Štvrtok 24. 5. 2018 meniny má Ela

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
zdroj: Pixabay

Desaťročia nerozlúštené tajné zápisky z denníka Anny Frankovej obsahujú vtipy o sexe. Vyjadruje sa aj o prostitúcii či sexuálnej výchove

Židovské dievčatko svoje zápisky prekrylo lepiacou páskou.

17. máj 2018, 1:15

Židovské dievčatko svoje zápisky prekrylo lepiacou páskou.

Príbeh Anny Frankovej sa neodmysliteľne zapísal do sŕdc miliónov ľudí. Mladé židovské dievča sa viac ako dva roky so svojou rodinou ukrývalo v dome priamo v Amsterdame. Úspešne sa jej to darilo až do konca leta v roku 1944, kedy ju nacisti našli a aj s rodinou poslali do koncentračného tábora.

 

Našťastie, celý príbeh mladej dievčiny ukrytej v Amsterdame sa zachoval vďaka denníku. Anna si ho písala viacero rokov a ľudstvo vďaka jej zápiskom objavilo, aký bol život v Holandsku za čias nacistického Nemecka. Odborníci však pri skúmaní obsahu denníka narazili na závažný problém.

 

Zopár strán v denníku si Anna polepila lepiacou páskou, aby si ich nikto nemohol prečítať tak ľahko a krehkosť zachovaného predmetu výskumníkom dlho zabraňovala, aby len tak pásku odlepili a objavili, čo sa pod ňou skrýva. Až vďaka modernejším technológiám rozlúštili tajné odkazy a svoje poznatky zverejnili. Očakávali, že pod lepiacou páskou sa budú ukrývať citlivé informácie, ktoré nemali uzrieť svetlo sveta, ale nepredpokladali, že pod ňou objavia zápisky o sexe.

 


 

Ako uvádzajú výskumníci, aj Anna bola v prvom rade iba obyčajné 13-ročné dievča, ktoré začínalo objavovať svoju sexualitu. Do denníčka si potom zapísala štyri vtipy o sexe a tridsaťtri riadkov o sexuálnej výchove či prostitúcii. V jednom zo zápiskov zdôrazňovala dôležitosť sexuálnej výchovy a nevedela pochopiť, prečo o nej dospeláci tak často nehovoria.

 

O sexe sa najviac dozvedala od svojich rodičov, najmä otca, kníh aj od kamarátky Jacqueline. Podľa Anny je prvá menštruácia znakom, že je dievčina pripravená na kontakt s mužmi, ktorý však musí prísť až po svadbe. Na margo prostitúcie napísala, že je úplne normálna a všetci normálni muži navštevujú ľahké ženy, keďže v Paríži na to majú veľké domy, kde bol aj jej otec.

 


Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia2 komentáre
Diskusia je len pre prihlásených
2 komentáre
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Ten Juro17. máj 2018, 13:18

Čo je najlepšie na sexe s 28ročnými?
Že ich je 20.

-1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
jazdimnaferrari17. máj 2018, 9:22

Posledna veta uplny strop :D

-1 Odpovedať · Nahlásiť
Najčítanejšie