svoje ľudské ja.

 

Batman a Catwoman (Batman Returns)

 

Christopher Nolan dokázal na plátnach kín navrátiť Batmanovi slávu skutočne prvotriednou formou. Trilógia Temného rytiera zožala medzi divákmi aj kritikmi pozitívne ohlasy a bezpečne sa zaradila do kinematografickej siene slávy.

Séria s gothamským hrdinom už ale nezažila podobne vášnivý pár, akými sa v roku 1992 v Burtonovej verzii stali Batman a Catwoman. Michaelovi Keatonovi a Michelle Pfeiffer to jednoducho a skrátka seklo.

Vzťah medzi týmito postavami bol iskrivý, vášnivý a dodával filmu to správne korenie. Treba ale povedať, že pokiaľ mal z tohto dua niekto navrch, bola to práve zvodná Pfeiffer. Priložené video hovorí samo za seba. Vyšinutá a krásna Catwoman.

 

Bruce Banner a Betty Ross (Hulk)

 

Komiksový Hulk z roku 2003 určite nie je najlepším filmom tohto zeleného svalovca. V snímke si ale "zúrivé ja" vedca Brucea Bannera zažilo svoj najromantickejšie zobrazený vzťah. A taký v Avengers veru nenájdete.

Betty Ross, ktorú vo filme stvárnila krásna Jennifer Connelly, celý čas stojí na Bannerovej strane. Ako jedna z mála v zelenom monštre stále vidí mierumilovného Brucea.

Ich vzájomné city sú natoľko intenzívne, že práve vďaka Betty sa dokáže Hulk aj v tej najväčšej zúrivosti vrátiť opäť do svojej ľudskej podoby. Keď si to ale situácia vyžaduje, nebojácny Hulk neváha a svoju milovanú ochráni za každú cenu.

 

 

Vybrať zoznam desiatich najvýraznejších párov nebolo vôbec ľahké a viacero slávnych a populárnych dvojíc sa bohužiaľ do článku už nevošlo.

 

Našli ste medzi naším redakčným výberom svojich favoritov, alebo vám tu niektorá dvojica chýbala? Určite nám dajte vedieť!

Dokážete si vybrať jednu jedinú najobľúbenejšiu dvojku?
Mr. Incredible a Elastigirl (The Incredibles)
44 hlasov
Peter Parker a Mary Jane Watson (Spider-Man)
108 hlasov
Superman a Lois Lane (Superman)
22 hlasov
Tony Stark a Pepper Potts (Iron Man)
280 hlasov
Diana a Steve Trevor (Wonder Woman)
123 hlasov
Wade Wilson a Vanessa Carlysle (Deadpool)
389 hlasov
Logan a Jean Grey (X-Men)
56 hlasov
Dr. Manhattan a Silk Spectre II (Watchmen)
14 hlasov
Batman a Catwoman (Batman Returns)
41 hlasov
Bruce Banner a Betty Ross (Hulk)
22 hlasov
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Zdroj: imdb.com, wegotthiscovered.comFoto: Walt Disney Studios Motion Pictures, Columbia Pictures, Warner Bros. Pictures, 20th Century Fox / DC, 20th Century Fox Tagy: superhrdinovia, komiksy
Ohodnoť článok
28
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.