Utorok 16. 1. 2018 meniny má Kristína

hľadaj na refresheri

Refresher Dievča Michaela Karaková: Priala by som si, aby boli modelky stelesnením ženských kriviek

Ranné vstávanie s jedinou Slovenkou, ktorej sa podarilo stať sa tvárou svetovej značky Guess.

22. február 2016, 9:21
22. február 2016, 9:21

V najnovšom pokračovaní seriálu Refresher Dievča sa nám na zvodných fotografiách predstaví sympatická a krásna Michaela Karaková, ktorá sa ako jediná Slovenka stala tvárou značky Guess a ich najnovšej kampane. Samozrejme, nesmie chýbať ani rozhovor, kde sa okrem iného dozvieš aj o menej príjemných stránkach modelingu, ktoré väčšina nezasvätených nevidí.

 

O styling na fotografiách sa postarala Jana Tomas, o make-up Boris Bordács, o fotografie zase Martin Lačný. Celé fotenie prebiehalo v priestoroch Tulip House Boutique Hotel Bratislava.

 

Refresher Dievča Michaela Karaková: Priala by som si, aby boli modelky stelesnením ženských kriviek

 

Ahoj Michaela, opíš nám, prosím, tvoje začiatky v modelingu, ako si sa posunula tam, kde si dnes?
Zdravím všetkých. Keď si spomínam na svoje začiatky, tak keby mi niekto povedal pred pár rokmi, že niekedy budem fotiť a budem pôsobiť ako modelka, asi by som sa mu vysmiala…

 

Nikdy som po tom nejako netúžila. Začínala som ako 16-ročná, keď som sa prvýkrát stretla s objektívom, make-upom a podobnými vecami. Niektoré mladé dievčatá majú sen byť modelkou od útleho veku, no v mojom prípade to tak nebolo. Keď mi prišla do života možnosť skúsiť modeling, zobrala som to z pohľadu, že z toho chcem vyťažiť to najlepšie. Cestovanie bolo jedným z mojich snov, ktoré som si popri modelingu splnila. To sú tie zážitky , ktoré ti nikto nikdy nedá. Pre mňa to bola taká menšia škola života, ktorá mi určite dodala trochu zdravého sebavedomia a nespočetne veľa zážitkov. Modeling ale nikdy nebol priorita môjho života a asi ani nikdy nebude. Vždy som si vravela, čo má prísť, to príde. 

 

Refresher Dievča Michaela Karaková: Priala by som si, aby boli modelky stelesnením ženských kriviek

 

Aké sú tvoje najväčšie úspechy v modelingu?
Za môj najväčší úspech považujem to, že som sa tento rok stala tvárou značky Guess a nafotila pre nich celosvetovú kampaň. Guess ako taký stelesňuje ženské tvary, ich fotky sú podľa môjho názoru fakt nádherné a nadčasové. Okrem iného patrí taktiež medzi moje obľúbene značky.

 

Si prvá tvár slovenského modelingu, ktorá spolupracovala so známou značkou ako je spomenutý Guess. Čitateľov by mohol tvoj zážitok zaujímať aj trochu bližšie. Opíš nám, čo stálo za tvojím úspechom a aké to je byť ich tvárou?
K foteniu pre Guess som sa dostala tak, že minulý rok si ma na Instagrame všimol zakladateľ Paul Marciano, ktorý ma následne kontaktoval. Zaujímal sa o to, kde ako modelka pôsobím a kto je moja agentúra. Najprv som si myslela, že to nemôže byť pravda, že ide o nejaký falošný účet. Nuž, v dnešnej dobe má Instagram fakt obrovskú silu. Sú tam všetci - fotografi, modelky, agentúry, návrhári. O pár mesiacov som už bola vo Florencii na módnej show, kde som sa s Paulom Marcianom stretla naživo.

 

Myslím, že som mala veľké šťastie a bola som na správnom mieste v správnom čase. Paul vo mňa a moju osobnosť veril ako nikdy predtým. V októbri som už letela do Los Angeles, kde sme celú kampaň nafotili. Byť tvárou Guessu je úžasný pocit. Vždy som modelky a kampane, ktorými súčasťou sú napr Claudia Schiffer, Emily Didonato alebo Irina Shayk, veľmi obdivovala. Byť medzi nimi je pre mňa skutočne stále tak trochu neuveriteľné.

 

Refresher Dievča Michaela Karaková: Priala by som si, aby boli modelky stelesnením ženských kriviek

 

Mnoho dievčat by si možno prialo zažiť niečo, čo sa podarilo tebe. Každá vec má však dobré aj zlé stránky. Vieš nám prezradiť aj niečo z horších zážitkov života modelky?
Samozrejme, ako vravíš. Všetko má svoje dobré a zlé stránky. Čo sa týka mojich negatívnych zážitkov, tak asi to, že medzi babami je neskutočná rivalita. Stalo sa mi, že raz som bývala s modelkou na byte a zmizli mi peniaze a nejaké veci na oblečenie. Stretla som sa s kadečím. Boli to avšak dobré lekcie do môjho života, za ktoré som vďačná.

Ako som spomenula, niekedy mám pocit, že ľudia z niektorých modelingových agentúr ťa berú ako tovar. Málokto berie do úvahy tvoju osobnosť a verí v tvoj potenciál. Ja som momentálne šťastná, že som konečne našla agenta, ktorý ma vedie smerom, ktorý vyhovuje hlavne mne.

 

Podľa mňa je modeling dosť náročný, hlavne na psychiku človeka. Stretneš sa so všeličím. Ja som typ človeka, ktorý nikdy nebol a ani nikdy nebude extrémne vychudnutý, tak ako to väčšina dnešnej módy prezentuje. Niektorí ľudia mi vraveli, aby som príliš schudla. Ja som sa však vždy snažila si ženské krivky ponechať, napriek všetkému a všetkým. Raz sa mi v Miláne stalo, že som bola pod veľkým tlakom a schudla som až veľmi. Stratila sa mi avšak iskra z očí, nebola som šťastná, nebola som to proste ja. A veru som prestala aj pracovať. Bol to dosť ťažký boj, kedy som rozmýšľala, že na celý modeling kašlem a vrátim sa späť do normálneho života. Vždy keď som sa takto rozhodla, že je koniec, modeling sa mi do života nejakým spôsobom vrátil.

 

Refresher Dievča Michaela Karaková: Priala by som si, aby boli modelky stelesnením ženských kriviek

 

(pokračovanie) Ja si osobne myslím, a bol to aj môj prípad, že som sa naučila milovať svoje vlastné telo tak, ako mi to ten hore nadelil. Neporovnávam sa nikdy s nikým. Veľa dievčat bojuje s tým, že sa chcú podobať takej alebo onakej modelke, lebo istý trend vraví, že je to in. Avšak môj názor je ostať sama sebou, zachovať si vlastnú tvár a čo najlepšiu verziu seba. Pre mňa je každá jedna žena krásna tým, aká je. Dievčatá, uvedomte si, taká ako ste vy sa už nikdy nenarodí. Ste originál, ktorý nemá kópiu.

 

Aký je tvoj pohľad na modeling dnes, kde a ako v ňom naďalej pracuješ?
Pohľad na modeling? Priala by som si niekedy, aby sa vrátili naspäť tie časy, keď fičala Cindy Crawford a modelky boli viacej stelesnením kriviek, nie vychudnutých, až choro vyzerajúcich dievčat. Momentálne som doma na Slovensku, no čochvíľa chcem zase niekde vycestovať. Destinácia kam, to sa ešte stále rieši, ale chcela by som odisť do Los Angeles.

 

Refresher Dievča Michaela Karaková: Priala by som si, aby boli modelky stelesnením ženských kriviek

 

Okrem modelingu máš život aj mimo objektívu. Prezraď nám, ako vyzerá.
Keď “nemodelingujem”, tak si užívam život. Milujem cestovanie. Avšak teraz dosť veľa času trávim vo svojej rodnej zemi, nakoľko som sa vrátila naspäť do školy a dorábam si ju externe.

 

Aké sú tvoje plány/sny do budúcna?
Snov a plánov do budúcna je veľmi veľa. Som večný snílek. Avšak neprezradím, aby sa splnili :)

 

Refresher Dievča Michaela Karaková: Priala by som si, aby boli modelky stelesnením ženských kriviek

 

Modelka - Michaela Karaková | @karakovamichaela
Fotografie - Martin Lačný | @martinlacny
Makeup / vlasy - Boris Bordács | @borismuabordacs
Styling - Jana Tomas | @janatini

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Zobraziť 14 komentárov
Diskusia
Diskusia je len pre prihlásených
14 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Lapedro22. február 2016, 10:56

jedna z mala slovenskych modeliek, ktora ma okrem pekneho zovnajsku aj rozum a vlastny nazor, len tak dalej :)

51 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
kenzo22. február 2016, 11:18

presne to ma napadlo vsak ja tam vlastne nevidim ako vyzera naozaj cez ten mejkup a photoshop.. krasnu babu cvaknes na nokiu bez mejkapu a vidis ze je to modelka.. no nic dajte minusky

22 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
mizu0922. február 2016, 13:35

ja ti dám plusko pretože máš pravdu, nie sú to prirodzené fotky ale zretušované...

1 Odpovedať · Nahlásiť
Shirika Eliška Hrašková22. február 2016, 15:50

Chlapci, mozem uprimne napisat, ze Miska je krasna aj bez make-upu a retus rozhodne nepotrebuje ;) ... odporucam prist pozriet do BB, mozno budete mat stastie a stretnete ju niekde :D

7 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Boris22. február 2016, 9:50

Je nádherná. Barborka je ale tiež pekná, ale trochu tuctová.

10 Odpovedať · Nahlásiť
Patrik Hejnár22. február 2016, 19:27

Znie, že má aj mozog a je krásna :)

7 Odpovedať · Nahlásiť
23. február 2016, 11:05

Spoko loko ženská , tučnotka? tak ty budeš asi riadna vyžla madre :-D

2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Noob6617. január 2017, 16:29

Tuctovka

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
bezmozek22. február 2016, 21:56

...tak prečo zakrývaš brucho?

-1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Ludevít_Štúr24. február 2016, 19:33

A bryndzové halušky navariť vie?

-2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Antares Skylar22. február 2016, 9:46

čo ja viem....radšej nám ukážte zase barborku v novom diele refresher v uliciach :3 :) :D

-12 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
no22. február 2016, 9:39

Nic moc. Tolko makeupu ze ani tvar nevidim

-20 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
talk that talk22. február 2016, 18:29

tucnotka

-21 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Janči30. marec 2016, 19:00

Ty si taký zakomplexovaný kokot, že je mi ťa až ľúto. Ku každému jednému dievčaťu napíšeš dačo odporné, a ku každej politickej téme sa vyjadríš ako keby si politiku študoval 20 rokov,ale pevne verím, že ty vyzeráš jak Schwarzenegger v najlepších rokoch a v hlave to máš maximálne zrovnané, vieš čo zavri sa do izby a zabi sa, lebo aj tak z tej izby nevychádzaš tak tu bude aspoň miesto pre viac inteligentných - takto znejú tieto tvoje trápne poznámky. Vyjadrovať sa by malo byt povolené, to áno ale od určitého iq, lebo potom dostanú slovo takýto pičiaci ako si ty.

2 Odpovedať · Nahlásiť
Odoberaj REFRESHER videá