Piatok 23. 2. 2018 meniny má Roman, Romana

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
zdroj: unsplash.com

Mladí ľudia majú divokejší sex než v minulosti. Podľa vedcov sa snažia experimentovať aj napriek tomu, že to jeden z partnerov nechce

Sex mladých ľudí je dnes omnoho experimentálnejší než v minulosti.

30. november 2017, 20:46
30. november 2017, 20:46

Sex mladých ľudí je dnes omnoho experimentálnejší než v minulosti.

Čím sa doba posúva ďalej, tým pikantnejší sexuálny život majú mladí ľudia, tvrdí štúdia publikovaná v Journal of Adolescent Health. Tá už od roku 1990 študovala všetky možné aspekty sexu mladých ľudí a celkovo sa zatiaľ zapojilo až 45 000 subjektov vo veku šestnásť až dvadsaťštyri rokov. Možno by si z pozorovania voľným okom usúdil, že prvý sex sa dnes deje omnoho skôr, než tomu bolo v minulosti a často sa popúšťa uzda i fantázii.

 

Samotné čísla z výskumu však podobné myšlienky vyvracajú; priemerný rok života, kedy sa udeje prvý sex, aj naďalej ostáva šestnásť a je tomu už od roku 1990. Bozkávanie a menej intímne záležitosti sa však zo šestnásteho posunuli už na štrnásty rok života. Páry však dnes i viac experimentujú, v roku 1991 zažil len jeden muž  z desiatich, zo vzorky 16 až 24 rokov, orálny, análny i vaginálny sex, no dnes už ide o jedného zo štyroch mužov, pričom najväčšie veci sa dejú práve vo veku šestnásť až osemnásť rokov.

 

Mladí ľudia majú divokejší sex než v minulosti. Podľa vedcov sa snažia experimentovať aj napriek tomu, že to jeden z partnerov nechce

 

Podľa autorov štúdie je však dnes mnoho sexu mladých ľudí len o samotnom sexe a nič viac - nie o vzájomných emóciách a pocitoch. Navyše, ľudia dnes vraj menej dokážu vyjadriť svoje potreby, pocity a to, čo vlastne v spálni preferujú a miesto toho sa neustále otvárajú novým zážitkom, čo môže mať za následok nespokojnosť jedného z partnerov. Vedcov rozhodne neprekvapuje snaha mladých ľudí ísť s trendami a experimentovať, na záver však dodávajú, že by sa možno hodilo viac sociálneho kontaktu a kontextu medzi samotnou dvojicou.

Zdroj: indy100.com Tagy: sex
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia0 komentárov
Diskusia je len pre prihlásených
avatar
  30. november 2017, 21:30

Komentár bol odstránený pre jeho nevhodný obsah.


Odoberaj REFRESHER videá
Najčítanejšie