Film Diabol nosí Pradu 2, dlho očakávané pokračovanie kultovej módnej drámy, príde do kín 1. mája 2026.
Anne a 20th Century Studios zdieľali na sociálnych sieťach prvý náhľad do natáčania filmu The Devil Wears Prada 2 (Diabol nosí Pradu 2) – dlho očakávaného pokračovania obľúbenej komediálnej drámy z roku 2006. Hathaway sa vracia spolu s pôvodnými hereckými kolegami Meryl Streep, Emily Blunt a Stanleym Tuccim, ako aj s režisérom Davidom Frankelom a scenáristkou Aline Brosh McKennovou.
V pôvodnom filme bola Andy začínajúcou novinárkou, ktorá sa stane osobnou asistentkou Mirandy Priestly (Streep), nekompromisnej šéfredaktorky módneho magazínu Runway. Detaily deja pokračovania The Devil Wears Prada 2 zatiaľ zostávajú utajené, takže nie je jasné, čomu sa Andy venuje po všetkých tých rokoch. Na konci pôvodného filmu však opustila Runway a prijala prácu v prestížnych newyorských novinách.
K novým členom hereckého obsadenia patria Kenneth Branagh, ktorý si zahrá manžela Mirandy Priestly, ako aj Lucy Liu, Justin Theroux, B.J. Novak a Pauline Chalamet v zatiaľ neznámych úlohách.
Vo filme sa objavia aj hviezdy z Broadwaya – Helen J. Shen (Maybe Happy Ending) a Conrad Ricamora (Oh, Mary!), ako aj komik Caleb Hearon. Tracie Thoms, ktorá hrala Andyinu najlepšiu kamarátku Lily, a Tibor Feldman, ktorý stvárnil predsedu predstavenstva spoločnosti, ktorá vlastní Runway, si zopakujú svoje úlohy.
Podľa magazínu Variety: „Aj keď dej ešte nebol oficiálne potvrdený, podľa dostupných informácií sleduje príbeh neľútostnú šéfredaktorku magazínu Runway, Mirandu Priestly (Streep), ktorá čelí výzvam v čase úpadku tradičných tlačených médií. Dostáva sa do konfliktu s postavou Emily Blunt, jej bývalou asistentkou, ktorá je teraz vplyvnou výkonnou riaditeľkou luxusnej módnej skupiny – a práve jej reklamné rozpočty Miranda zúfalo potrebuje.“