Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 26. 8. 2019 meniny má Samuel

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Zaujímavosti
10
Adam Novosad
26. máj 2018, 19:38

Neprávom sedel 17 rokov za mrežami. Sudkyňu držal po oslobodení za ruku so slzami v očiach a oslavoval zbavenie trestu za vraždu

Príbeh Johna Bunna je najlepším dôkazom toho, ako rýchlo vie zlyhať spravodlivosť.

Adam Novosad
26. máj 2018, 19:38
Neprávom sedel 17 rokov za mrežami. Sudkyňu držal po oslobodení za ruku so slzami v očiach a oslavoval zbavenie trestu za vraždu
Zdroj: Pixabay
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
10
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Obyčajný deň v polovici augusta 1991 zmenil dvom americkým chlapcom život. John Bunn mal vtedy iba 14 rokov a Rosean Hargrove zase 17 rokov, pričom po anonymnom tipe ich nadránom prišla zadržať polícia. V Brooklyne sa stala vražda, pri ktorej zomrel Rolando Neischer a zranený bol aj Robert Crosson.

 

Obaja pracovali ako strážnici vo väznici, ale v tej chvíli sedeli o štvrtej ráno vo svojom aute a Neischera mali zavraždiť dvaja mladíci, ktorí chceli auto ukradnúť. Ani nevedno ako, policajti našli práve Bunna a Hargrovea, postavili ich pred Crossona a on ich okamžite identifikoval ako vrahov.

 


 

Nezáležalo na tom, že odtlačky prstov na bicykloch zanechaných na mieste činu nepasovali a neexistovali žiadne dôkazy, ktoré by mladíkov umiestnili na miesto činu, pretože po čase nasledoval súdny proces trvajúci iba jediný deň. Za jeden deň zhromaždili porotu, prokurátora aj svedkov a na konci dňa prišiel zdrvujúci verdikt. Obaja chlapci boli veľmi rýchlo usvedčení z vraždy a skončili za mrežami. John Bunn strávil vo väzení ako nevinný človek dlhých 17 rokov.

 

Pri nástupe do výkonu trestu bol stále iba mladý chlapec v puberte, a tak sa formoval za múrmi väznice. Sám sa v nej naučil čítať a za dlhé roky prečítal stovky či tisícky kníh. Šťastie sa naňho usmialo až v roku 2009, keď ho sudca prepustil na slobodu na podmienku, ale John sa nevzdával. Získal novú životnú šancu, pretože o dva roky získal právo na nový súdny proces. Práve v ňom dosiahol zbavenie usvedčenia a plné oslobodenie spod všetkých obvinení, čo sa nieslo vo veľmi emotívnej atmosfére.

 

Sudkyňa Shawndya Simpson kritizovala spôsob, ako celý prípad pred rokmi vyzeral a napokon Johna oslobodila v plnom rozsahu. Slobodný muž v tej chvíli podišiel priamo pred sudkyňu, chytil ju za ruky a so slzami v očiach si položil hlavu. Po 17 rokoch dokázal očistiť svoje meno a začať odznova, aj keď už nie je najmladší.

 

Zdroj: cnn.com Tagy: sud, vrazda, vazenie
Ohodnoť článok
726
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov tento mesiac. Prihlás sa pre neobmedzený prístup. Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov za mesiac. PRIHLÁSIŤ / REGISTROVAŤ PRIHLÁSIŤ
Najčítanejšie