Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
5. augusta 2015, 15:36
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Lepšie Piešťany zažiť, ako stokrát počuť

REFRESHER
Uložiť Uložené

Piešťany už štyrikrát zažili večernú jazdu na korčuliach a bicykloch cez mesto. Tento rok sa účastníci PN—inline môžu tešiť na predĺženú trať, požičovňu korčúľ či freestyle slalomovú exhibíciu.

Druhú augustovú sobotu sa piešťanské cesty opäť na chvíľu stanú cestami nielen pre autá a prejdú sa po nich korčuliari, cyklisti či longboardisti na piatej jazde PN-inline. Jazdy mestom na korčuliach majú pôvod v bratislava-inline, kde sa každý piatok počas letných prázdnin stretne viac ako tisíc korčuliarov, ktorí si idú užiť letnú atmosféru večerného mesta z inej perspektívy.

Lepšie Piešťany zažiť, ako stokrát počuť

Akcia je nielen o radosti z pohybu, ale predovšetkým o výbornej atmosfére, ktorú treba zažiť na vlastnej koži. Prísť môže ktokoľvek: mladí, starí, jednotlivci, páry, skupiny, rodiny s deťmi – vítaný je každý, kto vie jazdiť a zabrzdiť. Nie je to súťaž, ale príjemná jazda po cestách, po ktorých sa ľudia bežne vozia autami či hromadnou dopravou. Nie je potrebná registrácia a neplatí sa žiaden poplatok – stačí len prísť s dobrou náladou.

Stretávanie sa začína od 18.00 na Námestí slobody, samotná jazda PN-inline odštartuje o 19.00. Jazdiť sa bude v sprievode polície, inline teamu, zdravotníkov i sanitky. Od 18.00 budú k dispozícii zdarma požičovňa a servis korčúľ, inline škola s inštruktormi, ktorí ochotne poradia s akýmkoľvek korčuliarskym problémom, pitný režim aj exhibícia freestyle slalomu klubu i-riders.

Lepšie Piešťany zažiť, ako stokrát počuť
Lepšie Piešťany zažiť, ako stokrát počuť

Všetky informácie o PN-inline nájdete na www.sk-inline.sk a oficiálnej udalosti.

Domov
Zdieľať
Diskusia